Burun Estetiği Fiyatları

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

Burun estetiği fiyatları bir çok faktöre göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Dolayısı ile net fiyat şu kadardır demek doğru değildir. Burun estetiği ameliyatı fiyatının belirlenebilmesi detaylı muayene son derece önemlidir. 

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatı dediğimiz septorinoplasti ameliyatı burnun nefes alma sorunlarını çözer iken dış görünüşün dedüzeltilmesini amaçlar. Septo burunun iç kısmını, rino burnun dış kısmını plasti ise şekil vermek demektir. Adından da anlaşılacağı gibi septorinoplasti ameliyatı burnun iç ve dış kısmının beraber şekillendirilmesini sağlayan bir ameliyattır.

Nefes Alma Sorunu Burun Estetiği İle Çözülür Mü?

Her iki burun deliğini ayıran yamukluklar septoplasty ile düzeltilirken mekanik yolu kapatan sorunlarda düzeltilir ve konka dediğimiz havayı ısıtıp nemlendiren yapıların alerjik ve septum deviasyonu gibi durumlarda çok büyümesinden dolayı artık fayda yerine zarar vermeye başlaması bunların küçültülmesini gerektirmektedir. Burnun dışında sinüzit dediğimiz baş ağrısı ve burun akıntısı yapan durumların sinüs dediğimiz boşlukların temizlenmesi ile tedavisi mümkündür.

Burun Estetiğinde Kullanılan Teknikler

Burun Estetiği ameliyatları iki teknik ile yapılmaktadır. Biri açık teknik diğeri ise kapalı tekniktir. Diğerleri teknik değil, yöntemdir. Açık ve kapalı teknik kendi aralarında avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Açık Teknik Burun Estetiği

Bu teknikte burun, burun ucu alt kısmından kesilmektedir. Kesilen burun derisi alına doğru kaldırılmakta ve burun kemik kıkırdak dokusuna müdahaleler tamamlandıktan sonra tekrar eski yerine alınarak dikilmektedir. Dolayısı ile kesilen bölgedeki sinir dokusu, bağ yapısı da zarar görmekte ve travma olmaktadır. İyileşme süreci de doğrudan uzamaktadır.

Kapalı Teknik Burun Estetiği

Kapalı teknik burun estetiğinde ise, burun uç kısmı kesilmemektedir. Burun delikleri içerisinden tüm işlemler yapılmaktadır. Burun kemik kıkırdak müdahaleleri ve varsa hava yolu müdahalesi de burnun iç kısmından tamamlanmaktadır. Dolayısı ile burun diğer teknikteki gibi travmaya uğramamakta ve iyileşme süreci doğrudan hızlanmaktadır.

TAŞ® Estetik Cerrahi Kliniği olarak, sizlere burun estetiği fiyatları ile ilgili hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Konu ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için web sayfamızda bulunan iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak ister; sağlıklı günler dileriz.

Referanslar;

https://www.tasklinik.com/category/blog/

“Burun Estetiği Fiyatları” için 6 yorum

 • Dilara Genç dedi ki:

  Hangi tekniğin yapılacağını nasıl karar veriyorsunuz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Dilara Hanım,
   Detaylı muayene esnasında hasta ile karşılıklı birlikte konuşarak deformeler belirleniyor ve yapılacak müdahalelerin planlaması yapılıyor.
   Muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Aycan Can dedi ki:

  Rinoplasti ameliyatı ne demek?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Aycan Hanım,
   Rinoplasti, burnun şekil bozukluklarının cerrahi olarak düzeltilmesi demektir.
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

 • Gaye T. dedi ki:

  Merhabalar kapalı burun estetiği fiyatı nedir, randevu alabilir miyim?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhabalar, burun estetiği hakkında detaylı bilgilendirme ve randevu için +905320563693 numaramız ile whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
   Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir