Sitede Ara

Cildimize Ne Kadar Bakım Yapıyoruz?

Cildimize ne kadar bakım yapıyoruz? Cildimize gerektiği kadar önem veriyor muyuz? Cilt bakımları için uyguladığınız yöntemler nedir? Profesyonel destek alıyor musunuz? Bu adımlar neden önemli? Aslında bakacak olursanız insanların bir çoğu ciltlerine gerektiği kadar önem vermemektedir. Bu yüzden pürüzsüz bir cilt çok sık görmeyiz bu yüzden güzel bir cilt gördüğümüz zaman o cilde nasıl sahip oluklarını merak ederiz. Aslınca cildinizi her gün sabun ve su ile yıkamanız bile cilt için temizleme bakımıdır. Ancak bu durum pürüzsüz bir cilt için tek başına yeterli olmaz ve profesyonel cilt bakımı desteği almanız gerekir uzmanların görüşü profesyonel cilt bakımının ayda 1 kez yapılmasının gerekli olduğunu söylemektedir. 

Cildimize gerektiği kadar önem vermediğimiz zaman cildin kendini bırakması çok kolaydır ve bu durumda hızlı bir yaşlanma, solgun, yorgun bir görüntü ile bizi baş başa bırakabilir. Cildimiz için gerekli olan vitamin ve mineralleri almanız çok önemlidir.

Cilt İçin Gerekli Vitaminler:

C vitamini;

Özellikle ciltteki renk eşitsizlikleri ve lekelerin açılmasın da son derece etkilidir. Daha aydınlık bir cilt içim savaşır.

E vitamini;

Cilt için en faydalı ve yararlı olarak bilinen e vitamininin besleyici ve iyileştirici etkisinden yanı sıra oldukça güçlü bir antioksidandır.

A vitamini;

Akneli ve yağlı ciltler için oldukça etkili olan a vitamini, siyah noktalar ve geniş gözeneklerin küçülmesine yardımcı olmaktadır.

D vitamini;

D viramini en çok güneş tarafından cildimize alınmaktadır. Cilt ve cilt üzerinde ton ile oynayan etkili bir vitamindir.

K vitamini;

Cilt üzerinde oluşan çürük ve yaraların iyileşmesinde son derece önemlidir. Yeterki miktarda K vitamini alınmadığı zaman kan da pıhtılaşma olabilir ve bu durum doğrudan sağlık problemlerini beraberinde getirmektedir.

Bu vitaminleri yediğimiz içtiğimiz besin ve sıvılardan kolaylıkla alabiliriz.

C vitamini;

Mandalina, portakal, ananas, kivi, çilek gibi bir çok meyve içerisinde bulunmaktadır.

E vitamini;

Zeytinyağı, fındık yağı ve bitkiler yağlar, ıspanak, tere, maydanoz, brokoli, lahana gibi sebzeler de bolca bulunmaktadır.

A vitamini;

Balık yağı, süt, tereyağı, yumurta, ıspanak, mercimek, pırasa, havuç, patates, karpuz ve bezelye gibi yiyeceklerde bulunabilir. Tabi bu vitaminleri almanız durumunda yeterli etkiyi göremiyorsanız veya daha etkili bir işlem istiyorsanız alacağınız profesyonel cilt bakımı cildinizi şımartarak bu vitamin ve minerallerin tamamını ve fazlasını cildinize aşılamaktadır. Cildimize ne kadar bakım yapıyoruz? Yazımızın sonuna geldik. Profesyonel cilt bakımı için bize (+905320563693) iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Cildimize Ne Kadar Bakım Yapıyoruz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir