Finesse Burun Estetiği

Finesse Burun Ameliyatı

Günümüz teknolojisi ve farklı burun deformasyonlarına sahip olan kişiler için birçok burun estetiği çeşidi mevcuttur. Finesse burun estetik ameliyatı ise burun estetiği çeşitlerinden birisidir. Bu yazımızda finesse burun estetiği nedir? Ve merak edilen diğer konuları sizler için inceliyor olacağız. Keyifli okumalar.

Finesse Burun Estetik Ameliyatı Nedir?

Finesse burun ameliyatı, burun estetik ameliyatı olmak isteyenler için burunlarına ince müdahalelerin yapıldığı burun estetiği çeşididir. Bu burun estetiğinde, büyük deformasyonlara sahip olan burun yapılarından ziyade, daha ince dokunuş gerektiren burunlara yapılan spesifik müdahaleleri gerektirir. Dışarıdan bakıldığında zaten güzel bir burun diyebileceğimiz ancak belli bir bölgesine ince işçilik gerektiren deformasyona sahip olan burunlar için planlanmaktadır. Finesse burun estetik ameliyatında yapılan müdahale, ameliyat olan kişinin yakınları tarafından fark edilmeyecek boyuttadır. Radikal bir değişim sürecine gerektiren ameliyat çeşidi değildir.

Finesse burun ameliyatı ince işçilik gerektirmektedir. Burun estetiği çeşitlerinde sanatsal yönü ağır olan burun estetik ameliyatıdır.

Finesse burun estetik ameliyatını yapacak olan hekimin de sanata açık ve sanatsal yönü gelişmiş olmalıdır. Aynı zamanda ince işçiliklere karşı yetenekli ve tecrübeli de olmalıdır. Ayrıntılar için hassas göz ayarının mutlaka olması gerekmektedir.

Finesse Burun Ameliyatı Hangi Deformelere Planlanabilir?

Finesse burun ameliyatı, diğer burun estetiği ameliyat çeşitlerine kıyasla ince işçilik yönü ağır basan ameliyat çeşididir. Aşağıda sıraladığımız deformelere karşı uygulanabilir;

 • Burun ucu cerrahileri
 • Burun deliklerinin asimetrisi
 • Burun yüzeyinde minimal çıkıntı
 • Burun yüzeyinde veya ucunda olan minimal deformasyonlar
 • Büyük değişime uğratmayacak ve değişikliğe sebep olmayacak derecede minimal müdahaleler gerektiren tüm deformeler

Finesse burun estetik ameliyatını en çok, toplumlarda göz önünde olan ve değişiklik olmasını istemeyen tanınmış kişiler, oyuncular, burun üzerinde minimal dokunuşları gerektirecek deformeye sahip olan kişiler tercih etmektedir.

Avantajları Nelerdir?

Finesse burun ameliyatı, burnundan mutlu olan ancak minimal dokunuşlar gerektiren kişileri, büyük burun estetiği ameliyatı olmaktan kurtaran cerrahidir. Bu yüzden onlar için çok avantajlı bir süreçtir. Diğer burun estetiği ameliyatları ile kıyaslandığında, finesse burun estetik ameliyat süresi daha kısa olmaktadır. Estetik bir müdahale olduğu anlaşılmamaktadır. Şişlik, morluk gibi durumlar oluşmamaktadır. İyileşme süreci çok daha hızlı tamamlanmaktadır.

Finesse Burun Estetik Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Bu burun estetiği herkese uygun olan bir ameliyat değildir. Finesse burun estetik ameliyatı planlanabilmesi için burun üzerinde çok küçük deformelere sahip olmanız gerekir. Bunun yanında ameliyata engel olabilecek bir hastalık veya ilaç kullanımı olmaması da gerekir. Bu özelliklere sahip olan herkese finesse burun ameliyatı planlanabilir. Bu yönlendirmeyi size detaylı muayene esnasında hekiminiz yapıyor olacaktır.

“Finesse Burun Estetiği” için 6 yorum

 • Tolga Caner dedi ki:

  Ne demek finesse?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Tolga Bey,
   Finesse kelime anlamı incelik, ince işçilik anlamına gelmektedir.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Sümeyye Arlı dedi ki:

  Benim sadece burun deliklerim de sorunum var. İkisi de farklı bu teknik yapılabilir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Sümeyye Hanım,
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Merve dedi ki:

  Merhaba hocam , burun yüzeyindeki hafif çökmeden kaynaklı olan revizyon ameliyatlarını da Finesse grubunun içinde değerlendirebilir miyiz ?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım,
   Revizyon cerrahisi olmasaydı evet finesse burun estetiği olarak değerlendirilebilirdi. Ancak önceden geçirilen cerrahi müdahale olduğu için finesse cerrahisinden ziyade revizyon burun ameliyatı kapsamındadır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir