Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dolgu uygulaması en çok kullandığımız ve tercih etttiğimiz ameliyatsız işlemlerdendir. İnce ve hacimsiz dudaklara, dudak dolguları ile daha hacimli daha dolgun dudaklar  elde edilmektedir. Dudak hattı boyunca dolgu malzemesi ve kanüller yardımı ile dolgunluk ve hacim kazandırılır.

Dolgu işlemleri sadece dudak dolgusunda kullanılmamakta ihtiyaç duyulan birçok alana uzman eller tarafından uygulanabilmektedir.  Kişilerde deformiteye sebep olan yer çekimi etkisi ile yüzde oluşan düşüklükler yorgunluklara bağlı meydana gelen volüm kayıpları yüzde ki zayıflıklara bağlı elmacık kemiklerinde ve yanaklarda ki çukurluklar ve hatta burun estetiği kapsamında bir çok alanda da dolgu uygulaması kullanmaktayız.

Yaşın etkisi ile yer çekimine yenik düşen yüzde ki cilt sarkmalarına yanak dolguları ile müdehale ederek daha toplu daha canlı bir yüz elde edilmektedir.

Daha önce geçirilen kazalara bağlı oluşan vücutta ki çukurluklara bu uygulama ile çözüme kavuşturulur.

Burunda ki deformitelere de dolgu uygulaması ile müdehale edilerek düşüklük orantısız görüntü veya çukurluk var ise ortadan kaldırılmaktadır.yüze daha orantılı,daha havalı,hemde ameliyatsız işlem olarak burun estetiği yapılmaktadır.

Dolgu uygulamaları ameliyatsız işlemler olduğunda ameliyathane ortamı gerektirmez.Klinik ortamlarında yapılabilmektedir.İşlem öncesi dolgu yapılacak olan alana sürülen kremler ile ağrısız acısız işlemler gerçekleştirilmektedir.Uygulanacak bölge boyutuna ve alanına göre 5-10 dk içerisinde işlem yapılabilmektedir.

Dolgu uygulamasından sonra oluşan kızarıklıklar birkaç saat içinde geçmektedir.Kişi programına ara vermeden devam edebilir.Dışarıdan anlaşılabilen bir durum değildir.Dikkat edilmesi gereken konu uygulama öncesinde kan sulandırıcı etkisi olan ilaçlar kullanılmamalıdır.Kişinin alerjik yapısı da son derece önemlidir.Alerjik yapısı olan kişilerde bu uygulama daha dikkatli ve uzman kişilerce kaliteli malzemeler ile yapılmalıdır.

Kullanılan dolgu malzemeler tıbbi terimi ile hyalurorik  asit,vücuda dışarıdan verilen malzemelerdir.Dolayısıyla belli sürelere sahiptirler.Vücud verilen dolguyu bir süre sonra eritmeye başlamaktadır.Hyaluronik asitler 6 aylık,1 yıllık,2 yıllık,3  yıllık, 4 yıllık olarak kendi aralarında sürelerine ve uygulanacak bölgeye göre çeşitlerle ayrıştırılırlar.Hangi dolgunun hangi hastaya uygulanacağı muayene esnansında doktoru ile birlikte belirlenmelidir.Detaylı muayene önem arz etmektedir.