Göğüs Asimetrisi

Göğüs asimetrisi genel olarak genetik ve hormonel yapıya bağlı olmaktadır. Meme ucunda farklık veya göğüslerin bir birinden küçüklük ve büyüklük olarak farklı olmasıdır. Elbette tedavisi yapılabilen bir problemdir. 2 farklı şekilde tedavi edilmektedir. Cerrahi ve cerrahi olmayan yöntem diyebiliriz. Cerrahi olmayan yöntemde dolgu ve yağ enjeksiyonu yapılabilir ve simetri sağlanabilir. Her meme asimetri sorunu olanların ameliyatsız çözüm bulmaları dememiz yanlış olur. Bazı durumlarda bir meme diğerine küçük olabilir ve diğer meme ise sarkık olabilmektedir bu durumda bir meme ye protez takılarak büyültülür diğer meme ye ise toparlama ve dikleştirme ameliyatı yapılarak eşitlik sağlanabilir.

Meme asimetrisi iki meme arasında fark olmasıdır, çok sık karşılaşılan bir durum olmaktadır. Küçük farklardan bahsedilecek olur isek kadınların yaklaşık olarak %90 gibi rakamla meme asimetrisi bulunmaktadır. Bu sadece meme de oluşan bir problem değildir vücudumuzun cift olan tüm bölgelerinde bulunmaktadır. Hatta yüzümüzün bir tarafı diğer tarafına göre daha asimetri olabilir buna ise yüz asimetri problemleri denmektedir. Hatta iç organlarımızı görebilseydik onların bile bir birleri arasında olan simetri problemlerini görebilirdiniz. Meme estetiğinin tercih edilmesi estetik olarak güzel görünmesini sağlamaktır. Ancak ameliyatta dahi yapılabilir ve yapılamayan işlemler bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki meme asimetrisi sadece meme dokusundan kaynaklanmaz iç kısmın yani göğüs kafesi asimetrisi problemleri de ameliyat ile düzeltmek mümkün değildir. Böyle bir ameliyatı günümüz teknoloji ve bilimi ile tavsiye etmemekteyiz. Meme asimetrisi ameliyatında meme başları büyük oranla düzeltilebilir, meme farklılıkları yani sütyen giyildiği zaman iki memenin de sütyeni tam doldurması gibi büyük bir oranda simetri sağlanabilir. Ancak hiçbir zaman %100 simetri sağlanması mümkün değildir.

Meme Estetiği Doktor Seçimi

Doktor seçi meme estetiği için son derece önemli olmaktadır. Meme anatomisinden son derece iyi anlayan ve tecrübeli doktor semi memenin fonksiyonel olarak düzgün çalışmasını kullandığı teknik ve dokulara duyduğu saygı sayensin de meme estetiği ameliyatı sonrasında memenin fonksiyonel olarak düzgün çalışmasına neden olacaktır. Şuana kadar estetik problemlerde bahsettik ancak bir o kadar önemli sorun emzirme, süt bezleri, süt kanalları gibi meme estetiği sonrası doğum yapan kadınların emzirmelerini sağlamak için son derece titiz ve önem istemektedir. Kullanılan teknik ve doktor tecrübesi sayesinde meme estetiği sonrası emzirme süreci devam edebilmektedir.

Göğüs Asimetrisi ile ilgili yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir