Search Site
TAŞ KLİNİK

Ameliyatsız Yanak İnceltme (Vline)

TAŞ KLİNİK

Ameliyatsız Yanak İnceltme (Vline)

Ameliyatsız yanak inceltme, ameliyatsız yanak inceltme cihazı ile uygulanan herhangi cerrahi müdahaleye gerek duyulmayan ağız içinden Bichat ya da Buccal Fat dediğimiz yanak yağları eritilerek gerçekleştirilir. Ameliyatsız yanak inceltme tedavisi ağızdan yapılan bir işlemdir. Uygulamada radyofrekans ısısı kullanılmaktadır. Radyofrekans ısısı ile yanak bölgesindeki bichat yağlar eritilir ve yanaklar inceltilir. Her bir yanak için 15 dk, toplamda 30 dk süren yanak inceltme yöntemi ile yanaklarda gözle görülür bir incelme ve V şeklinin çıkması amaçlanır. Bişektomi yanak inceltme yöntemine oranla daha kolay ve aynı sonuçları vermesi ameliyatsız yanak inceltmeyi daha tercih edilir kılmaktadır.

Bişektomi Mi? Ameliyatsız Yanak İnceltme Mi?

Ameliyatsız Yanak İnceltme Uygulamasının Avantajları

Bişektomi de tıpkı ameliyatsız yüz inceltmede olduğu gibi yüzün daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlar. Aralarındaki fark ise bişektomi cerrahi bir müdahale olup ameliyatsız yüz inceltmeye oranla daha zor uygulanmaktadır. Ameliyatsız yanak inceltme uygulamasının avantajları;

  • Ameliyatsız yanak inceltme işlemi kolajen üretimini tetiklediği için yüz ifadesini gençleştirir ve cildi sıkılaştırır.
  • Maliyeti bişektomiye göre daha uygundur ve daha kısa sürede tamamlanır.
  • Bişektomi uygulamasında olduğu gibi uygulama sonrası yara, şişlik, morarma vb. yan etkiler görülmez. Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Bişektomi ile kalıcı olarak alınan yağ sonrası orta yüzde çökme, sarkma gibi riskler söz konusu iken, V line ameliyatsız yanak inceltme uygulamasında doku eksilmesi sarkma gibi problemler yaşanmaz.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Yöntemi (Vline) Nasıl Uygulanır?

Ağız içinden uygulanan ameliyatsız yanak inceltme yöntemi tek kullanımlık ağız probları ile gerçekleştirilir.  Ağız probu yardımıyla yanaklara ısı uygulanır ve incelme sağlanır. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen vline uygulaması ağrılı bir süreç olmadığı için anestezi uygulanmaz  Genel olarak 3 seans olarak uygulanmakta olup her seans 30 dk sürmekte ve seans aralarında 7-10 gün bulunması gerekmektedir.

FAQ

Merak Ettikleriniz

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Impedit quas omnis sed, sequi at cupiditate officiis magni

Ameliyatsız yanak inceltme işleminde ağızdan işlem yapılarak yanaklarda bulunan yağların erimesi sağlanır. Böylelikle kişi daha çekici yüz hatlarına sahip olur.

Ameliyatsız yanak inceltme işlemi 3 seans olarak, her seans 30 dk olmak suretiyle uygulanmaktadır.

Ameliyatsız yanak inceltme uygulamasının herhangi bir yan etkisi bulunmaktadır. Yan etkisi bulunmayan vline uygulamasının herhangi bir zararı da tespit edilmemmiştir.

Ameliyat olmak istemeyen yüz hatlarında bulunan yağlardan ve yüzünden şikayetçi olan 18 yaşını doldurmuş her kişi için uygun bir yöntemdir. Bunun yanında; ince ve dar yanaklı kişilere, cilt hastalığı olan, kalp pili ve senti olan kimselere yapılmamalıdır.

Vline uygulaması kalıcı bir uygulamadır.

Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image