Altın İğne Kalıcılığı Ne Kadardır?

RF (Radyofrekans) altın iğne ameliyatsız estetik uygulamaları arasında memnuniyet derecesi en yüksek olan işlemlerden birisi de FR (Radyofrekans) altın iğne uygulamasıdır. Altın İğne Radyofrekans; cildi sıkılaştıran, kırışıklıkların görünümünü azaltan ve cildinizin dokusunu iyileştiren yenilikçi bir kozmetik tedavidir. Cildin gençleşmesini, sıkılaşmasını, toparlanmasını, kırışıklık ve izlerin giderilmesini, sivilce iz tedavisini ve vücut çatlak tedavisini sağlamaktadır. Bugün ki yazımızda altın iğne kalıcılığı ne kadardır? Konumuzu değerlendireceğiz.

Altın iğne uygulaması Öncesi

RF (Radyofrekans) altın iğne öncesinde detaylı muayene yapılmalıdır. Hastanın cilt yapısına göre uygulanacak bölge ve seans sayısı belirlenir. Genel olarak 3 seans önerilmektedir ancak ciddi akne sivilce iz tedavisi var ise 6 seans a kadar uzatılabilmektedir. İşlem öncesinde kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren kan sulandırma etkisi olan ilaçlar doktorunuza danışılarak kesilmelidir. Alkol tüketimi yine işlemden 3 hafta önce kesilmelidir. Her ameliyatta ve ameliyatsız estetik işlemde olduğu gibi RF (Radyofrekans) altın iğne uygulamasında da sigara işlemden 6 ay önce bırakılmalıdır ve işlem sonrası hiç içilmemelidir. İşlemden önce makyaj yapılmamalıdır, yapılmış ise işlemden hemen önce silinebilir. İşlemden önce lokal krem ile yüz uyuşturulmaktadır.

Altın iğne uygulaması Sonrası

Altın iğne uygulaması ortalama olarak 1 saat sürmektedir. İğne giriş yerleri nedeniyle bir miktar kızarma olabilir bu kızarıklık beyaz tenli kişilerde daha fazla olabilmektedir. İşlem ile aynı gün yüz yıkanmamalıdır. Aynı gün duşa girilmemelidir. Bir veya iki gün güneşten korumalısınız ve en az 50 faktörlük güneş korucu kullanmanız gerekmektedir.

Altın iğne uygulaması Ne Kadar Sürer

İşlem süresi ortalama olarak 1 saat sürmektedir. İşlemden hemen sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. İşlem 3 – 6 seans arasında yapılmaktadır ve her seans için 1 ay beklenmesi gerekmektedir.

Altın İğne Kalıcılığı Ne Kadardır?

Altın iğne uygulamasının kalıcılığı kişilerin cilt yapısına göre değişmektedir. İlk 3 seans yapılır veya 6 seans doktorunuzun tavsiyesine göre sonrasında yılda 1 kez yapılması yeterlidir.

Altın İğne Uygulaması Nedir?

Altın İğne Radyofrekans (RF) Uygulaması , cilt yenilemesi için kullanılan en popüler uygulamadır. Dünyaca kabul edilmiştir. Uygulama yapılan cihazın ucunda altından kaplama iğneler vardır. Bu iğneler cilt altına girip çıkarak bir tahriş oluşturmaktadır. Cilt bu tahrişi toparlamak için yeni hücer üretimine başlamaktadır. Aynı zamanda altın iğneler cilt altına radyofrekans enerjisi ileterek cildin;

 • Yenilenmesini
 • Sıkılaşmasını
 • Gözeneklerinin küçülmesini
 • Parlamasını
 • Renginin açılmasını
 • Yağlanma ve terlemesinin azalmasını sağlanmaktadır.

Altın iğne kalıcılığı ne kadardır? Başlıklı yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“Altın İğne Kalıcılığı Ne Kadardır?” için 2 yorum

 • Hülya Akın dedi ki:

  Ağrı oluyor mu altın iğnede

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Hülya Hanım,
   Altın iğne uygulamasında ağrı olmaması için işlem öncesinde anestezik krem sürülmektedir.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir