Search Site
TAŞ KLİNİK

Altın İğne Radyofrekans

TAŞ KLİNİK

Altın İğne Radyofrekans

Altın iğne fraksiyonel radyofrekans (Altın iğne RF) uygulaması, cilt yenileme amacıyla kullanılan dünyada sıklıkla tercih edilen en popüler uygulamalardan biridir. Bu uygulamada temel olarak, ucunda saf altın iğneler olan bir başlık ile cihazdaki konsol sayesinde uygulamayı yapmak istediğimiz derinliği seçerek derinin içine radyofrekans enerjisini direk aktarılması sağlanır. Böylelikle deriyi radyofrekans enerjisi ile uyararak, derinin yenilenmesini, sıkılaşmasını, gözeneklerinin küçülmesini, parlamasını, renginin açılmasını, yağlanma ve terlemenin azalması amacıyla uygulanır.

Hangi Durumlarda Altın İğne Tercih Edilmeli

Altın iğne fraksiyonel radyofrekans (Altın iğne RF) uygulaması, pek çok cilt kusurunun tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan altın iğne uygulamasınının bazıları şu şekildedir:

 • Yanık ve yara izlerinin tedavisinde 
 • Kilo alıp vermeye veya hamileliğe bağlı olarak oluşan çatlakların giderilmesinde,
 • Yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde,
 • İnce kırışıklıkların yok edilmesinde,
 • Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinin görünümünün düzeltilmesinde,
 • Akne ve izlerinin tedavisinde,
 • Göz çevresi morluklarının giderilmesinde,
 • Gözeneklerin sıkılaştırılmasında,
 • Vücutta form kaybı ve sarkıklıkların söz konusu olduğu bölgelerin düzeltilmesinde,
 • Cilt lekelerinin giderilmesi gibi alanlarda altın iğne uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasının Avantajları

Cilt yenileme ve gençleştirme işlemi için oldukça fazla uygulama bulunmaktadır. Hangi yöntemin uygulanması gerektiğine doktorunuz karar vermeli ve uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Altın iğne radyofreknas uygulamasının diğer cilt yenileme ve gençleştirme tekniklerine oranla sağladığı avantajlar ve faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Ciltte pullanma, kabuklanma veya soyulma oluşmaz.
 • Her türlü cilt tipinde ve ten renginde kullanılabilmektedir.
 • Şişlik, morluk ve kızarıklıklar gibi yan etkileri bulunmamaktadır.
 • Ameliyat gerektirmeyen ve kısa süreli bir işlemdir.
 • İlk seanstan itibaren kolaylıkla fark edilebilir olumlu etkiler gözlenir.
 • Uygulama yapılan kişi hemen günlük yaşamına devam edebilir.
 • Cilt yenileme ve kusurları giderme üzerindeki etkileri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir uygulamadır.

Altın İğne Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

İlk olarak cildiniz değerlendirilir ve cilt tipiniz uygulamanın yapılma biçimi, ihtiyacınız olan seans sayısı, atış sayısı ve cilt derinlik haritası çıkarılır. Yapılan ayrıntılı tedavi planınızdan sonra, lokal anestezik krem uygulaması ile cildimiz uyuşturulur. Anti bakteriyel solüsyonlar ile cildiniz temizlendikten sonra, Altın iğne radyofrekans uygulamasına başlanabilir. Altın iğne radyofrekans cihazının bilgisayarlı ekranından, altın iğnelerin enerjiyi verecekleri derinlik, altın iğnelerin cilde enerjiyi verecekleri süre, yapılacak atış sayısı seçilir. Cildinizin tüm katmanlarına sırasıyla derinden yüzeye doğru derinlik değiştirilerek, radyofrekans uygulanarak, tüm katmanların uyarılması sağlanır. Uygulama sahasına göre değişmekle beraber bir örnek verecek olursak, Altın iğne radyofrekans uygulama cihazı, 0,1 saniye gibi kısa bir süre de 64 adet altın iğne ile 1.2 cm lik derinliğe inerek 50 watt radyofrekans enerjisini uygular. Bu şekilde nokta atışı yapabilen bu cihaz sayesinde, uygulama çok kontrollüdür. Uygulama esnasında tüm yüze yaklaşık 1000 atış yapılır ve bu sayede 25000 den fazla noktaya radyofrekans enerjisi verilmektedir.

FAQ

Merak Ettikleriniz

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Impedit quas omnis sed, sequi at cupiditate officiis magni

Altın iğne ameliyatsız cilt yenileme yöntemlerinden biridir. Cildi sıkılaştırır, gençleştirir, daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca lekeleri giderir, gözenekleri sıkılaştırır, akne çukurlarını yok eder.

Yüz gençleştirmeye ihtiyacı olan her yaştan kadın ve erkek altın iğne yaptırabilir. Altın iğne ergenlik döneminden kalma derin ya da kabarık yerleşimli akne skarlar üzerinde de etkilidir.

Hastanın cilt yapısına göre uygulanacak bölge ve seans sayısı belirlenir. Genel olarak 3 seans önerilmektedir ancak ciddi akne sivilce iz tedavisi var ise 6 seans a kadar uzatılabilmektedir.

Altın iğne uygulamasının sonuçları uzun süre kalıcıdır. En az 2-4 seanstan oluşan seanslar uygulamak gerekmektedir. Uzun süre kalıcı sonuçlar için cilt uzmanı tarafından oluşturulan planı takip etmek etkili olacaktır.

Oluşan kızarıklık dışında herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur.

Altın İğne Radyofrekans fiyatları, uygulama bölgesine göre değişiklik göstermektedir..Uygulama bölgesi değiştikçe fiyat da değişecektir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image