Sitede Ara
TAŞ KLİNİK

Mezoterapi

TAŞ KLİNİK

Mezoterapi

Orta deri tedavisi olarak da bilinen mezoterapi uygulaması derinin orta kısmına vitamin, amino asit, mineral ve enzim karışımlarının mikroenjeksiyon yöntemiyle uygulanan tedavi şeklidir. Cilt mezoterapi uygulaması ve saç mezoterapi uygulaması olarak ikiye ayrılan mezoterapi uygulaması saç ve ciltte yaşanan sorunlara çözüm sunar.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapi uygulaması, saç dökülmesi sorunu yaşayanlar veya cansız olan saçları güçlendirmek amacıyla yapılan tedavi şeklidir. Bu tedavideki esas amaç, var olan saçları güçlendirerek dökülmeye karşı önlem almak veya dökülen saçların durmasını sağlamaktır.

Saç mezoterapi uygulamasında dikkat edilmesi gereken konu, saç mezoterapisinin yeniden saç çıkarmamasıdır. Bu tedavi saç dökülmesini engeller ancak yeni saç çıkartamaz. Yeni saç çıkarılabilmesi için saç ekimi uygulaması yapılmalıdır. Saç ekimi sonrasında çıkacak olan saçları güçlendirmek için saç mezoterapisi sıklıkla yapılan tedavidir. Mezoterapi uygulamasıyla beraber saçlara ihtiyacı olan C vitamini desteği sağlanır. Uygulamayla beraber saçların daha canlı, daha parlak ve daha gür bir görünüm elde edilir.

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapi uygulaması, cildin ihtiyacı olan tüm vitamin, mineral desteğini sağlar Yüz mezoterapisinin cilt üzerinde pek çok etkisi bulunmaktadır. Bu etkiler;

 • Ciltte sıkılaşma sağlar.
 • Kırışıklıkları giderir.
 • Cilde parlaklık verir.
 • Cildin canlanmasına yardımcı olur.
 • Renk tonunu dengeler ve eşitlenmesine yardımcı olur.
 • Koyulaşmış lekeleri açar.

Hangi Durumlarda Mezoterapi Tedavisi Uygulanır

Mezoterapi ciltte meydana gelen karışıklıkları ya da saç dökülmesinden şikayetçi herkese yapılabilir. Pek çok farklı  durumda uygulanan mezoterapi uygulamasının sıklıkla tercih edildiği durumlar;

 • Cilt kırışıklıkları ya da sarkması
 • Ciltte meydana gelen lekeler
 • Selülit tedavisi
 • Çeşitli deri hastalıkları ve yara tedavisi
 • Bölgesel yağlanma 
 • Yüz gençleştirme 
 • Saç tedavisinde mezoterapi tedavisi uygulanır.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi uygulamasında ilk olarak, kişinin ihtiyacına yönelik maddeler belirlenir. Mikroenjeksiyon yönteminde kullanılan cilde oldukça ince olan iğnelerle uygulanır. Uygulama öncesi anestezik kremle yüz kısmı uyuşturulur. Böylelikle hastanın yaşayacaği ağrı ve acı hissi en aza indirilir. 

FAQ

Merak Ettikleriniz

Mezoterapi işlemi ile eklenen vitaminler sayesinde uygulama yapılan bölgede iyileşme meydana gelmesine sağlamaktadır.

Mezoterapi uygulamasını gebeler ve emziren anneler, daha önce felç geçirmiş, şeker hastaları, kanser hastaları, kalp ve böbrek hastaları ayrıca çeşitli ilaç kullanan kimseler doktor kontrolünde mezoterapi uygulaması yaptırmalıdır. Bunun dışında 20 yaş üstü herkes mezoterapi uygulamasını yaptırabilir.

Seans sayısı kişinin cilt yapısı, uygulama bölgesine yönelik değişiklik göstermektedir. Genel olarak haftada 1 kere olmak üzere 3-6 seans olarak değişmektedir.

İlk seanstan itibaren etkisini gösteren mezoterapi uygulaması ile 2-3 hafta sonra gözle görülür bir şekilde görülür. Kalıcı bir uygulama değildir. Kalıcılık süresi kişinin cilt yapısına yönelik değişiklik göstermektedir.

Mezoterapi uygulama yapılan bölgelerde ciltte uyuşukluk ve geçici renk değişimlerine sebep olabilir. Bu yan etkiler haricinde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Mezoterapi uygulama bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Uygulama bölgesi değiştikçe fiyat da değişecektir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image