Dolgu Uygulamaları ve Kalıcılık Süreleri

Dolgu uygulaması yüz hacmin azalması, cilt arında erimeler ve oluşan derin kırışıklıklar için uygulanan etkili işlemdir. Dolgular etki süreleri ya da içeriklerine göre sınıflandırılırlar. Etki süreleri nedir diyecek olursak önce 3 e bölmemiz gerekmektedir. Kısa süreli dolgular, uzun süreli dolgular ve kalıcı dolgular diyebiliriz. Hyaluronik  asit dediğimiz zaten vücudumuzun arasında bulunan protein ile yapılan dolgudur. Burun dolgusu, çene dolgusu, yanak dolgusu, göz altı ışık dolgusu, dudak dolgusu, nazolabial dolgular hakkında bilgilendireceğim. Bugün ki yazımızda dolgu uygulamaları ve kalıcılık süreleri ile ilgili bilgilendirme yapacağız.

Burun Dolgusu

Burun dolgusu burunun küçük deformasyonu ve çöküklüğü giderilme yönünde ameliyatsız estetik olarak bilinmektedir. Ancak her burun deformasyonu için burun dolgusu uygun değildir. Buruna enjekte edilecek maddenin burunda yer kaplamasını hesap etmek gerekmektedir. Burun çok geniş ve dolgu ile burun daraltmak isteyen hastalar bu işlem için uygun değildir. Geniş olan buruna yapılan dolgu burunu daha geniş gösterecektir. Ortalama olarak 5 – 10 dakika sürmektedir. 1 yıl kalıcılığı mevcuttur.

Çene Dolgusu

Çene dolgusu çenesi geride olan, çene ucu çok geniş ise, çene ucunun bir tarafı diğer tarafına göre daha uzun veya kısa ise asimetri problemi var ise veya çok sivri ise çene dolgusu ile bu sorunları giderilebilir. Ortalama olarak 5 – 10 dakika sürmektedir. 6 ay ile 8 ay arasında kalıcılığı mevcuttur.

Yanak Dolgusu

Yanaklarda oluşan çöküklükler erken dönemde yaşlılık belirtilerini beraberinde getirebilmektedir. İşlem ortalama 5 – 10 dakika sürmekle birlikte ortalama 6 ile 8 ay kalıcılığı mevcuttur.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altında oluşan morluk ve çökmeler için uygulanan etkili bir işlemdir. Ortalama olarak 5- 10 dakika sürmektedir. 6 ile 8 ay kalıcılığı mevcuttur.

Nazolabial Dolgu

Burun kanatlarından başlayıp ağız kenarına kadar devam eden bölgeye nazolabial bölge denmektedir. Bu kısımda oluşan derin çizgileri kapatmak için kullanılan dolgu işlemidir. 5 – 10 dakika sürmektedir ve kalıcılığı ortalama olarak 6 ay ile 8 ay arasındandır.

Dudak Dolgusu

Alt ve üst dudakların ince görünmesi elbette bir sorun olmaktadır. Dudak hatlarının daha belirgin olması estetik olarak da güzellik katmasını sağlamaktadır. İşlem 5 – 10 dakika kadar sürmektedir.

Dolgu uygulamaları ve kalıcılık süreleri ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Sorularınız ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) İletişime geçebilirsiniz.

“Dolgu Uygulamaları ve Kalıcılık Süreleri” için 6 yorum

 • Derya Günebatan dedi ki:

  Bu dolguların daha uzun süre kalıcı olanları yok mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım,
   Dolgu uygulamalarının süreleri 6 – 8 aydır. Kalıcı olan yağ enjeksiyonu uygulamasıdır.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Rümeysa Çobanoğlu dedi ki:

  Botox hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapıyor musunuz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Rümeysa Hanım,
   Botox sık sık uyguladığımız işlemlerden birisidir. Uzman ellerde mucizevi etkileri mevcuttur.
   +905320563693 İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Serpil Durmuş dedi ki:

  Göz altı ışık dolgusu ile elmacık kemiği dolgusu aynı işlem mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Serpil Hanım,
   Göz altına yapılan dolgu ile elmacık bölgesine yapılan dolgu aynı işlem değildir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   İletişim numaralarımızdan +905320563693 , bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir