En İyi Burun Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör

Burun estetiği ameliyatı burun kemeri, burun ucu düşüklüğü, burun yamukluğu, nefes alma problemleri, burnun yüze göre geniş veya çok dar olması, burun ucu şekillendirmesi gibi burun deformasyonlarınız var ve ameliyat olmak istiyorsanız en iyi burun estetiği sonucu için 5 önemli faktör hakkında sizleri bugün ki yazımızda bilgilendireceğiz.

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Burun estetiği ameliyatı olmadan önce Doktor araştırması yapmanız çok önemlidir. Alanında başarılı, tecrübeli, burun anatomisinden çok iyi anlayan, sanata yeteneği olan ve ilgilenen, burun estetiği konunda makale, kitap, veya burun estetiği ile ilgili kendi geliştirdiği yöntemlerin olduğu yazıları yazdığı ve bu yazıların belli kişiler veya dernekler tarafından 1. Lik ile ödüllendirilmiş olması Doktorun başarılı bir doktor olduğunu gösteren temel konulardan birisidir.

Kullanılan Teknik

Burun estetiği ameliyatında 2 teknik kullanılmaktadır. Biri açık teknik burun estetiği ameliyatı diğeri ise kapalı teknik burun estetiği ameliyatıdır. Açık ve kapalı tekniğin kendi içlerinde avantaj ve dez avantajları bulunmaktadır.

Açık Teknik Burun Estetiği:

Açık teknik burun estetiği ameliyatın da burun ucu kesilerek açılır ve bu ameliyatı yapan doktora daha fazla görüş açısı sunarken ameliyatın doktor tarafından daha kolay geçmesini sağlamaktadır. Ancak ameliyat sonrasında burun ucunda bağ ve sinirler kesildiği için hissizlik olmaktadır. Yine burun ucu kesildiği için dışarından kesi izi belli olabilmektedir. Daha çok güneşin etkisi ile kesi izleri daha fazla kendini belli eder bu yüzden açık teknik burun estetiği yazın yapılması pek fazla önerilmemektedir. Acık teknik burun estetiğinde kesi olduğu için şişlik ve morluk kapalı tekniğe göre daha fazla görülebilmektedir. Açık teknik burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında ortalama olarak 2 veya 2 buçuk saat sürmektedir.

Kapalı Teknik Burun Estetiği:

Kapalı burun estetiği ameliyatı her iki burun delikleri içerisinden kesi yapılarak içeri girilir ve tüm müdahale burun delikleri içerisinden yapılır bu yüzden burun ucuna dokunulmamaktadır. Burun ucu kesilmediği için ameliyattan sonra burun ucu hissi kaybolmaz hastanın şişlik ve morlukları açık teknik burun estetiğine göre daha az olmaktadır. Tüm işlem kapalı olduğu için doktora açık tekniğe göre daha az görüş açısı sağlamaktadır. Kapalı burun ameliyatı genel anestezi altında ortalama 2 veya 2 buçuk saat sürmektedir.

İyileşme Süreci

Burun estetiği ameliyatı sonrasında burnun iyileşme süreci hastanın en dikkatli olması gereken dönemdir. Ameliyattan sonra buruna alınan darbe özellikle ilk iki ay bu dönemde buruna alınan darbe de burun yeniden yamulabilir ve eski haline dönebilir. Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmanız çok önemlidir. Doktorunuz tarafından verilen mesajları uygulamanız yine iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır. Beslenme çok önemlidir ameliyattan sonra protein ağırlıklı beslenmez gerekmektedir.

Burun Estetiği Fiyat

Burun estetiği fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Burun yapısı, alınan hizmet, hastane, kullanılan tekniğe göre değişkenlik gösterebilmektedirler. Hastanın talepleri, beklentisinin ne olduğunu, burun yapısını görmeden fiyat söylemek mümkün değildir.

En iyi burun estetiği sonucu için 5 önemli faktör başlıklı yazımızın sona geldik. Daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“En İyi Burun Estetiği Sonucu İçin 5 Önemli Faktör” için 4 yorum

 • Nursel Akıncı dedi ki:

  Ben Süleyman Beyi çok araştırdım ve onda karar verdim. Gerçekten çok iyi yapıyor. Ne yapmalıyım şimdi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Nursel Hanım,
   Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz.
   Bizlerle irtibata geçebilirsiniz.
   Sağlıklı Günler.

 • Feyzullah kömür dedi ki:

  Ameliyatın yapılacağı hastane de önemli mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Feyzullah Bey,
   Elbette önemlidir. Ameliyathane ve servis kalitesi iyi olmalıdır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir