Burun Estetiği Nefes Problemi

BURUN ESTETİĞİ NEFES PROBLEMİ

Burun estetiği nefes problemi tıkalı burun, gece horlamaları ve uykusuzluk gibi hayat kalitesini etkileyen durumlar burun ameliyatı olmayı gerektirebilmektedir. Burun eğriliği yani deviasyon, büyüyen burun eti, bozulan burun dokusu hepsinin bir burunun da bulunması veya herhangi birinin olması nefes alma problemlerini ameliyat olacak kişilerde hali hazır bir şekilde bulunmaktadır.

Bir çok hastalık burunda soruna yol açabilir. Sinüzit, alerji, sigara kullanımı bunlardan bir kaç tanesidir. Detaylı muayene olduktan sonra Doktorunuz tarafından verilen ilaç tedavisi ile sonuç aranmalıdır. Alerji var ise tedavi edilmeli, sigara kullanımı var ise daha doğrusu tütün ve tütün ürünleri kullanımı var ise bırakılmalıdır. Tedavi sonunda bir miktar düzelme olsada hala bir miktar tıkanıklık var ise bu durumda ameliyat olmak kaçınılmaz olabilmektedir.

Burun Eti (Konka)

Her iki burun deliğini ayıran septumdaki yamukluklar septoplasti  düzeltilebilir ve Konka dediğimiz havayı ısıtıp nemlendiren yapıların alerji ve septum deviasyonu gibi durumlarda konkaların çok büyümesinden dolayı artık fayda yerine zarar vermeye başlaması bu konkaların küçültülmesini gerektirebilir. Bunun dışında sinüzit dediğimiz baş ağrısı ve sürekli burun akıntısı yapan durumların ise sinüs dediğimiz boşlukların temizlenmesi ile tedavisi mümkündür.

Nefes Alma Sorunu Burun Ameliyatı ile Çözülür mü?

Burun estetiği nefes alma problemi ile burun dış kısmının birlikte düzeltilmesini isteyen kişilerin en çok sorduğu soru haline gelen nefes alma problemi ile birlikte burun estetiği yani dış görüntüsünün bozukluğu da düzeltilebilir mi? Sorusudur. Her iki burun deliğini ayıran yamukluklar septoplasty ile düzeltilirken mekanik yolu kapatan sorunlarda düzeltilir ve konka dediğimiz havayı ısıtıp nemlendiren yapıların alerjik ve septum deviasyonu gibi durumlarda çok büyümesinden dolayı artık fayda yerine zarar vermeye başlaması bunların küçültülmesini gerektirmektedir. Burnun dışında sinüzit dediğimiz baş ağrısı ve burun akıntısı yapan durumların sinüs dediğimiz boşlukların temizlenmesi ile tedavisi mümkündür.

Burun Estetiği Hangi Yaş Aralığında Yapılır?

Burun estetiği olmak isteyenlerin alt yaş sınırı kızlarda 17, erkeklerde kemik gelişimi daha geç tamamlandığı için 18 yaşın tamamen dolmuş olması gerekmektedir.

BURUN ESTETİĞİ NE KADAR?

Burun estetiği ameliyatı bir çok faktöre gere kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Dolayısı ile net fiyat şu kadardır demek doğru değildir. Burun estetiği ameliyat fiyatının belirlenebilmesi detaylı muayene son derece önemlidir. Burun estetiği ameliyat fiyatı detaylı bilgi ve muayene randevusu için bizlerle iletişime (+905320563693) geçebilir ve merak ettikleriniz var ise aşağıda yorum kısmına yapabilirsiniz.

Referanslar;

https://www.tasklinik.com/category/blog/

“Burun Estetiği Nefes Problemi” için 6 yorum

 • Can arduç dedi ki:

  Ameliyatsız burun estetiği yapılabilir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Can Bey,
   Ameliyatsız burun estetiği olarak burun dolgusu uygulaması mevcuttur. Dolgu ile burundaki deformeler gizlenebilir.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Eylem Polatlı dedi ki:

  Burun eğriliği ameliyatsız düzelmesi mümkün mü?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Eylem Hanım,
   Burun eğriliği deformasyonunun düzeltilmesi cerrahi müdahale gerektirmektedir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   İletişim numaralarımızdan +905320563693 , bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Nazlı Olgun dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası nefes alma ne zaman düzelir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Nazlı Hanım,
   Burun ameliyatı esnasında kullanılması gereken tamponlar vardır. Bu tamponlar alındıktan sonra nefes alışınız eskisinden daha iyi olmaktadır. Tamponların kalış süresi genellikle bir haftadır.
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir