Profesyonel Medikal Cilt Bakımı

Cilt, her gün birçok olumsuz etkene maruz kalır. Gün içerisinde yapılan makyaj, toz, duman, olumsuz hava koşulları ve benzeri birçok etken cildimizin kirlenmesine ve bozulmasına sebep olmaktadır. Bu sebepler çerçevesinde cildin sık sık temizlenmesi çok çok önemlidir. Bu konuda devreye cilt bakımı girmektedir. Tüm olumsuz etkenlere karşı cildin bozulmaması için profesyonel medikal cilt bakımı şarttır.

Peki evde yaptığımız cilt temizliği yeterli değil midir?

Evde yaptığımız cilt temizliği ve bakımları elbette çok önemlidir. Ancak profesyonel medikal cilt bakımının yerini tutmamaktadır. Evde uygulayabileceğimiz bakımlar genellikle yüzeyseldir. Yapılan makyajın temizlenmesi cilt bakımı değildir. Ancak son derece önemlidir. Gündüz yapılan makyaj gece yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir. Aksi durumda ciltte geri dönülemez hasarlara sebep olabilir.

TAŞ® Estetik Cerrahi Kliniği olarak sizlere bu alanda da kaliteli hizmet vermekteyiz. Uzman eller tarafından Profesyonel Medikal Cilt Bakımı uygulamamız memnuniyet derecesi en yüksek uygulamalarımız arasındadır.

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı Ne Kadar Sürmektedir?

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı uygulamamız 13 adımdan oluşan ve cildi derinlemesine temizlemeyi amaçlayan ağrısız acısız keyifli işlemdir. Sadece cildi temizleme ile değil cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve nem ihtiyacını da karşılamaktadır. Uygulama 1 saat 30 dakika sürmektedir. Cildin durumuna göre bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Adım Adım Profesyonel Medikal Cilt Bakımı

1. Adım / Cildin Temizlenmesi

Cildin temizlemeye ve profesyonel işleme hazırlanmaya yardımcı olan ilk adımdır.

2. Adım / Peeling

Arındırılmış olan cilde peeling yapılma aşamasıdır. Kullanılan peeling ürünü, cildin temizlenmesine yardımcı enzimatik peelingdir.

3. Adım / Peeling Kalıntılarını Temizleme

Peeling işleminden sonra mutlaka ciltte oluşan kalıntıların temizlenme adımıdır.

4. Adım / Diamond Başlık

Diamond başlığı ile amaç, sürtünmeye bağlı peeling etkisi yaratmaktır. Göz çevresine uygulanmamalıdır. Tüm yüze yapıldığından emin olunduktan sonra diğer aşamaya geçilebilir. Ancak önemli olan nokta, bu adım kuru ciltlerde yapılmamalıdır.

5. Adım / Scrubber (Spatula) Başlık

Bu adımda ile amaç, cilt altında biriken yağ ve kir tabakalarının, komedonların temizlenmesidir. Tüm yüze uygulanabilir. Özellikle T bölgesine uygulanması gerekmektedir.

6. Adım / Kimyasal Peeling (Solüsyon Uygulanması A–B–C)

Bu aşamada tüm yüze burgu – süpür hareketleri ile uygulanır. Aynı işlem diğer solüsyonlar olan B Solüsyon ve C Solüsyonu için de sırası ile yapılmalıdır.

Kimyasal peeling genellikle yüz ve boyun bölgesinde cilt yenileme, leke tedavileri, akne izleri, ince kırışıkların giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Kimyasal peeling işleminde en çok kullanılan maddeler; Alfa-hidroksi asitler (AHA), BETA-hidroksi asitlerdir. Bu ürünlerin bazıları ciltte soyulmayı artırıcı etki gösterirken; bazıları da kollajen yapımını uyararak hücre yenilenmesini hızlandırır. Cildin tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş ve lekelenmiş üst tabakası soyularak dökülür, daha sağlıklı ve canlı bir tabaka ortaya çıkar.

7. Adım / Spray Başlık

Bu adımda amacımız, temizlenmiş ve peeling yapılmış olan cildimize oksijenli, antibakteriyel solüsyon sıkılmaktadır. Bu sayede cilt ve cilt altında derinlemesine temizlik yapılmakta ve bakteri oluşumu önlenmektedir.

8. Adım / Ceramide veya Vitamin C Uygulaması

Gel Vitamin C; Hiperpigmentasyonlu ciltlerin kullanımına uygun 2’si bir arada serum maskesidir.
Gel Ceramide; Çevresel hasarlı ciltlerin kullanımına uygun 2’si bir arada serum maskedir.

9. Adım / İontoferez Başlık

İontoferez başlık verdiği radyofrekans enerjisi ile amaç, sarkmış olan veya sarkmaya meyilli ciltte         sıkılaşma sağlamaktır. Esas etki alanı kasadır. Kas yapısında oluşan sıkılaşma cilt üzerinde de   yansıyacaktır.

10. Adım / Buz Başlık

Bu aşamada cihazımızın Buz Başlığını kullanılmaktadır. Buradaki amaç, ciltte oluşan veya oluşacak olan kızarıklık etkilerini ortadan kaldırmaktır. Aynı zamanda ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkisi de mevcuttur.

11. Adım / Gençlik Işığı

Buz başlık uygulamasının ardından birkaç dakika el ile masaj yapılır. Parmaklar ile cilt üzerinde hafif masajın ardından led uygulamasına geçilmektedir. Led uygulamasının toplam uygulanma süresi 20 dakikadır.

Led Terapi, diğer tüm ışık tedavilerinde olduğu gibi cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Led Terapi uygulamasının en önemli özelliği cildi harekete geçirerek yenileme sürecini kısaltmasıdır.

Led Terapi cihazlarının değişik uygulamalar için geliştirilmiş olan 4 ayrı ışığı bulunur. Tedavide kırmızı, yeşil, mavi ve sarı diyotlar kullanılır. Bu ışık cilt altındaki kollajen dokuyu hareketlendirir.

Gençlik Işığının (Led Terapi) Kullanıldığı alanlar:

* Güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerde,
* Her türlü doku yenilenmesinde,
* Akne tedavisi,
* Anti aging / ince kırışıklıklar,
* Ameliyat sonrası yara iyileşmesini hızlandırmak amacıyla,
* Bazı deri kanserlerinin tedavisinde,
* Kas ve eklem ağrılarının tedavisinde,
* İyileşmeyen deri ülserlerinde,
* Deri tümörleri ve siğil tedavisinde,
* Vitiligo hastalığında,
* Tıp dilinde psoriasis olarak bilinen, sedef hastalığında,
* Kan dolaşımının geçici olarak arttırılmasında.

Etken Mekanizması

Mavi Işık; Akne, Porphyrins bakterisi içerir. Mavi ışık yüksek afinite özelliği sayesinde Porphyrins bakterisini öldürebilecek dalga boyutundadır. Mavi ışık aşırı hassas ciltlere yatıştırıcı bir etki gösterir.

Yeşil Işık; Cildi sakinleştirir ve hassasiyetini alır. Karma cilt tipleri için uygundur. Yeşil ışık melanositleri üreten hücreleri hedef alır. Fazla melanin üretimini engeller, melaninin cildin yüzeyine doğru çıkmasını önler. Melanin yığılımını parçalayarak var olan lekelerin renk bozulmalarını önler.

Sarı Işık; Cildin kan ve lenf dolaşımı sistemini düzenleyerek detoks etkisi yaratır ve cildin kızarık görüntüsünü gidermeye yardımcı olur. Erken zonanın baskılanmasında kullanılabilir.

Kırmızı Işık; Kolajen üretimini stimüle eder. Kolajen, hasarlı dokuların tamirinde ve yaşlı dokuların yenisi ile değişiminde kullanılan en önemli proteindir. Gözenekleri sıkılaştırır. Cerrahi operasyon sonrası şişliğin giderilmesinde ve belirgin kırışıklıkların tedavisinde oldukça iyidir.

Kırmızı + Mavi Işık Kombinasyonu; Yağlı ciltleri ve yoğun akneli vakaları kırmızı ve mavi ışığı beraber uygulayarak yatıştırır. Tedavinin hızlı etki etmesini sağlayan iki farklı atım moduyla, cildin daha etken reaksiyon vermesini sağlar.

Led Terapi ile ilgili Uyarılar ve Önlemler

Yapılan araştırmalara göre herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir. Bazı kişilerde ışık duyarlılığı olabilir. Işık duyarlılığı (foto sensitivite) olanlarda önceden test yapılması gerekir. Bu tedavi Epilepsi hastalarına uygulanmaz.

12. Adım/BakımSonu

Bu adımda, yaşlanmaya bağlı göz çevresindeki ince kırışıkları hedef almaktadır. Sadece göz kapağı ve göz çevresine dairesel hareketler ile sürülerek uygulanır. Bu bölgede sıkılaşma efekti oluşturmaktadır.

Silky Moisturizing Lotion (Nemlendirici Losyon), yağlı ciltli kişilerde kullanacağımız yüksek nemlendirme özelliğine sahip losyonumuzdur.

Retinol Day Cream (Gündüz Kremi), Anti-agıng efekti veren ve bakım sonu uygulamamızın son ürünüdür. Çok kırışıklığı olan, yaşlı ve kuru ciltlerde tüm yüze uygulanır. Cilt üzerinde, yaşlanma etkilerine karşı, ince kırışıklıkların düzelmesinde, cildi pürüzsüzleştirici, cilde ışığını kazandırma, lifting efekti olan antioksidan korumalı düzgünleştirici gündüz bakım kremidir.

13.Adım / Güneş Koruyucu

Tüm bakımların ardından olmazsa olmaz kural, güneş koruyucudur. Tüm yüze dağıtılarak masaj yardımı ile uygulanır.. Güneşin, cildimiz için yararlı olan etkilerini cildimize alır ve zararlı olan etkilerinden korumaktadır.

Bakım sonrasında, bakım yaptıran kişi günlük hayatında cildini çok iyi nemlendirmeli, güneşe çıkmadan 20 dakika önce mutlaka güneş koruyucusunu sürmeli ve bol su içmelidir.

TAŞ® Estetik Cerrahi Kliniği olarak Profesyonel Medikal Cilt Bakımı Uygulamamız ile ilgili hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Konu ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için web sayfamızda bulunan iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak ister; sağlıklı günler dileriz.

Referanslar;

TAŞ® Bebek Cilt Bakımı

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması

“Profesyonel Medikal Cilt Bakımı” için 32 yorum

 • Zümra Akın dedi ki:

  Cilt bakımı beyazlatma yapabilir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Zümra Hanım,
   Cilt beyazlatma ve renk eşitliği sağlamak için önce cilt bakımı yapılmalı ardından altın iğne radyo frekans uygulaması yapılmalıdır.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Merve Taşkent dedi ki:

  Cilt bakımını ne sıklıkla tavsiye edersiniz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım,
   Ayda 1 kez profesyonel medikal cilt bakımı yapılmasını tavsiye ediyoruz.
   +905320563693 İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Vesile Sapak dedi ki:

  Sivilceli ciltlere de önerir misiniz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Vesile Hanım,
   Sivilceli ciltlere de mutlaka cilt bakımı önermekteyiz. Ayda 1 kez mutlaka yapılmalı ve eş zamanlı yapılacak olan Altın İğne Uygulaması ile sivilcelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
   https://www.tasklinik.com/altin-igne-radyofrekans/
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • İ.V dedi ki:

  Cilt bakımı neden yapılır?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Medikal cilt bakımı cildin canlılığını yeniden kazandıran, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildi solgun gösteren etkenleri temizlemek ve ciltleri yenilemek için uygulanan işlem olmaktadır. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • M.M dedi ki:

  Cilt bakımı kaç saat sürer?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   İşlem saati ortalama olarak 1,5 saat sürebilmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • Y.T dedi ki:

  Cilt bakımı sonucu ne zaman görürüz ?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Medikal cilt bakımının en büyük avantajlarından birisidir. Cilt bakımı sonrası işlemin sonucunu hemen görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • Ş.P dedi ki:

  Cilt bakımı kuru ciltler içinde uygun mudur?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Medikal cilt bakımı kuru ciltler için birebirdir. İşlem sonrası yüzün gerekli olan vitamin ve mineralleri cilde verilir genç, parlak görünüm elde edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • K.F dedi ki:

  Kolay gelsin cilt bakımı zararı var mı?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Kesinlikle zararlı değildir tam tersinize cilt için çok sağlıklıdır. Ayda 1 kez mutlaka yaptırmanız tavsiye edilir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • F.A dedi ki:

  Merhaba cilt bakımı kimlere yapılır herkes yaptırabiliyorsa gelmek istiyorum 🙂

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Cilt bakımı cerrahi bir müdahale olmadığı için çok nadir problemler dışında herkese uygulanabilir. Cilt gelişimi tamamlamış hastaların ön değerlendirme sonucu işlem için uygun olup olmadığı değerlendirildikten sonra işlem uygulanır. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • U.V dedi ki:

  Cilt bakımı ağrılı bir işlem midir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Cilt bakımı sırasında herhangi bir ağrı hissi olmaz aksine işlem boyunca rahatlama hissi olmaktadır. İşlem sonunda harika bir cilt sizi bekliyor olacak. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • E.C dedi ki:

  Cilt bakımı ne sıklıkla yapılmalı?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Cilt bakımı cilt sağlınız için ayda 1 kez yapılması tavsiye edilmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • B.Z dedi ki:

  İyi günler dilerim cilt bakımı sonrası nelere dikkat edilmeli?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Cilt bakımı sonrası 1 – 2 gün güneşten korunmalı ve güneş korucu krem kullanılmalıdır. Medikal cilt bakımı sonrası kimyasal maddelerden kaçınılmalıdır. Cilt bakımı sonrası 3 – 4 saat su değmemeli, sigara kullanılmamalı ve aynı gün kozmetik ürün kullanılmamalıdır. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • M.C dedi ki:

  Merhaba Cilt bakımı faydaları nedir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Cildin derinlemesine temizlenmesini ve yenilenmesini sağlar, Cilt sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olur, dengeli ve parlak bir gönüme sahip olursunuz, cildinizde bulanan kirlerden ve siyah noktalardan kurtulmuş olursunuz, yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların ve sarkmaları engeller, cildin yağ ve nem oranını dengeler. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • Özlem Beyaz dedi ki:

  Medikal cilt bakımı sonrası kızarıklık olur mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Özlem Hanım,
   Medikal cilt bakımı uygulamasında kızarıklık olmamaktadır.
   Medikal cilt bakımı randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Ü. V. dedi ki:

  Merhabalar ben düzenli olarak cilt bakımı yaptırsam cildim düzelir mi randevu verir misiniz

 • L. Ş. dedi ki:

  Merhabalar, çok derin siyah noktalarım var, Cilt bakımı ile temizlenir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhabalar, Taş Bebek Cilt Bakımı ile siyah noktalar temizlenebilmektedir. Düzenli tekrarlanan cilt bakımı ile gözenekler sıkılaşarak siyah noktaların giderek azaldığı görülebilmektedir.
   Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir