Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Kadınların feminizm özelliklerini ortaya çıkaran organ memeleridir. Memeleri kadına kendini kadın gibi hissettirir. Kimi kadınlar  genetik yapısı sebebi ile güzel ve dolgun memelere sahip iken kimi kadınlar ise tabir-i caiz ise erkek memesi misali hacimsiz ve meme dokusu olmayan göğüslere sahiptirler.  Ancak bu durum sorun haline gelmemelidir. Elimizdeki imkanlar ve materyaller sayesinde bu durum artık sorun olmaktan çıkmış durumdadır.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile yapılacak olan cerrahi müdahaleler sayesinde memedeki küçüklük ve hacimsizlik şikayeti ortadan kalkmaktadır. Güvenilir ellerde , güvenilir markalar ile yapılan meme büyütme estetiği yaşam kalitenizin artmasına sebebiyet verir. Giyim tarzınızdan vücut duruşunuza kadar pozitif bir değişim başlar.

Meme büyütme operasyonu , kişinin korkmasını gerektirecek kadar zor süreçler değildir. İlk aşamada detaylı muayene gerçekleştirilir. Kişinin mevcut durumu karşılıklı olarak değerlendirilir. Beklentisinin ne olduğu , hangi düzeyde olduğu saptanır.

Bu operasyonda kişinin boyu, kilosu önemli etkenlerdir. Meme büyütme oranını ve kullanılan protezin boyutunun belirlenmesinde yardımcı olur. Kullanılan protezler iki farklı model altındadır. Damla olarak da adlandırılan anatomik meme protezleri ve yuvarlak meme protezleridir. İki model arasındaki fark; anatomik meme protezleri doğal meme yapısına uygun olarak tasarlanmıştır. Yuvarlak meme protezi ise daha çok dekolte tercih edenler için tasarlanmıştır. Hangi modelin kullanılacağı muayene esnasında kişinin beklentisine göre birlikte belirlenmektedir. Detaylı muayeneden sonra operasyon planlaması yapılır. Meme büyütme operasyonları hastanelerdeki gibi tam sterilizasyona sahip ameliyathane ortamlarında yapılmalıdır. Ameliyat süreci genel anestezi ile ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Alınana genel anestezi durumundan kişinin 1 gece hastanede gözlem altında kalması gerekmektedir. Ertesi gün taburculuk işlemleri gerçekleştirilir.  4-5 günlük istirahat sürecinden sonra kişi rahatlıkla sosyal hayatına geri dönebilir.  Ancak bir operasyon geçirdiği unutulmamalı ve gerekli hassasiyetler gösterilerek kendisine çok dikkat etmelidir. Özellikle alınabilecek darbelere karşı kendini korumalı ve ağır eşya vs. kaldırmamalıdır. Bu süreç ortalama 3-4 hafta kadar devam edebilir.

Meme büyütme operasyonlarını 18 yaşını doldurmuş ve yakınlarının onayı da alınmış olan herkese yapılabilir. Bu operasyonun uygulanabilmesi için mevsim ayrımı yapılmamaktadır. Ancak yazın etkisi ile deniz ve havuz sezonunun açılması ile bikini giymeyi tercih eden kişiler için  kışın yapılmasını daha çok tercih edilmektedir.  İyileşme süreci tamamlanmış olur ve rahatlıkla yazın tadını çıkarabilirler.