Sitede Ara
TAŞ KLİNİK

Meme Estetiği

TAŞ KLİNİK

Meme Estetiği

Meme estetiği ya da tıp dilinde mammoplasti , günümüzde en fazla tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Emzirme, yaşlanma, gelişimsel bozukluklar ya da boyutundan dolayı rahatsızlık duyan kişilere uygulanmaktadır. Göğüs estetiği operasyonunda hastanın ihtiyacına yönelik meme büyütme, küçültme ve dikleştirme operasyonları uygulanmaktadır.
       

Meme Estetiğinin Başarısı

Meme estetiğinin başarısında seçeceğiniz cerrah oldukça önemlidir. Meme mahrem bölgesi olduğu için hastanın doktoruna güvenmesi ve tüm şikayetlerini doktoruyla konuşması gerekmektedir. Doktorunuzda operayon sürecini size en doğru şekilde anlatması gerekmektedir. Burada seçmiş olduğun cerrahın tecrübesi, tekniği ve hastasına olan ilgisi oldukça önem taşımaktadır.

Meme Estetiği Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme Estetiği Öncesi

Meme estetiği konusunda tecrübeli ve meme anatomisini çok iyi bilen cerrah seçimi sonrası, ameliyat öncesinde planlama ve çizim çalışması gerçekleştirilir ve tüm planlamalar yapılır. Meme estetiği öncesinde en az 3 – 4 farklı doktordan muayene olup görüş almak ve ameliyat hakkında bilgili olmanız son derece önemlidir. Meme estetiği planlaması yapılırken önce hasta ile görüşme yapılarak hastanın şikayetleri dinlenir ve fiziki muayene yapılır. Hastada meme asimetrisi, meme büyüklüğü ya da küçüklüğü gibi sorunlara müdahale edilmesi planlanır. Hastanın vücut ölçüleri, cilt yapısı ve göğüs kafesi değerlendirilerek buna uygun protez belirlenir. Yapılacak işleme göre kesi açılacak yer işaretlenir.

Ameliyatten 3 hafta önceden hasta, alkol ve tütün içeren ürünleri bırakmalıdır. İlaç kullanan kanama problemi olan, ciddi sağlık sorunu olan kişilerin ameliyattan önce mutlaka doktoruna bilgi vermesi gerekmektedir.

Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiği ameliyatı sonrasında 1 gece hastanede kalınmalıdır. Genel anestezi altında gerçekleşen ameliyat olduğu için gözlem altında olmak önemlidir. Ameliyattan 1 gün sonra taburcu olunur. Ameliyattan 1 hafta sonra kontrol gerçekleşmektedir ve iki hafta sonra sosyal hayata yavaş yavaş dönebilmek mümkündür.

Meme Estetiği Nasıl Uygulanır?

Genel anestezi altında gerçekleşen meme estetiği operasyonu, kişiden kişiye değişmek ile birlikte ortalama 1 buçuk saat sürmektedir. Hasta genel anestezi altında olduğu için uyutulma süreci ve tamamen kendine gelmesi odana alınması 3 – 4 saat sürebilmektedir.

Operasyonda uygulanan teknik kesi işlemidir. Meme altında bulunan doğal kıvrım kesilerek implant kas altına yerleştirilebilir. Bu yöntemle en iyi meme estetiği sonucu alınır. Ayrıca meme ameliyatı izleri ilk bakıştan görünmez. Bunun yanı sıra kesi meme ucu da dediğimiz areola kısmından ya da koltuk altından da yapılabilir.

Meme estetik operasyonu hastanın şikayetine yönelik uygulanmaktadır. Meme küçültme, meme büyütme ya da meme dikleştirme farklı implant modelleri ve hacim seçenekleri ile yapılmaktadır.

Meme Büyütme (Augmentasyon Mamoplasti)

Meme büyütme ameliyatı oldukça fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Meme büyütme ameliyatı; kilo-alıp vermeye yönelik oluşan sarkma ve deformasyonlardan kurtulmak, ideal meme boyutuna ulaşmak amacıyla uygulanmaktadır. Meme büyütme operasyonu 18 yaşından büyük kişilere uygulanmaktadır. Kişinin vücut yapısına uygun göğüs protezleri belirlenir ve uygulanır.

Meme Küçültme (Redüksiyon Mamoplasti)

Meme küçültme ameliyatı hem sağlık sorunları hem de estetik kaygılarla başvurulan operasyondur. Kimi hastaların göğüs boyutları aşrı büyük boyutlarda olabilmektedir. Aşırı büyük göğüse sahip kişilerde bel ve sırt ağrıları, çeşitli duruş bozuklukları çabuk yorulma gibi problemler görülür. Kişinin yaşamına etkileyen bu durumdan kurtulmak için meme küçültme ameliyatı uygulanır. Meme dokusu içinde yer alan fazla dokuların atılmasıyla operasyon gerçekleşir.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

Hamilelik ve emzirme döneminde, aşırı kilo alıp verme ya da yaşlanmanın etkisiyle meme de sarkma meydana gelir. Bu duruma müdahale edilmediği takdirde ise giderek daha bir görünüme kavuşulur. Göğüs dikleştirme estetiği ile göğüs bölgesinde oluşan şekil bozuklukları giderilerek memenin daha genç ve dik durması sağlanır.

FAQ

Merak Ettikleriniz

Meme estetiği; meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme ve erkek meme estetiği (jinekomasti) olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır.

Memesi gelişmemiş olanlara,hamilelik sonrası kilo ve yaşa bağlı olarak sarkma, Göğsü çok büyük olan kişilere ve çok büyük problemler oluşturduğu takdirde 18 yaş altı kişiler için de uygulanabilir.

Meme estetiği operasyonu kalıcı bir uygulamadır.

Meme estetiği sonrası herhangi bir olumsuz durum oluşmaz. Herhangi bir zararı bulunmaz.

Meme estetiği fiyatları, kişinin meme yapısına uygulanacak operasyona yönelik değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image