Sitede Ara
TAŞ KLİNİK

Fraksiyonel Lazer

TAŞ KLİNİK

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel “delik” anlamını taşımaktadır. Fraksiyonel CO2 Lazer ile hedeflenen yüzeydeki deriye delikli, yani aralıklı lazer uygulaması gerçekleştirilir. Fraksiyonel ya da karbondioksit lazer cilt yenileme amacıyla son yıllarda dolgu ya da enjeksiyon yöntemlerini kullanmak istemeyenlerin sivilce, yara, yanık veya kesik izlerinin tedavisinde son yıllarda oldukça fazla tercih edilen lazer teknolojisidir. Derinin üst ve orta tabakalarına etki ederek, hem cilt problemlerinin tedavisini hem de kolajen oluşumunu tetikler. Fraksiyonel Co2 lazer uygulaması ile cilt toparlanıp, sıkılaşabilir. Karbondioksit lazerde amaç etkiyi korurken, iyileşme süresinin de hızlı olmasını sağlamaktır..

Fraksiyonel Lazer Nedir? Hangi Cilt Sorunlarında Uygulanabilir?  

Franksiyonel karbondioksit lazer yöntemi ciltteki kırışıklıkları gidermesi, doğum çatlaklarına iyi gelmesinin yanı sıra bazı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Fraksiyonel Co2 lazer yönteminin kullanıldığı tedaviler;

 • Yara izi, ameliyat izi, dikiş izi sivilce izi tedavi alanında 
 • Güneş lekesi ya da leke tedavilerinde 
 • Vücut çatlakları
 • Ben veya siğil alımlarında kullanlabilmektedir.

Fraksiyonel Co2 Lazer Faydaları

Karbondioksit lazer uygulaması cildi yenilemek ve gençleştirmenin aksinebirçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar;

 • Kalın Deriyi İnceltme
 • Deri Kalitesini Artırma
 • Cilt Yenileme ve Gençleştirme
 • Cilt Aydınlatma, Sıkılaştırma ve Germe
 • Gözenek Küçültme
 • Yüzeyel Peeling, Kırışıklık Tedavisi
 • Skar Tedavisi
 • Cilt Lekeleri
 • Akne Tedavisi
 • Sivilce Tedavisi

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisinde İlk olarak uzman doktorumuz tarafından cilt yapısına göre detaylı muayene gerçekleştirilir. Cilt yapısına göre, detaylı muayene yapıldıktan sonra, doktor tavsiyesi ile gerekli seans uygulanabilir.
Fraksiyonel Co2 lazer uygulamasında kolajen, kan damarları ve keratinositler gibi su içeren yapılar, lazer ışını ile kontrollü bir şekilde termal hasara uğratılır. Hasara uğratılan bölgenin hemen yanında bulunan sağlam dokulardaki canlı hücrelerin, hasarlı alana giderek zarar görmüş dokuyu yenilemesi için uyarı göndermesi sağlanır. Cildin yenilenmesi sırasında bir taraftan üst derideki lekeler tedavi edilirken, diğer taraftan da kolajen oluşumu uyarılır.
Hafif kırışıklıklarda 1-2 seans, derin kırışıklıklarda 3-4 seans yapılabilinir. Yüzeysel sivilce izleri olan derin sivilce izlerinin seans sayıları farklıdır. Cilt lekeleri tek seansta çıkarılabilir veya 2 veya 3 seans gerekebilir. Seanslar 1-1.5 ayda bir tekrarlanır.

FAQ

Merak Ettikleriniz

Cilt yenileme amacıyla derinin üst ve orta tabakalarına etki ederek, cilt yaşlanması, sivilce, yara, çatlak ve yanık gibi izlerin tedavisinde kullanılan tedavi yöntemidir.

Fazla cilt hassasiyeti olan, sedef, vitiligo gibi deri hastalığı bulunan kişiler ve aktif herpes (uçuk) geçiren kişilere fraksiyonel lazer Co2 tedavisi uygulanmamalıdır. Bunun dışında herkes fraksiyonel Co2 lazer tedavisinden faydalanabilir.

Fraksiyonel lazer, cilde uygun yoğunlukta uygulanması ile oluşturmuş olduğu kolajen ve cilt hücreleriyle cildinizin gençleşmesini sağlamaktadır.

Fraksiyonel Co2 lazer tedavisi hafif kırışıklıklarda 1-2 seans, derin kırışıklıklarda 3-4 seans yapılabilinir. Yüzeysel sivilce izleri olan derin sivilce izlerinin seans sayıları farklıdır. Cilt lekeleri tek seansta çıkarılabilir veya 2 veya 3 seans gerekebilir.

Etkisi 3-6 ay içinde gözlenir. Bunun nedeni kolajen üretiminin 3 hafta içinde başlamasıve bu süreç 3-6 ay içinde devam etmesidir.Fraksiyonel Lazer uygulamasının kalıcılığı uygulamanın hangi amaç doğrultusu ile yapıldığına bağlı olarak değişmektedir. İz veya leke tedavilerinde kalıcı etkiis bulunmaktadır.. Bunun yanında derin iz ve kırışıklıklarda ise büyük ölçüde düzelmeler sağlanabilmektedir.

Fraksiyonel Co2 lazer uygulama sonrası 1. günde kızarma, sonrasındaki 4-5 günde minik kabuklanmalar meydana gelmektedir. Geçici hafif kızarıklık ve şişlikler görülebilmektedir. Düzgün şekilde yapıldığı takdirde fraksiyonel lazerin zararları ve riskleri çok nadirdir

Fraksiyonel Co2 lazer fiyatları, ciltteki soruna göre değişiklik göstermektedir.Citteki sorun ne kadar büyükse fiyat da ona göre değişecektir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image