Burun Estetiği Sonrası Şekil Ne Zaman Oturur?

BURUN ESTETİĞİ SONRASI ŞEKİL NE ZAMAN OTURUR?

Burun estetiği kadınlar ve erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonların başındadır.Bu yazımızda burun estetiği sonrası şekil ne zaman oturur? Sorusuna cevap vereceğiz.

Burun Estetiği Sonrası Şekil Ne Zaman Oturur?

Burun estetiği süreci oldukça uzun bir dönemi kapsamaktadır. Kişilerin ameliyat olmaya karar vermesi, doktor seçim süreci, ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler, ameliyat olunan dönemdeki dikkat edilmesi gerekenler ve ameliyattan sonraki dikkat edilmesi gerekenler olmak üzere adım adım ilerleyen bir süreci içermektedir. Ameliyat olmaya karar veren kişilerin bu süreçleri önceden araştırıp bilmeleri daha hazır ve kararlı bir şekilde bu sürecin içinde olmalarına yarar sağlayacaktır.

Bu süreci her ne kadar iyi biliyor veya hazır olsak da ameliyattan hemen sonra burnumuzun son halini görmek isteriz. Ameliyattan hemen sonra nasıl bir şekil ile yüz yüze geleceğimiz, hangi dönemlerde neler yaşayacağımız sorularının cevaplarını doktorunuz ile ameliyat öncesi konuşmanız sizin psikolojik olarak daha hazır olmanıza yarar sağlayabilir.

Burun estetiği sonrası şekil ne zaman oturur? sorusu aslında iyileşme sürecim ne zaman tamamlanır sorusu ile paraleldir. Burnun istenilen sonuca ulaşması için burun içerisindeki iyileşme sürecinin tamamen tamamlanmış olması gerekmektedir. Bunu şu örnekle açıklayabilirim; bir davete giderken ne giyeceğinize karar vermek, istediğiniz kıyafet ve eşyaları gidip almak sizin ameliyat öncesi süreciniz ile benzerdir. Davet günü, kıyafetlerinizi giymek, saç ve makyaj ile tamamlayarak uyumu yakalamak sonrasında ise kapıdan artık hazır bir şekilde çıkmanız sizin ameliyat ve ameliyat sonrası tüm süreçleriniz ile benzerdir. Uzun, zaman zaman yorucu, aslında bir o kadar keyifli bir dönem yaşayabilirsiniz.

İyileşme süreci kadın ve erkek de farklılık göstermektedir. Aslında genel olarak iyileşme süreci kişiden kişiye çok farklı olmaktadır. İyileşme sürecini etkileyen birçok neden bulunmaktadır.

Cilt Kalınlığı

İyileşme sürecini etkileyen başlıca nedenlerdendir. Cildimiz burnumuzun %70’ini kapsamaktadır. Aslında çokça söz sahibidir. İnce derili kişilerde iyileşme süreci yaklaşık 1 yıl olmaktadır. Kalın derili kişilerde ise iyileşme süreci yaklaşık 1.5-2 yıl olmaktadır. İyileşme sürecinin tamamlanması ile burun şeklinin son hali ortaya çıkmış olur.

Darbe Alınması

Burun estetiği oldukça hassas bir ameliyattır. İyileşme süreci tamamlanmadan alınacak darbe, çarpma, vurma sürecinizin başa dönmesine ve daha da uzamasına sebep olabilir. Bu dönemde darbe almaktan kesinlikle kaçınmalısınız.

Doktor Tavsiyeleri

Burun ameliyatında güvendiğiniz ve ameliyatınızı gerçekleştiren doktorun önerileri oldukça önemlidir. Ameliyatınız sırasında yapılan işlemleri en iyi doktorunuz biliyor olduğu için, verdiği ilaçları düzenli kullanmalısınız, ameliyat sonrası masajlarınızı düzenli bir şekilde yapmalısınız, ameliyat sonrası kontrollerinize düzenli bir şekilde gitmelisiniz. Ameliyattan olan burnunuzla ilgili her şeyi doktorunuza söylemelisiniz, saklamamalısınız.

iyileşme sü.jpg

Burun estetiği iyileşme sürecinin tamamlanmasındaki en büyük faktör sizin tüm bu süreçlere hazır olmanız ve bu süreci mutlu bir şekilde atlatabilmenizdir.

Burun şekliniz ve burun estetiği için detaylı bilgiyi bizlere iletişim numaralarımız üzerinden ulaşarak alabilirsiniz.

Referanslar;

https://drsuleymantas.com/rhinoplasty/

https://www.tasklinik.com/

“Burun Estetiği Sonrası Şekil Ne Zaman Oturur?” için 4 yorum

 • Mehmet Şengil dedi ki:

  Kalın derili burunlarda iyileşme süreci ne kadardır?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey,
   Burun estetiği sonrası iyileşme süreci 1 yıldır. Kalın derilerde bu süre 2 yılı bulabilmektedir.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Seren K. dedi ki:

  Burun ameliyatı sonrası iyileşme ne kadar sürer?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Seren Hanım,
   Burun ameliyatı sonrası tam iyileşme süresi 1 yıldır.
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir