Search Site
TAŞ KLİNİK

TIBBİ CİLT BAKIMI

TAŞ KLİNİK

TIBBİ CİLT BAKIMI

Cilt uzmanı tarafından uygulanan tıbbi diğer bir adıyla medikal cilt bakımı ile cilt derinlemesine temizlenir, beslenir ve düzenli olarak uygulandığı takdirde gençleştirmeyi mümkün hale getirir. Medikal cilt bakımı kişinin cilt tipine uygun bir şekilde gerçekleşir. Medikal cilt bakımına başvuracak kişiler mutlaka gelmeden önce makyaj yapmamalıdır. Makyaj yapıldıysa da uygulama öncesi temizlenmelidir.

PROFESYONEL MEDİKAL CİLT BAKIMI ADIMLARI

1. Adım
Cildin Temizlenmesi
İlk olarak cildi temizlemeye ve profesyonel cilt bakımına hazırlanmaya yardımcı olacak losyon Cleasing Foam ile cilt temizlenir. Ardından avuç içine bir miktar sıkılarak avuç içinde köpük haline getirilir.Bu köpük tüm yüz bölgesine eşit miktarda dağıtılır ve birkaç dakika masaj yapılır. Masajın ardından köpük, ciltten su yardımı ile arındırılır.
2. Adım
Peeling
Arındırılmış olan cilde Instat Paınless Peel ürünümüz ile peeling yapılmalıdır. Instat Paınless Peel, cildin temizlenmesine yardımcı enzimatik peelingdir. Belirli miktarda yüze sürülür ve lokal baskı ile dairesel masaj uygulanır.
3. Adım
Peeling Kalıntılarını Temizleme
Peeling işleminden sonra mutlaka ciltte oluşan kalıntılar temizlenmelidir. Bu temizlik Cleasing Lotion yardımı ile yapılmaktadır.
4. Adım
Diamond
Cilt bakımı cihazımıza Diamond Başlığı takılır. Diamond başlığı ile amacımız, sürtünmeye bağlı peeling etkisi yaratmaktır. Göz çevresine uygulanmamalıdır. Tüm yüze yapıldığından emin olduktan sonra diğer aşamaya geçilebilir. Burada önemli olan nokta, kuru ciltlerde uygulanmamalıdır.
5. Adım
Scrubber
Cihazımıza Scrubber Başlığı takılır. Bu başlık ile amacımız, cilt altında biriken yağ ve kir tabakalarının, komedonların temizlenmesidir. Tüm yüze uygulanabilir. Özellikle T bölgesine uygulanması gerekmektedir.
6. Adım
Kimyasal Peeling
Kimyasal peeling genellikle yüz ve boyun bölgesinde cilt yenileme, leke tedavileri, akne izleri, ince kırışıkların giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Kimyasal peeling işleminde en çok kullanılan maddeler; Alfa-hidroksi asitler (AHA), BETA-hidroksi asitlerdir. Bu ürünlerin bazıları ciltte soyulmayı artırıcı etki gösterirken; bazıları da kollajen yapımını uyararak hücre yenilenmesini hızlandırır. Cildin tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş ve lekelenmiş üst tabakası soyularak dökülür, daha sağlıklı ve canlı bir tabaka ortaya çıkar.
7. Adım
Sprey Başlık
Cihazımızın Spray başlığında ozonlu su bulunmaktadır. Bu adımda amacımız, temizlenmiş ve peeling yapılmış olan cildimize oksijenli, antibakteriyel solüsyon sıkılmaktadır. Bu sayede cilt ve cilt altında derinlemesine temizlik yapılmakta ve bakteri oluşumu önlenmektedir.
8. Adım
Vitamin C Uygulaması
Gel Vitamin C; Hiperpigmentasyonlu ciltlerin kullanımına uygun 2si bir arada serum maskesidir. Gel Ceramide; Çevresel hasarlı ciltlerin kullanımına uygun 2si bir arada serum maskedir.
9. Adım
İontoferez Başlık
İontoferez başlık verdiği radyofrekans enerjisi ile amacımız, sarkmış olan veya sarkmaya meyilli ciltte sıkılaşma sağlamaktır. Esas etki alanı kasadır. Kas yapısında oluşan sıkılaşma cilt üzerinde de yansıyacaktır.
10. Adım
Buz Başlık
Bu aşamada cihazımızın Buz Başlığını kullanıyoruz. Ayarlarımız, en son ayarda olmalıdır. 3 dakika boyunca tüm yüze soğuk uygulama yapılmalıdır. Buradaki amacımız, ciltte oluşan veya oluşacak olan kızarıklık etkilerini ortadan kaldırmaktır. Aynı zamanda ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkisi de mevcuttur.
11. Adım
Led Terapi
Led Terapi, diğer tüm ışık tedavilerinde olduğu gibi cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Led Terapi uygulamasının en önemli özelliği cildi harekete geçirerek yenileme sürecini kısaltmasıdır.Tedavide kırmızı, yeşil, mavi ve sarı diyotlar kullanılır. Bu ışık cilt altındaki kolajen dokuyu hareketlendirir.

Bakım Sonu

Bakım sonunda cildinize çeşitli kremler uygulamaktayız. Bakım sonunda uygulanan kremler ve etkileri;

Lip&Eye Renewal krem , yaşlanmaya bağlı göz çevresindeki ince kırışıkları hedef alır, Uygulanan bölgede sıkılaşma efekti oluşturmaktadır.
Silky Moisturizing Lotion (Nemlendirici Losyon), yağlı ciltli kişilerde kullanacağımız yüksek nemlendirme özelliğine sahip losyonumuzdur.
Retinol Day Cream (Gündüz Kremi): Çok kırışıklığı olan, yaşlı ve kuru ciltlerde tüm yüze uygulanır. Cilt üzerinde, yaşlanma etkilerine karşı, ince kırışıklıkların düzelmesinde, cildi pürüzsüzleştirici, cilde ışığını kazandırma, lifting efekti olan antioksidan korumalı düzgünleştirici gündüz bakım kremidir.

Etken Mekanizması

Mavi Işık; Akne, Porphyrins bakterisi içerir. Mavi ışık yüksek afinite özelliği sayesinde Porphyrins bakterisini öldürebilecek dalga boyutundadır. Mavi ışık aşırı hassas ciltlere yatıştırıcı bir etki gösterir.

Yeşil Işık; Cildi sakinleştirir ve hassasiyetini alır. Karma cilt tipleri için uygundur. Yeşil ışık melanositleri üreten hücreleri hedef alır. Fazla melanin üretimini engeller, melaninin cildin yüzeyine doğru çıkmasını önler. Melanin yığılımını parçalayarak var olan lekelerin renk bozulmalarını önler.

Sarı Işık; Cildin kan ve lenf dolaşımı sistemini düzenleyerek detoks etkisi yaratır ve cildin kızarık görüntüsünü gidermeye yardımcı olur. Erken zonanın baskılanmasında kullanılabilir.

Kırmızı Işık; Kolajen üretimini stimüle eder. Kolajen, hasarlı dokuların tamirinde ve yaşlı dokuların yenisi ile değişiminde kullanılan en önemli proteindir. Gözenekleri sıkılaştırır. Cerrahi operasyon sonrası şişliğin giderilmesinde ve belirgin kırışıklıkların tedavisinde oldukça iyidir.

Kırmızı + Mavi Işık Kombinasyonu; Yağlı ciltleri ve yoğun akneli vakaları kırmızı ve mavi ışığı beraber uygulayarak yatıştırır. Tedavinin hızlı etki etmesini sağlayan iki farklı atım moduyla, cildin daha etken reaksiyon vermesini sağlar.

FAQ

Merak Ettikleriniz

Cilt uzmanı tarafından uygulanan tıbbi cilt bakımı ile cilt temizleme, besleme ve gençleştirme işlemleri gerçekleştirilir.

Kimyasal bir uygulama olmadığından herkes medikal cilt bakımı yaptırabilir.

Medikal cilt bakımı düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Kişinin cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Tavsiye edilen 21 gün aralıklarla en az ayda 1 kere yaptırılmasıdır.

Medikal cilt bakımı uygulaması günlük cilt bakımını daha etkili hale getirir.

Herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır.

Tıbbi cilt bakımı fiyatları, cilt yapınıza göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image