Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu

Dudaklarımız, yüzümüzde insanlar ile iletişim kurarken en dikkat çeken organımızdır. Yüzyıllardır dolgun, nemli dudaklar yüzün güzelliğini ortaya çıkartmaya yardımcı olmuştur. Geçmişten günümüze kadar olan süreye baktığımızda kadınlarımız ince ve hacimsiz dudaklarına acı biber sürerek daha dolgun görünmesini sağlamışlardır. Zaman ilerleyip makyajın popülerliği arttıkça dudak çerçevesinin üzerine çıkıp daha büyük dudak görünümü vermeye çalışmışlardır. Teknoloji ve tıp dünyası ilerledikçe bu yöntemler popülerliğini kayıp etmiştir. Onun yerine dudak dolgusu uygulaması almıştır.

Dudak Dolgu Uygulaması Nedir?

Doğuştan dudakları ince, hacimsiz olan kişilere veya yaş ilerlemesi sonucu incelen dudakları dolgunlaştırmak amacıyla yapılan işleme dudak dolgusu denmektedir. Dudak dolgusu dediğimiz madde hyaluronik asittir. Vücudumuza hiçbir zararı olmayan bir maddedir.

Dudak Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dudak dolgu uygulaması enjektörler içerisinde jel görünümüne sahip bir maddedir. Dudak dolgusu yaptırmaya karar verdiğiniz de tercih ettiğiniz Plastik Cerrah ile detaylı bir şekilde görüşüp beklentileriniz iletmelisiniz, beklentileriniz gerçekçilik taşımalıdır. Plastik Cerraha beğendiğiniz bir ünlünün fotoğrafını göstererek bunu istiyorum demeniz yanlış olacaktır. Herkesi yüz yapısı ve dudak şekli birbirinden farklıdır yapılan işlemin sizi mutlu etmesi ve yüzünüzde doğal durması en önemli şeydir. Plastik Cerrah muayene ederek size ne kadar bir dolgunluk verilebileceği ve handikaplarının neler olduğu konusunda bilgilendirecektir.

Dudaklarınıza uyuşturucu krem sürülerek beklenmektedir. Kremin etkisi görüldükten sonra uygulamayı 5-10 dakika gibi kısa bir sürede ağrısız bir şekilde uygulamak mümkündür. Uygulama sonrası 5-10 dakika soğuk uygulama ile şişme oranını minimuma indirgene bilmektedir.

 Dudak Dolgu Uygulaması Hangi Amaçla Kullanılır?

 • Dudak dolgunlaştırma
 • Dudak şekillendirme
 • Dudak konturunu belirginleştirme
 • Dudak kenarlarındaki sarkmalarda
 • Dudaklardaki asimetrileri düzeltmede kullanılabilmektedir.

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dudak dolgusunun vücutta kalma süresi markaya, dolgunun kalınlığına ve vücudumuzun onu eritme hızına göre değişkenlik göstermektedir. Dudak dolgusun da 6 aylık kalıcı olan dolgu kullanılmaktadır. Dolgunun uygulandığı günden itibaren gözlemlediğiniz de dudaklarınızın hacmini kaybettiğini düşündüğünüz zaman tekrar uygulama yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgu Uygulaması Zararlı Mıdır?

Dudak dolgu maddesi yani hyaluronik asit vücudumuzda bulunan bir madde olduğu için herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur. Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz veya daha önce dolgu uygulaması yaptırdıysanız Plastik Cerrah ile paylaşmalısınız.

Dudak Dolgu Uygulaması Sonrası İyileşme Süreci Nedir?

Dudak dolgu uygulaması yapılırken mutlaka doktorunuzla dolgunun yeterliliği hakkında iletişim halinde olmalısınız. Aynaya bakarak o an ne hissettiğinizi söylemelisiniz. Dolgu uygulaması yapıldığı an etkisini gösterdiği için aynaya baktığınızdaki görüntüye göre değerlendirmelisiniz.

Dolgu uygulaması sonrasında iğne yerlerinde kızarıklık görülebilir. Dolgu maddesi su tutmaktadır 1-2 gün normal yaşantınızı etkilemeyecek şekilde şişliğiniz olacaktır. Dolgu uygulaması yaptırdığınız gün ruj sürmemelisiniz. Dudaklarınıza elinizi sürmemelisiniz. Dolgu uygulaması öncesi aspirin tarzı kan sulandırıcı etkisi olan ilaçlar kullanmamalısınız.

Dudak dolgu uygulaması detaylı muayene ve randevu için bizlere iletişim numaralarımıza üzerinden ulaşabilirsiniz.

Referanslar;

“Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?” için 8 yorum

 • Gülsüm Akturan dedi ki:

  Dudak dolgusundan ne kadar süre sonra yemek yenilebilir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Güldüm Hanım,
   Uygulamadan 2 saat sonra yemek yenilebilir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Elif Akgül dedi ki:

  Kalıcı dudak dolgusu yaptırmak istiyorum.

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım,
   Kalıcı olarak yağ enjeksiyonu uygulamamız mevcuttur. Kendi vücudunuzdan alınan yağlar dudak bölgesine enjekte edilerek kalıcılık sağlanmaktadır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   İletişim numaralarımızdan +905320563693 , bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Tuba Çalım dedi ki:

  Dudak asimetrisine önerir misiniz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Tuba Hanım,
   Dudak asimetrisi için dudak dolgusunu önerebiliriz.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Elif K. dedi ki:

  Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum fiyat ne kadar acaba

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhabalar, dudak dolgusu klinik ortamında yapılabilmektedir. Kliniğimizde juwaderm marka kullanılmaktadır. Detaylı bilgilendirme için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir