Meme Estetiği Nedir?

MEME ESTETİĞİ NEDİR?

Yıllardır popülerliğini kaybetmeyen, dünyada ve ülkemiz de en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında meme estetiği bulunmaktadır. Meme estetiği hakkında genel bir bilgilendirme için sizlere bu yazıyı hazırladık. Peki, meme estetiği nedir?

Meme Estetiği Nedir?

Kadınlar için memeler, annelik duygusu başlıca temsil ettiği için önem taşımaktadır. Her yaş grubu için kadınlar memelerinin dik, dolgun ve yeteri kadar büyük olmasını isterler. Farklı rahatsızlık yaşamaları nedeniyle meme estetiği olmak isteyebilmektedirler. Meme estetiği, genetik faktörlerden, yaştan, hamilelik döneminden vb. sebeplerden deforme olabilmektedir. Yeniden form kazandırılması, istenilen dolgunluğun verilebilmesi için gerçekleştirilebilmektedir. Meme estetiğinin yapılmasındaki en önemli faktör kadınların kendini daha mutlu hissetmesidir. Meme estetiği; meme küçültme, meme büyültme ve meme dikleştirme ameliyatlarını kapsamaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatları; kişilerin vücut oranlarına göre göğüslerini büyük bulması, göğüslerinin büyüklüğü dolayısıyla rahat edememelerinden dolayı gerçekleştirilen estetik operasyonlardır. Muayene sırasında küçültme oranı, meme başının yeri, vücuda olan oranı hesaplanarak planlama yapılmaktadır. Cildin kesilmesi ile fazla dokuların alınarak, estetik dikiş kapatılması ile gerçekleşmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Kişilerin memelerini küçük bulması, istediği boyutta olmaması durumunda gerçekleştirilen estetik operasyonlardır. 3-4 cm bir kesi yardımıyla meme dokusu kaldırılarak içerisine uygun olan protezin yerleştirilmesi ile gerçekleşmektedir. Kesiler estetik dikiş ile kapatılmaktadır. Yaklaşık 1-1.5 saatlik bir operasyon olmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Kişilerin hamilelik dönemi, emzirme dönemi sonrası ve kilo alıp-vermeden kaynaklanan meme deformasyonlarının onarılması ameliyatlarına verilen isimdir. Meme dikleştirme operasyonlarında sarkma miktarı hesaplanarak memenin olması gereken formuna getirilmek amaçlı kesi yapılarak fazla derinin atılması şeklinde gerçekleştirilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatları meme dokusuna ve kişinin isteğine bağlı olarak protezli ve protezsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

meme est nedir.png

Sizlere bu yazımızda meme estetiği nedir sorusuna cevap verdik. Meme estetiği yaptırmak istiyorsanız, meme estetiği hakkında sorularınız var ise bizlere sorularınızı iletişim numaralarımız üzerinden ulaşarak sorabilirsiniz.

Referanslar;

https://drsuleymantas.com/breast-surgery/

https://www.tasklinik.com/

“Meme Estetiği Nedir?” için 6 yorum

 • Eylem Han dedi ki:

  Sol göğsümün altında ceviz büyüklüğünde bir parça var. Meme anomalisi olduğu söylendi. bu tarz ameliyatlar yapıyor musunuz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Eylem Hanım,
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı iletişim hattımızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Diyar Karakoç dedi ki:

  5 ay sonra düğünüm var. Göğüslerimi büyütmek istiyorum. Düğünden ne kadar süre önce yaptırmam gerekir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Diyar Hanım,
   Meme ameliyatı sonrası istediğiniz gelinliği giyebilmeniz için gelinlik provalarınıza başlamadan önce ameliyatı olmanızda fayda var.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Eda Yapar dedi ki:

  Göğüs büyütme kremleri işe yarıyor mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Eda Hanım,
   Maalesef, göğüs büyütme için krem ve benzeri şeyler fayda göstermemektedir. Cerrahi olarak büyütmek kesin çözümdür.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir