Sitede Ara

Erkeklerde Botulinum toxin Uygulaması

Botulinum toxin  boltulium toksin adı verilen nörotoksinin kontrollü olarak laboratuar ortamında üretilmesi ile ortaya çıkan ilaca verilen genel isimdir. Farklı firmalar tarafında üretilen bu ilaca verilen genel isim haline gelmiştir. 18 – 65 yaş arasında genel sağlık sorunu olmayan her erkeğe botox yapılabilmektedir. Doğal görünümlü ve erkeksi ifadeyi bozmayacak şekilde uygulanması halinde bir çok erkek hasta tarafından tercih edilmektedir. Erkeklerde botox uygulaması hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Botulinum toxin uygulaması günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız estetik işlemlerden birisidir. İşlem öncesinde erkek hastanın dikkat etmesi gereken iğne giriş sebebi ile işlemden önce aspirin veya aspirin içeren kan sulandırma etkisi olan ilaçlar içmemelidir. İşlem öncesinde alkol tüketimi kesilmelidir. Her ameliyatta olduğu gibi botox işlemi için de ameliyattan 6 ay önce sigara bırakılmalıdır ve ameliyattan sonra hiç içilmemelidir.

Erkeklerde Botulinum toxin Uygulaması

Erkeklerde Botulinum toxin  Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşlemden önce Botulinum toxin yapılacak bölge lokal kremler ile uyuşturulduktan sonra işleme başlanır ve işlem sırasında iğnelerin verdiği açı olmaz işlemden hemen sonra iğne giriş yerleri buz tedavisi ile 10 – 15 dakika bekletilir. Buz hem şişlik hem de oluşacak herhangi bir morluk olur ise bu morlukların önüne geçmektedir. Ancak Botulinum toxin öncesi veya sonrasında ağrılı bir işlem değildir genelde morluk görmeyiz. Hasta kan sulandırıcı ilaç veya alkol tüketmiş ise kanaması fazla olur ve morarma gözlemlenebilir.

Botulinum toxin Etkisi Nedir?

Botulinum toxin uygulandığı bölgeye, hastanın kas yapısına göre ideal süreyi belirlemektedir. Çok güçlü yüz kaslarınız var ise botox süresi daha kısa olmaktadır. Güçlü yüz kaslarınız Botulinum toxin etkisini daha kısa sürede erimesine neden olacaktır. Ortalama olarak 6 – 8 ay kalıcılığı mevcuttur. Yaz aylarında güneşlenmek, ağır spor yapmak gibi durumlarda etkisi daha kısa olabilmektedir.

Erkeklerde Botulinum toxin Uygulaması

Botulinum toxin Uygulaması Süresi Ne Kadar?

Botulinum toxin uygulaması ortalama olarak 5 – 10 dakika gibi kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu kadar kısa sürede yapılmasına rağmen vermiş olduğu harika etki ve uygulamanın herhangi bir zararının olmaması sebebi ile 6 veya 8 ayda bir yaptırmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Botulinum toxin Uygulanan Bölgeler Neresidir?

Botulinum toxin uygulama alanları ise güldüğümüz zaman kendini belli eden kaz ayakları, kullandığımız mimikler nedeniyle ortaya çıkan alın kırışıklıkları, iki kaş arasında oluşan derin çizgi, diş sıkma sorunu olanların massater botox, migren botox, çok fazla terleme sebebi ile yapılan terleme botox işlemi diyebiliriz.

Erkeklerde Botulinum toxin Etkisi Ne Zaman Görülür?

İşlemden hemen sonra etkisi görülmeye başlar ve botoxun kas-s,n,r kavşağına bağlanması 1-3 gün içerinde olmaktadır. Uygulamanın etkisinin çıkması 9-12 gün içerinde olmaktadır.

Botulinum toxin fiyatları kişiden kişiye göre değişmektedir. Hastanın şikayetlerini ve beklentilerini bilmeden kesin fiyat bilgisi verilmesi mümkün değildir. Botulinum toxin fiyatlarını belirleyen önemli faktörler ise kullanılan botox ürünü, Botoxun miktarı, alınan hizmet vb. göre değişmektedir.

Erkeklerde Botulinum toxin uygulaması konu balıklı yazımızın sonuna geldik daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“Erkeklerde Botulinum toxin Uygulaması” için 2 cevap

 1. Fatih Duru dedi ki:

  Etkisi ne kadar?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey,
   Botoxun etkisi 9 ay kalıcıdır.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir