En İyi Meme Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör

Meme estetiği Dünya da ve Türkiye de en sık yapılan estetik ameliyatlardandır. Meme küçültme, meme dikleştirme, meme toparlama, meme büyültme, ters meme ucu deformasyonu gibi bir çok ameliyat bulunmaktadır. Meme estetiği olacak kişilerin dikkat etmesi gerekenler hakkında En İyi Meme Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör den bahsedeceğiz.

EN İYİ MEME ESTETİĞİ SONUCU İÇİN 5 ÖNEMLİ FAKTÖR
14730337 – plastic correction of imperfect parts of body, isolated, white background

1. Meme Estetiği Doktor Seçimi

Meme estetiği hem fonksiyonel hem estetik olarak güzel olması her meme estetiği olacak kişinin ilk sırasında olmaktadır. Meme anatomisinden çok iyi anlayan doktor seçimi yapmanız konusunda memenin fonksiyonel olarak sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Meme ameliyatı sonrası süt bezlerinin zarar görmemesi gerekmektedir ki bu durum biraz tekniğe bağlı olmaktadır. Meme estetiği sonrası süt bezlerinin zarar görmemesi durumdan ameliyattan sonra emzirmenizde engel olmamasıdır. Dokulara ve kesilen yerlerin iyi ayarlanması ameliyat sonrasında hastanın hızlı bir iyileşme sürecinin sağlanmasına neden olmaktadır. Ameliyattan sonrası Doktorun ilgili takibi ile yüz güldüren sonuçlar elde etmek mümkündür.

2. Meme Estetiğin Kullanılan Teknik

Meme estetiği içerisinde bir çok estetik işlem bulunmaktadır.  Meme büyültmeden, meme dikleştirme, meme toparlama tutun meme küçülme estetiğine kadar her biri için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bir örnek vermek gerekirse en çok sorulan sorulardan biri olan meme küçültme ameliyatı sonrası emzirme de sorun olur mu? Meme küçültme ameliyatlarından sonra süt bezleri ve kanallarına dokunan tekniklerde süt verme de problem olabilmekte ya da sütleri normal insanlara oranla daha az gelebilmektedir. Ancak biz TAŞ Estetik Cerrahi Kliniği olarak santral pedikül tekniğini kullanmaktayız. Bu teknikte meme başına, süt bezlerine ve süt kanallarına dokunulmadığından, hastamızın süt vermesi ile ilgili hiç sorun olmamaktadır.

3. Meme Estetiği Öncesi

Meme estetiği öncesi çok önemlidir. Ameliyatın sonrası sürecinin iyi olması için öncesinde hastanın dikkat etmesi gereken konular bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yara iyileşmesini olumsuz etkilemesi nedeniyle sigara olmaktadır. Sadece sigara değil tüm tütün ve tütün ürünleri kullanımı meme estetiği ameliyatından 6 ay önce bırakılmalı ve ameliyattan sonra hiç içilmemelidir. Kan sulandırma etkisi olan alkol tüketimi 3 hafta öncesinden kesilmelidir. Yine kan sulandırma etkisi olan aspirin ve aspirin içeren ilaçlar 3 hafta öncesinde kesilmelidir. Sürekli kullandığınız veya kullanmanız gereken ilaçlar ile ilgili mutlaka hekiminize bilgi vermelisiniz. Kan sulu olması ameliyatta kanamanızı arttırarak hem doktorun işini zorlaştıracaktır. Hem de ameliyat sonrası meme de şişlik ve morluk daha fazla olabilmektedir.

4. Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiği sonrası iyileşme süreci hastanın kendine bakması gereken en önemli süreçtir. Bu dönemde yaraların hızlı ve güzel iyileşmesi sonucunda daha güzel olmasını sağlayacaktır. Ameliyattan sonra beslenmenize çok dikkat etmelisiniz protein ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Sigara içilmemelidir. Meme ye alınacak darbeler hem ağrınızın artmasına hem de şişlik ve ödemlerin artmasına veya geç iyileşmesine neden olacaktır. Yapılan estetik müdahale ve kişiden kişiye iyileşme süreci değişmektedir. Ortalama olarak 2 hafta sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Tam iyileşme süreci 1 yıl olmaktadır.

5. Meme Estetiği  Fiyat

Meme estetiği fiyatlarını yapılan estetik müdahaleye, kullanılan tekniğe, ameliyatın yapıldığı hastane, ve alınan hizmete göre farklılıklar gösterebilmektedir. Elbette hastanın istek, talep ve beklentilerini bilmeden fiyat vermek mümkün değildir.

En iyi meme estetiği sonucu için 5 önemli faktör başlıklı yazımızın sona geldik. Daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“En İyi Meme Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör” için 4 yorum

 • gülden torlak dedi ki:

  Kilo önemli mi meme ameliyatı olmak için?teşekkür ederim

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Gülden Hanım,
   Meme ameliyatı öncesinde fazla kilolarınızı vermiş olmanız gerekmektedir. Bu sayede en iyi sonucu alıyor olacaksınız.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı iletişim hattımızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Gönül dedi ki:

  Fiyat nedir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Gönül Hanım,
   Fiyat bilgisi için detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir