Sitede Ara
TAŞ KLİNİK

Yağ Enjeksiyonu

TAŞ KLİNİK

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ya da diğer bir adıyla yağ transferi, genel olarak karın bölgesinden alınan yağ hücrelerinin iğne ile başka bir bölgeye transfer edilme işlemine denir. Transferi gerçekleşen yağ hücreleri transfer edilen bölgede yaşamaya devam eder ve orada bir dolgu maddesi işlevi görür. Yağ enjeksiyonuna bu nedenle yağ dolgusu da denmektedir. Amaç ciltte meydana gelen deformasyonları onarmaktır.

Yağ Enjeksiyonu Uygulama Bölgeleri

Yağ enjeksiyonunun en çok uygulandığı bölge yüz bölgesidir. Yüz bölgesi dışında vücudun deformasyona uğrayan herhangi bir bölümünde uygulama yapılabilir. Yüz bölgesi dışında yağ enjeksiyonunun en çok uygulandığı bölgeler;

 • Elmacık kemikleri
 • Burun-ağız köşesini birleştiren derin çizgiler (nazolabial oluklar)
 • Alın, şakaklar ve kaşların arasındaki bölge
 • Alt çene ucu ve köşeleri
 • Burun sırtı
 • Dudaklar
 • Bacak, kalça, gövde veya meme gibi bölgelerde hacim kazandırmak amacıyla yapılmaktadır.
 • Vücutta herhangi bir bölgede yumuşak doku kaybına bağlı oluşan çöküklüklerin giderilmesi amacıyla kullanılabilir.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Uygulanır

Yağ enjeksiyonu genelde karın ve bel gibi uygun olan bölgelerden özel vakumlu kanüller yardımıyla alınır. Alınan yağ dokusu özel bir işlemden geçirilir. Sonrasında hastanın talepleri doğrultusunda alın, dudak ve burun kenarı gibi işlem gerçekleştirmek istediği bölgelere enjekte edilir. Kesik ve dikiş olmadan uygulanan yağ enjeksiyonu işlemi için lokal anestezi yeterlidir.

Neden Yağ Enjeksiyonu Yaptırmalıyım?

 • Vücudunuzda veya yüzünüzde meydana gelen çökme ya da kırışıklıkları tedavi etmek istiyorsanız.
 • Vücut kontürünüzü yenilemek, yara izlerinizi kapatmak, vücudunuzda meydana gelen çökmeleri telafi etmek, yüzünüzü ve ellerinizi gençleştirmek istiyorsanız,
 • Ameliyat sonrasında vücudunuzda oluşan izler, meydana gelen düzensizliklerin giderilmesine yardımcıdır.
 • Geçici dolguların yarattığı geçici sonuçlar aksine yağ enjeksiyonu kalıcı sonuçlar verir.
 • İçeriğinde bulunan kök hücre öncülleri ile kan dolaşımı artar, doku ve deri kalitesine olumlu etki yapar.

Yağ enjeksiyonu ameliyat koşullarında, steril bir ortamda ve en önemlisi de bir plastik rekonstrüktif ve estetik cerrah tarafından yapılması gerekmektedir.

TAŞ KLİNİK

Merak Ettikleriniz

Yüzünde veya vücudunda herhangi bir deformasyon meydana gelmiş, orta yaşı geçmiş her hastaya yağ enjeksiyonu uygulanabilir.

İşlem süresi uygulanacak bölgeye göre değişir.Yüz ve el uygulamaları ortalama 30 dakika iken popo ve bacak estetiği uygulama süreleri daha uzundur.

Yağ enjeksiyonu işleminde kişinin kendi dokusundan alınarak hazırlanan bir dolgu olduğu için herhangi bir zararı yoktur. Tekrar tekrar uygulanabilen yağ enjeksiyonun herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

İlk 3 ayda etkilerini gösteren yağ enjeksiyonunun tam olarak etkilerini ilk 6 ay ile 1 yıl arasında görebilirsiniz. Yağ enjeksiyonu ile yapılan işlemler kalıcıdır.

Yağ enjeksiyonunun başarısı verilen hücrelerin yaşamaya devam etmesine bağlı. Eğer verilen hücreler ölürlerse birkaç hafta sonra bütün dolgu etkisi ortadan kalkar. Kısaca ölü yağlar erir.

Ameliyathane ortamında lokal anestezi ile gerçekleşen yağ enjeksiyonu işleminde genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Ağrılı bir operasyon değildir.

Yağ enjeksiyonu fiyatları uygulama yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image