2021 Burun Estetiği Fiyatları

Bu yazımızda sizlere 2021 burun estetiği fiyatları ile ilgili bilgi paylaşmak amacındayız. Öncesinde insanların neden burun estetiğiyle ile ilgilendikleri ve burun estetiği ameliyatı olmak istediklerinden bahsedeceğiz.

Geçmişten Günümüze Burun Estetiği

Son 50 yıl içerisinde burun estetiği ameliyatları kullanılan teknik, gelişen bilim, insanların sosyal medyaya olan fotoğraf paylaşma arzusu, bu estetik ameliyatların popülerleşmesine neden olmuştur. Günümüzde yapılan burun estetiği ameliyatları eski tarihlere nazaran kesilen burun tedavileri veya 1. ve 2. Dünya savaşlarında şarapnel parçaların yüz ve burunda oluşturdukları hasarların onarımından ziyade “güzelleşmek” için kullanılması ve dünyada estetik ameliyatların çok sık yapıldığını; bu sık estetik ameliyatların içerisinde en fazla yapılan Rinoplasti ameliyatları olduğunu söylemek mümkündür.

Neden Burun Estetiği

Birçok estetik ameliyat bulunmaktadır. Ancak estetik ameliyat dediğimiz zaman insanların akıllarına burun estetiği gelmesi insan yüzünün aslında burun ameliyatı sonrası değişimin çok daha güzel, yapılan ameliyatın memnuniyeti gözler önünde olması burun estetiği ameliyatın yapılması gerektiğinin göstergesidir. Peki, insanlar neden burunlarından bu kadar rahatsızdır? Ayna karşısında insanların yüz yapılarına bakarak gördükleri büyük, ucu düşük, yamuk, hatta nefes alamama problemleri Rinoplasti ameliyatı olmaya itmektedir. Çevresinde alay konusu olacak veya yüzü ile alakasız burun yapısından dolayı burun daha fazla dikkat çekerek bunun psikolojik olarak insanları kötü etkilediğini söyleyebiliriz. Burnundan rahatsız olan insanların özellikle yakın akraba veya arkadaş ortamlarında daha önce burun ameliyatı olmuş ve alınan sonucu beğenmiş olması “Neden burun ameliyatı olmayayım?” düşüncesi her zaman akıllarında yer etmektedir.

Günümüzde yapılan burun estetiği ameliyatları çok daha başarılı ve iyileşme süreçleri çok daha kolay olmaktadır. Burun ameliyatlarında açık veya kapalı teknik kullanılmaktadır. Bu iki teknik içinde kendi aralarında avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Kapalı Teknik Burun Estetiği;

Kapalı teknik burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Burun ucu kesilmeden tüm müdahale burun delikleri içerisinden açılan kesiler ile yapılmaktadır. Kapalı teknik ameliyatı yaklaşık olarak 2 veya 2 buçuk saat sürmektedir. Açık tekniğe göre görüş alanı daha dar olabilir Ancak iyileşme süreci morluk, şişliklerin en az seviyede olduğunu ve burun ucu hissizliği gibi sorunların ortadan kalktığını söylemek mümkündür. Açık teknik ile yapılan tüm müdahale kapalı teknik burun estetiği ameliyatlarında da yapılabilmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

2021 burun estetiği fiyatları burun deformasyonlarına, kullanılan tekniğe, ameliyat olacağınız hekime, ameliyat olacağınız hastaneye, alınan hizmete göre değişkenlik gösterebilmektedir. 2021 burun estetiği fiyatları hakkında bilgi almak, ameliyat süreçleri ile ilgili detaylı malumat almak için bize (+905320563693) iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

“2021 Burun Estetiği Fiyatları” için 2 yorum

 • Hülya Bozdağ dedi ki:

  Burun estetiği ameliyatı geçirdim ancak burnumda çökmeler oldu ve burun ucunda yamukluk var yeni bir operasyon daha mı zor olur ve ameliyat ücreti ne okur

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Hulya Hanim,
   Revizyon burun ameliyatı sik yaptigimize ameliyatlar arasında olmaktadır. Detaylı muayene ile yapilacaklari konuşmak daha saglikli olacaktır. Bizimle randevu icin iletisime gecebilirsiniz. Saglikli günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir