Erkeklerde Botox Uygulaması

Botox  boltulium toksin adı verilen nörotoksinin kontrollü olarak laboratuar ortamında üretilmesi ile ortaya çıkan ilaca verilen genel isimdir. Farklı firmalar tarafında üretilen bu ilaca verilen genel isim haline gelmiştir. 18 – 65 yaş arasında genel sağlık sorunu olmayan her erkeğe botox yapılabilmektedir. Doğal görünümlü ve erkeksi ifadeyi bozmayacak şekilde uygulanması halinde bir çok erkek hasta tarafından tercih edilmektedir. Erkeklerde botox uygulaması hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Botox uygulaması günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız estetik işlemlerden birisidir. İşlem öncesinde erkek hastanın dikkat etmesi gereken iğne giriş sebebi ile işlemden önce aspirin veya aspirin içeren kan sulandırma etkisi olan ilaçlar içmemelidir. İşlem öncesinde alkol tüketimi kesilmelidir. Her ameliyatta olduğu gibi botox işlemi için de ameliyattan 6 ay önce sigara bırakılmalıdır ve ameliyattan sonra hiç içilmemelidir.

Erkeklerde Botox Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşlemden önce botox yapılacak bölge lokal kremler ile uyuşturulduktan sonra işleme başlanır ve işlem sırasında iğnelerin verdiği açı olmaz işlemden hemen sonra iğne giriş yerleri buz tedavisi ile 10 – 15 dakika bekletilir. Buz hem şişlik hem de oluşacak herhangi bir morluk olur ise bu morlukların önüne geçmektedir. Ancak botox öncesi veya sonrasında ağrılı bir işlem değildir genelde morluk görmeyiz. Hasta kan sulandırıcı ilaç veya alkol tüketmiş ise kanaması fazla olur ve morarma gözlemlenebilir.

Botox Etkisi Nedir?

Botox uygulandığı bölgeye, hastanın kas yapısına göre ideal süreyi belirlemektedir. Çok güçlü yüz kaslarınız var ise botox süresi daha kısa olmaktadır. Güçlü yüz kaslarınız botoxun etkisini daha kısa sürede erimesine neden olacaktır. Ortalama olarak 6 – 8 ay kalıcılığı mevcuttur. Yaz aylarında güneşlenmek, ağır spor yapmak gibi durumlarda etkisi daha kısa olabilmektedir.

Botox Uygulaması Süresi Ne Kadar?

Botox uygulaması ortalama olarak 5 – 10 dakika gibi kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu kadar kısa sürede yapılmasına rağmen vermiş olduğu harika etki ve uygulamanın herhangi bir zararının olmaması sebebi ile 6 veya 8 ayda bir yaptırmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Botox Uygulanan Bölgeler Neresidir?

Botox uygulama alanları ise güldüğümüz zaman kendini belli eden kaz ayakları, kullandığımız mimikler nedeniyle ortaya çıkan alın kırışıklıkları, iki kaş arasında oluşan derin çizgi, diş sıkma sorunu olanların massater botox, migren botox, çok fazla terleme sebebi ile yapılan terleme botox işlemi diyebiliriz.

Erkeklerde Botox Etkisi Ne Zaman Görülür?

İşlemden hemen sonra etkisi görülmeye başlar ve botoxun kas-s,n,r kavşağına bağlanması 1-3 gün içerinde olmaktadır. Uygulamanın etkisinin çıkması 9-12 gün içerinde olmaktadır.

Botox fiyatları kişiden kişiye göre değişmektedir. Hastanın şikayetlerini ve beklentilerini bilmeden kesin fiyat bilgisi verilmesi mümkün değildir. Botox fiyatlarını belirleyen önemli faktörler ise kullanılan botox ürünü, Botoxun miktarı, alınan hizmet vb. göre değişmektedir.

Erkeklerde botox uygulaması konu balıklı yazımızın sonuna geldik daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“Erkeklerde Botox Uygulaması” için 2 yorum

 • Fatih Duru dedi ki:

  Etkisi ne kadar?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey,
   Botoxun etkisi 9 ay kalıcıdır.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir