Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

Göz kapağı estetiği ameliyatı yani blefaroplasti dediğimiz alt ve üst göz kapaklarının yaşlanmaya bağlı veya genetik olarak düşmesidir. Yer çekiminin etkisi ile tüm organımızın olduğu gibi göz kapakları da aşağı eğilme eylemindedir. Üst göz kapağı düşüklüğü estetik olarak düzeltilirken bu düşüklüğün görme açısını da daralttığını söylemek mümkündür. Bu yüzden hem estetik hem de fonksiyonel olarak düzeltilmesi gereken ameliyattır. Alt göz kapağı ise 30 lu yaşların ortalarında daha fazla dikkat çekerek alt göz kapağı ameliyatı olmaya zorlayabilmektedir. Yorgunluk belirtilerini daha fazla göz önünde bulunduran bu deformasyon genetik olası yanı sıra düzensiz uyku, uykusuzluk, düzensiz beslenme, kaza sonucu oluşmuş travmalarda düzeltilmesi gereken önemli estetik ameliyattır. Bugün ki yazımızda göz kapağı estetiği iyileşme süreci hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

Üst Göz Kapağı Estetiği;

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı lokal anestezi altında otalama olarak 30 – 45 dakika arasında sürmektedir. Lokal anestezi ile yapıldığı için hastaneden aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ameliyattan sonra morluk görmemekteyiz ancak bir miktar şişlik olabilmektedir. Ameliyattan sonra kesi yapılan bölgeye bandajlar takılır ve bu bandajlar sizin günlük hayatınızı engellemez, zorlaştırmaz ortalama olarak bir hafta sonra kontrolünüz yapılırken bandajlar çıkarılır ve çıkarılan bandaj yerine herhangi bir bandaj takılmaz. Kesi yerlerinin güneşten en iyi şekilde korunmalıdır ve doktorunuzun verdiği ilaçlar eksiksiz kullanılmalıdır. Dikiş yerlerini açacak yanlış hareketlerden kaçınmalısınız Doğru yapılmış üst göz kapağı ameliyatı sonrası göz kapaklarınızda bulunan sarkıklık giderilir, bakış açınız genişler ve genç güzel bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Alt Göz Kapağı Estetiği;

Alt göz kapağı estetiği üst göz kapağı estetiğine göre daha fazla titiz ve özen gösterilmesi gereken ameliyattır. Bu ameliyat için göz anatomisinden son derece iyi anlayan, tecrübeli bir Doktor seçimi son derece önemlidir. Göz altı şişlik, morluk, katlantı gibi şikayetleri olan hastalara gerçekleştirilen ameliyat genel anestezi altında ortalama olarak 1 veya 1 , 5 saat sürebilmektedir. Alt göz kapağı estetiği için 2 yöntem kullanılır. İzli ve izsiz yöntem olarak diyebiliriz. Hangi işlem sizin için uygunsa doktorunuz ile ortak karar vererek planlama yapmanız gerekmektedir. Ameliyattan  bir hafta sonra kontrollerini yapılmaktadır bu süreç içerisinde bir miktar şişlik görülebilir ancak morluk görülmemektedir. Alt göz kapağı estetiği üst göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir.

Göz kapağı estetiği ameliyatı ile alt göz kapaklarındaki torbalanmalar ve sarkmalar giderilir.

Göz kapağı estetiği iyileşme süreci ile ilgili yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Sorularınız ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir