Sitede Ara

Cat Eyes (Bella Eyes)

Yüzümüzün en dikkat çeken, duygu durumumuzu yansıtan ve bizi pek çok insandan ayıran yüzümüzün en belirgin noktası şüphesiz ki gözlerimizdir. Son zamanlarda Bella Hadid’in etkisiyle ortaya çıkan Bella gözleri sayesinde herkes kalkık, çekik ve cat göz yapısına sahip olmak istiyor. Kişiye daha çekik göz yapısı kazandıran bella eyes göz yapısı kedilerin göz yapısına benzediğinden cat eyes olarak adlandırılmaktadır. Bella eyes estetiği yaptıranlar ve cat eyes göz estetiği yaptırmayı düşünen kişiler için cat eyes yöntemini gelin daha yakından tanıyalım.

Cat Eyes Estetiği Nedir?

Kedi göz estetiği;  göz yapısının yukarıya doğru çekildiği ve göze daha çekik bir görünüm kazandırıldığı şekildir. Bella eyes (cat eyes) estetiği ile kişinin göz yapısına kavis uygulanır ve daha etkili bir yüz yapısına kavuşulması hedeflenir. Peki Bella Hadid ardından daha da fazla yaygınlaşan bella eyes estetiği hangi durumlarda neden uygulanır? Cat eyes kimler için uygundur?

Cat Eyes Hangi Durumlarda ve Kimlere Uygulanır?

Bella Hadid’in ardından pek çok ünlünün cat eyes göz yapısını benimsemesi ve araştırması akıllara kedi göz estetiği hakkında pek çok soruya yönlendirmektedir. En çok sorulan sorulardan biri de cat eyes hangi durumlarda ve kimlere uygulanacağıdır. Cat eyes uygulandığı durumları şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Yaşlamanın etkisiyle gözlerin aşağı doğru çekilme durumunda
  • Gözlerde belirgin kaz ayakları oluşumu durumunda 
  • Şakak bölgesinde yaşanan gevşeklik durumunda 
  • Yorgun gözüken göz yapısı ve göz yapısından memnun olmayan 18 yaşından büyük herkes için cat eyes estetiği uygundur.

Cat Eyes Estetiği Nasıl Yapılır?

Cat eyes ya da bella eyes estetiğinde ilk olarak  göz kenarından küçük bir kesi meydana getirilir. Açılan kesi sayesinde kaş ve göz yapısı yeniden şekillendirilir. Cat eyes estetik operasyonunda kantoplasti ya da kantopeksi tekniklerinden faydalanabilir. Cat eyes estetik operasyonu  ile çekik göz yapısına ortalama 1-2 saatte sahip olabilirsiniz. 

Cat Eyes Estetiği Öncesi-Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cat Eyes (Bella Eyes)
Cat Eyes Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cat eyes estetiği öncesi ilk olarak hastanın genel sağlık durumu gözden geçirilmelidir. Hastanın sağlık durumu gözden geçirildikten sonra yüz ve göz yapısı incelenir ve hastanın yüz yapısına en uygun şekillendirme yapılır. Estetik operasyon öncesi sürekli olarak kullandığınız ilaç bulunuyorsa mutlaka bu bilgiyi doktorunuzla paylaşmalısınız. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen cat eyes estetiği için hastanede kalmanız gerekmemektedir. 

Cat eyes sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kedi göz ameliyatı ardından iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu durumlar;

  • Uygulanan kesilere kesinlikle 3 gün su gelmemelidir. 
  • Yaklaşık 1 hafta yüzüstü yatmanız gerekmektedir.. 
  • Cat eyes estetik oprasyon sonrası oluşan olası şişlik ve morluk durumunda ilk gün buz uygulaması yapmanız gerekir. 
  • Bella eyes ameliyatı ardından oluşan ödem yaklaşık bir hafta sonra geçecektir.
  • Günlük aktivitelerinize dönmeniz için birkaç gün beklemeniz gerekmektedir. 
  • Estetik operasyon ardından müdahale edilen bölge 2-3 ay boyunca güneş ışığından ve solaryum gibi uygulamalardan uzak durulmalıdır. 

Cat eyes estetiği yaptıranlar ve bella eyes göz estetiği yaptırmayı düşünen kişiler için cat eyes (Bella eyes) içeriğimizin sonuna geldik. Fox Eyes ya da bir diğer adıyla cat eyes estetik operasyonu hakkında net bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cat Eyes Hakkında Merak Edilenler

Cat eyes (Bella eyes) uygulamasında hangi yöntem kullanılır?

Cat eyes de daha çok iplik kaldırma yöntemi kullanılmaktadır. Özel olarak hazırlanan iplerle gerçekleştirilen bella eyes estetiğinde bu ipler daha sonradan kendiliğinden erir. İplik kaldırma tekniği ile göz yapınız kedi göz şeklini alır ve cildiniz daha sıkı hale gelir. 

Cat eyes estetik operasyonunda kullanılan fransız askısı ipler zararlı mıdır?

Fransız ip askısı cat eyes operasyonlarından önce de kardiyoloji alanında sıklıkla tercih edildiğinden Operasyonda kullanılan ipler zararlı değildir. 

Bella Eyes kalıcı mı?

Bella eyes veya cat eyes sonuçları genellikle kalıcıdır ancak unutulmamalıdır ki kişi yaşlanmaya devam ettikçe göz bölgesinde değişiklikler yaşanacaktır. Bu nedenle de kişiye göre bella eyes kalıcılığı değişkenlik göstermektedir. 

Cat Eyes / Bella Eyes İşlem Fiyatı Nedir?

Cat eyes için net bir fiyat bilgisi vermek oldukça zordur. Bunun nedeni cat eyes fiyatlarının kişinin göz yapısına, kullanılacak yönteme ve pek çok faktöre göre değişkenlik göstermesinden kaynaklanmaktadır. Net bir fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir