Sitede Ara
TAŞ KLİNİK

Ameliyatsız Karın Germe Nedir?

TAŞ KLİNİK

Ameliyatsız Karın Germe Nedir?

Ameliyatsız karın germe, ameliyat olmadan karın bölgenizdeki fazla yağlarınızdan kurtulmanıza olanak tanıyan yöntemdir. Karın bölgesinde bulunan yağlardan şikayetçi olan ve ameliyat olmak istemeyen kişiler ameliyat olmadan da karın bölgelerindeki fazlalıklardan da kurtulabilirler. Ameliyatsız karın germe uygulaması anesteziye gerek olmadan uygulanan ağrısız acısız, ameliyat izi bırakmayan karın bölgenizdeki fazla yağları ciddi oranda ortadan kaldıran bir uygulamadır. Bu nedenle de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ameliyatsız Karın Germe Kimler için Uygundur?

Ameliyatsız karın germe için ilk olarak ön muayene gerekmektedir. Bu aşamda karın bölgenizdeki yağlanma düzeyi önem taşımaktadır. Eğer bu yağlanma fazla ise ameliyat önerilir.
Karın germe için uygun adaylar şu şekildedir:

  • 18 yaşını doldurmuş sağlıklı bireyler.
  • Karın bölgesindeki fazla yağlarından şikayetçi olan kişiler

Karın germe kilo verme yöntemi olmayıp, kilo fazlalığı olan kişilere önerilmemektedir. Fazla kiloya sahip kişilere ilk olarak diyet ve egzersiz programı önerilir. Kilo kaybı yaşamanıza rağmen fazla kilolarından kurtulamayanlar ameliyatsız karın germe yöntemlerinden faydalanabilir.

Ameliyatsız Karın Germe Yöntemleri Nelerdir? 

Ameliyatsız karın germe yöntemlerinde radyofrekans, elektromanyetik, ultrasonik, ses dalgaları gibi teknolojilere başvurulmaktadır. Ameliyatsız karın germe yöntemleri ile kısa sürede istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.En çok uygulanan ve en çok bilinen ameliyatsız karın germe yöntemleri şunlardır;

Lazer Liposuction

Lazer liposuction, tek bir seans ile karın bölgenizdeki fazla yağlardan kurtulmanıza olanak tanıyan yöntemdir. Sadece yağlardan kurtulmanıza olanak tanımaz ayrıca karın bölgenizin daha düz ve estetik görünmesini sağlar. Lazer lipo, güvenli ve etkili, uzun ömürlü bir yağ alma tekniğidir. Lokal anestezi ya da genel anestezi altında ile gerçekleşen lazer liposuction özel bir lazer probu kullanılarak bel ve karın bölgesinde hedeflenen yağ hücrelerini hem yok eder hem de dokuların sıkılaşmasına imkan tanır.

Radyofrekans ile Karın Sıkılaştırma

Radyofrekans karın germe yöntemi RF enerjisi ile cildinizin sıkılaşmasına olanak tanır. RF karın germe yönteminde altta yatan cilt yapısını sıkılaştırma ve sıkı ve genç görünen bir karın derisi oluşturmak için radyofrekans enerjisi kullanır.

Ultrason ile Cilt Sıkılaştırma

Ultrason ile cilt sıkılaştırma yöntemi (HIFU), cildin daha sıkı hale gelmesine yardımcı olmak için cildin belirli derinliklerde fokuslu ultrason teknolojisini kullanır. Karın bölgenizde hem sıkılaşmaya olanak tanır hem de fazla yağlardan kurtulmanıza.

Vaser Liposuction

Ses dalgaları ile gerçekleşen vaser liposuction ile karın yağları eritilir. Sıvı hale dönüşen karın yağları aspire edilir. Vaser liposuction sayesinde yağ dokusu vücuttan dışarı atılır.

Ameliyatsız Karın Germe Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız karın germe yaptırmak isteyen hasta değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirme kapsamında uygun görülen yöntem belirlenir. Karın bölgenize kayganlaştırıcı ve soğutucu bir jel sürülür. Ameliyatsız karın germe yöntemleriyle karın bölgesindeki yağlı bölgeyi kalıcı olarak 1.3 cm altındaki yağ dokusuna ulaşarak yok eder. Uygulama sırasında yağ dokularını yok ederken cilde hiçbir zarar gelmemektedir. İşlemden yaklaşık olarak 8 ile 12 hafta arasında yağ dokularına etki ederek yok olması sağlınır. Yağların atılmasıyla atılmasıyla, şekillenmiş ve sıkılaşmış bir karına kavuşabilirsiniz.

Ameliyatsız Karın Germenin Avantajları Nelerdir?

  • Karın germe ameliyatından sonra yaşanan cerrahi sıkıntılar yaşanmaz.
  • Risk yoktur
  • Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Seyahat engeli yoktur.
  • Spor yapabilirsiniz.
  • Cerrahi operasyonlarla göre fiyatlar daha düşüktür.
FAQ

Merak Ettikleriniz

Liposonix bölgesel ve hedef odaklı olarak yoğun ultrason enerjisi kullanarak bölgesel yağlarınızdan kalıcı olarak kurtulmanızı sağlar.

Kalp hastalığı, diyabet hastalığı, böbrek hastalığı ve vücudunda herhangi sistematik bir rahatsızlığı olan kişiler dışında Liposuction uygulaması yapılabilir. Liposonix uygulaması vücut kitle indexine göre hesaplanmakta kilosu 30’un altında olan kişiler için ideal bir uygulama değildir.

Ameliyatsız vücut germe, işlem bölgesinin büyüklüğüne göre değişim göstermekle yaklaşık 1-1.5 saat sürmektedir.

Ameliyatsız vücut germe ile cildin 1.3 cm derinliğine ulaşarak kalıcı şekilde oradaki yağların parçalanmasını sağlayarak kalıcı şekilde şekillenmeye ve bölgedeki yağlardan kurtulmaya yardımcı bir uygulama olmaktadır.

Liposonix ameliyatsız vücut germe uygulamasının herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. Sağlık açısından veya alerjik olarak herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Ultrasonik ses dalgalarının insan sağlığı için herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Liposonix fiyatları, uygulama bölgesine göre değişiklik göstermektedir..Uygulama bölgesi değiştikçe fiyat da değişecektir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Hizmetler için

Bizimle İletişime Geçiniz.

Form Image