Sitede Ara
TAŞ KLİNİK

Yüz Germe (Face Lift)

TAŞ KLİNİK

Yüz Germe (Face Lift)

Yüz germe (face lift) ameliyatı,  ilerleyen yaşla beraber gelen kırışıklık ve çok sayıda sarkma sonucu yüz güzelliğini artırmak amacıyla uygulanan estetik operasyondur. Yüzün Smass adı verilen kas, yağ, ve sinir dokusunun cerrahi yöntemlerle müdahale edilmesi işlemidir. Yüz germe operasyonu ile beraber boyun bölgesindeki sarkmalara da müdahale edilir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Yüz germe ameliyatı öncesi dikkat etmeniz gereken en önemli konu cerrah seçimidir. Seçmiş olduğunuz cerrah operasyonun ne kadar başarılı geçeceği ile doğru orantılıdır. Cerrah seçimi sonrası hastanın şikayetleri doğrultusunda operasyon hakkında hastaya bilgi verilmeli. Hasta operasyon öncesi kanama riskini arttırdığı için aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar ve bitki çaylarından kaçınması gerekmektedir. Yüz germe ameliyatı öncesi sonlandırılması gereken bir diğer alışkanlık da sigara kullanımıdır. Sigara ameliyatın iyileşme sürecine negatif etki ettiği için en az 3 hafta evvel bırakılmalı, iyileşme sürecinde de uzak durulmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Gerçekleştirilen ameliyat sonrası, dikişlerin gizlendiği alan olan kulak arkasına sıvı toplanmasını önlemek üzere dren konulur. Bu dren 1 gün sonra çıkarılır.Hasta 1 gün hastanede istirahat eder. Taburcu edilmesinin ardından doktorun söylemiş olduğu ilaçları düzenli olarak alması gerekmektedir. Bunun yanında yüz germe ameliyatı sonrası kesinlikle yapmamanız gerekenler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Kesinlikle ilk 2 gün banyo yapılmamalıdır.
  • Buhar banyosu ya da sauna gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  • En az iki hafta yoğun spor, sizi yoracak ev işi gibi aktivitelerden kaçınmanız gerekmektedir.

İlk iki hafta başınız yukarı olacak ve sabit şekilde uyumanız gerekmektedir. İki hafta sonrası dikkatli davranmanız gereken süreçtir. İki hafta sonrasında işe ya da sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı ile beraber hastanın boyun bölgesi de değerlendirilir. Yüzde bulunan kas, sinir ve yağ dokusunu oluşturan Smass yapısı asılarak yüzdeki sarkma giderilir.Bölgedeki fazla deri alınır ve ihtiyaç doğrultusunda başka bölgede kullanılabilir. Ayrıca göz kapağı gibi bölgelerde oluşan yaşlanma görüntüsü de yine yüz germe ameliyatıyla giderilir.

TAŞ KLİNİK

Merak Ettikleriniz

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Consequatur accusamus iure nesciunt !

Yüz germe, yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

Genel olarak 40 yaş üzeri kişilere uygulanan yüz gerdirme operasyonu, yüz ve boyun bölgesinde kırışıklık ve sarkma yaşayan erkek ve kadınlar yüz germe yaptırabilir. 

Yüz germe ameliyatının yaşlandırmayı durduran bir etkisi bulunmamaktadır. Bu yüzden 10 yıl sonra tekrar yaptırma ihtiyacı duyabilirsiniz

Yüz germe ameliyatı sonrası şişlik ve morluk gözükmektedir. Fakat bu şişliklerde kısa sürede iyileşmektedir.

Yüz germe fiyatları, hastaya yapılan hastane ve cerrah seçimine göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image