Sitede Ara

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti)

Gözler yüzün en dikkat çeken ve yüzün en çekici kısmıdır. Son zamanlarda pek çok ünlünün yaptırdığı ve her geçen gün daha da artan ilgi ile herkes kalkık, çekik ve badem göz yapısına sahip olmak istiyor. Popülerliği artan ve artmaya da devam eden badem göz nedir? Badem gözlere nasıl sahip olabilirim? Kimler badem göz ameliyatı yaptırabilir? ve Badem göz ameliyatı nasıl uygulanır? Badem göz ameliyatı (Kantoplasti) nedir? gibi merak ettiğiniz pek çok soruyu sizin için cevaplayacağız. 

Badem Göz ve Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti)
Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Sarkmış göz kapağı ya da asimetrik göz yapısı sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. İstenmeyen göz yapısından kurtulmanın yolu ise badem göz yapısıdır. Peki, badem göz nedir? 

Badem göz şekli; gözün dış kenarlarının yukarı doğru eğimli olduğu tabiri caizse badem şeklindeki göz yapısıdır. Badem göz yapısı normal göz yapısına göre daha çekik bir görünümdedir. Bu yüzden de kişinin daha güzel bakışlara sahip olmasına olanak tanır. Badem göz estetiği ise daha çekik ve iri gözlere sahip olmanıza olanak tanıyan estetik operasyondur. Badem göz ameliyatı tıpta kantoplasti ve kontoplaksi olarak bilinmektedir. Kantoplasti ile gözlerinizdeki sarkıklıktan kurtularak daha genç ve alımlı gözükebilirsiniz. Badem göz ameliyatınız ardından gözleriniz daha büyük görünecek bu da sizin daha enerjik ve genç görünmenize olanak tanıyacak.  Hollywood ünlülerinden pek çok ismin yaptırmasıyla beraber popüler olan badem göz estetiği bu nedenden dolayı; Bella Eyes, Fox Eyes ve Cat Eyes gibi farklı isimlerle de bilinmektedir.  

Kimler Badem Göz Estetiği Yaptırabilir?  Badem Göz Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Badem göz estetiği için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Eğer aşağıdaki gibi sorunlara sahipseniz ve 18 yaşını doldurduysanız badem göz estetiği olmamak için hiçbir sebebiniz yok. Eğer göz çevresinde şu sorunlara sahipseniz badem göz estetiğinden faydalanabilirsiniz:

 • Göz çevresinde kırışıklığınız var ise
 • Düşük göz kapağına sahipseniz
 • Çekici, belirgin ve çekik gözlere sahip olmak istiyorsanız
 • Yaşlanmaya bağlı göz çevresi ve göz altı sarkmalarınız ortaya çıktıysa
 • Yüzünüze göre küçük gözlere sahipseniz
 • Kendi göz şeklinizden memnun değilseniz
 • Orantısız göz yapısına sahipseniz ve 
 • Alt veya üst göz kapağı ile ilgili sorunlarınız bulunuyorsa badem göz ameliyatı olabilirsiniz.

Kısaca; badem göz ameliyatı ile yaşlandıkça göz çevrenizde beliren kırışıklık, sarkma ve düşük göz görünümü gibi sorunlar giderilir, yüz görünümünüz iyileşir. 

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti)  Nasıl Yapılır?

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti)
Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti)  Nasıl Yapılır?

Kantoplasti ameliyatı; oldukça zor olan ve hata payı az olan bir ameliyattır. Bu yüzden de estetik cerrah seçerken iyi bir araştırma yapılması gerektiği unutulmamalıdır.iyi bir plan gerektiren badem göz ameliyatından önce hasta değerlendirilir, hastanın istekleri doğrultusunda  ve yüz hatlarına uygun olacak şekilde plan çıkartılır. Ameliyat lokal anestezi altında gerçekleşir. Göz bölgesi uyuşturulur. Uyuşturulduktan sonra medikal ipler ile beraber gözler yukarı doğru kaldırılır. Badem göz elde edilir ve ardından kemik zarına medikal iplikler sabitlenerek,  3-4 dikiş atılır. Dikişler 1 haftanın ardından alınır. Ortalama 1 saat süren ameliyat sonrası herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi-Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Badem göz ameliyatı öncesi hastanın genel sağlık durumu değerlendirilir. Herhangi bir durum olmadığı takdirde altın oranı yakalamak adına hastanın yüz hatlarına göre uygun göz şekli belirlenir. Eğer hasanın düzenli olarak kullandığı bir ilacı bulunuyorsa bu durumu doktoruna bildirmesi gerektiği unutulmamalıdır. 

Badem göz ameliyatı sonrası hastanın daha hızlı bir şekilde iyileşmesi için bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir. Hastaların dikkat etmesi gereken hususlar ise şöyledir:

Ameliyattan sonra doktor tarafından ameliyat bölgesi bantlarla kapatıldığı için bu bölge 3 gün su ile temas etmemelidir.

 • Ameliyatın ilk günü şişlik ve morluk olmaması için buz uygulaması yapılmalıdır.
 • Ortalama olarak 1 hafta  yüzüstü yatılmamalıdır.
 • Doktorun hastaya verdiği reçete kullanılmalıdır.
 • Hastanın yüzünde ödem oluşursa, korkulacak bir şey yok bu ödem yaklaşık 7 gün içinde geçer.
 • Hasta her şeye dikkat ettiği takdirde ameliyattan birkaç gün sonra günlük hayatına dönebilir.
 • Ameliyat sonrası izler yaklaşık 2-3 ay güneş ışınlarından ve solaryum benzeri uygulamalardan uzak kalınmalıdır.

Badem Göz Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mı?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin kişi yaşlandıkça cildimiz yer çekimine yenik düştüğünden göz çevresinde sarkmalar meydana gelebilir. Badem göz estetiği her ne kadar kalıcı olsa da yaşlandıkça sarkmalar ortaya çıkabilir. 

Badem Göz Ameliyatı ile Hangi Ameliyatlar Kombine Yapılabilir?

Badem göz estetiği işlemi göz kapağı çizgisinden gerçekleşir. İz oluşsa dahi bu çizgi ile birleşeceğinden ortaya doğal bir görünüm ortaya çıkar.

Badem göz estetiği sonrasında herhangi bir iz kalır mı?

Badem göz estetiği işlemi göz kapağı çizgisinden gerçekleşir. İz oluşsa dahi bu çizgi ile birleşeceğinden ortaya doğal bir görünüm ortaya çıkar.

Erkekler badem göz estetiği yaptırabilir mi?

Tabii ki de evet. Göz çevresinde sarkma ya da gözlerinden memnun olmayan herkes badem göz estetiği yaptırabilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Badem  göz estetiği fiyatları; tamamen kişinin yüz hatları ile beraber işlemi gerçekleştiren cerrah ve işlemin gerçekleşeceği kliniğe göre değişkenlik göstermektedir. Badem göz ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir