Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

Göz kapağı estetiği veya blefaroplasti dediğimiz göz kapağının sarkması nedeniyle göz çevresinde oluşan sarkıklığın cerrahi müdahale ile düzeltilmesidir. Genetik olması ile birlikte otuzlu yaşların başında ve ortasında herkes de görülebilmektedir. Üst ve alt göz kapağı ameliyatları fonksiyonel ve estetik olarak düzeltilmektedir. Göz altı torbalanma ve kırışıklık şikayeti olan hastalarında alt göz kapağı ameliyatı ile ilgili detaylı bilgilendirdiğimiz bir yazı olacak.  Bugün yazımızda göz kapağı estetiği kimlere yapılır? Göz kapağı estetiği Nedir? Merak ettiğiniz konuları ele alacağız.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Üst Göz Kapağı Nedir (Blefaroplasti)?

Üst göz kapağı ameliyatı genetik problemden dolayı genç yaşlarda da görülebilmektedir. Genetik problemler dışında otuzlu yaşlarda kendini belli ettirmeye başlar. Görmemizde bir takım kısılma, üst derinin aşağı doğru sarkması yaşımızdan daha fazla yaşlı göstermesi, estetik olarak düzeltilmesi gereken ameliyattır. Yer çekiminin etkisiyle her organımızın olduğu gibi üst göz kapağı da aşağıya doğru eğilme eylemindedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Gerektiren Durumlar;

Göz kapağı ameliyatı gerektiren durumlar olarak birkaç örnek verebiliriz. Göz altında renk değişimi, kırışıklıklar, göz altında torbalanma, göz kapağı düşüklüğü, kaz ayağı dediğimiz bölgede kırışıklıklarınız var ise ameliyat olmanız gerekebilmektedir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Var Mı?

Üst göz kapağı deformasyonu cerrahi bir müdahale çok iyi hale gelebilmektedir. Göz kapağında sarkma bulunan yerde fazla deri kesilerek çıkarılır ve kesi yerleri özenle dikilir. Ameliyat lokal anestezi altında 30 – 45 dakika sürmektedir. İz kalma problemlerine karşı güneşten en iyi şekilde korunmalıdır. Doktorunuzun verdiği ilaçlar düzenli kullanılmalı ve yara iyileşmeniz en iyi seviyede olmalıdır. Ameliyattan öncesinde olduğu gibi yara iyileşmesini kötü etkileyen sigara içilmemelidir. Sadece sigara değil tüm tütün ve tütün ürünlerini kapsamaktadır.

Alt Göz Kapağı (Alt Blefaroplasti) Nedir?

Alt göz kapağımızda yer çekimine karşı aşağı sarkma eylemindedir. Bu yüzden 30 lu yaşların ortalarında daha fazla dikkat çekerek alt göz kapağı ameliyatı olmaya zorlayabilmektedir. Yorgunluk belirtilerini daha fazla göz önünde bulunduran bu deformasyon genetik olası yanı sıra düzensiz uyku, uykusuzluk, düzensiz beslenme, kaza sonucu oluşmuş travmalarda düzeltilmesi gereken önemli estetik ameliyattır.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Teknikleri

Alt göz kapağı ameliyatı için 2 mevcut teknik kullanılmaktadır. Kesi yapılmadan yapılan alt göz kapağı ameliyatı (transkonjonktival)  ve kesi yapılarak yapılan alt göz kapağı ameliyatı (subsilier) olarak adlandırılır. Bu iki teknik içinde avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Kesi olmadan yapılan göz kapağı ameliyatı (transkonjonktival) daha çok genç yaş grubunun tercih ettiği estetik işlemidir. Alt göz kapağı ameliyatı genel anestezi altında ortalama 1 – 1,5 saat sürmektedir.

Kornea ve konjonktivayı nemli tutar.

Alt ve Üst Göz Kapağı Ameliyatı Aynı Anda Yapılır Mı?

Genel ayrı ayrı görüldüğü gibi her iki deformasyonunda aynı anda görülmesi de mümkündür. Doktorunuz tarafından yapılan muayene sonrası gereken planlamanız çizim çalışmanız yapılır. Alt ve üst göz kapağı ameliyat deformasyonlarınız belirlenir. Aynı ameliyatta iki işlemi yaptırabilirsiniz. Ameliyat genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonucu

Göz kapaklarınız yeniden şekillendirmek için yapılan bu ameliyat sayesinde kişilerin görüş kalitesi artar ve daha sağlıklı görmeye başlar. Aynı zamanda göz kapağı estetiğinden sonra gözleriniz daha büyük görünür. Göz çevresinde bulanan çizgiler azalır ve alt göz kapağındaki torbalanma problemi de ortadan kalkar. Göz kapağı estetiği kimlere yapılır? Yazımızın sonuna geldik. Umarım sizler için bilgilendirici faydalı bir yazı olmuştur. Merak ettikleriniz için bize (+905320563693) iletişim numaralarımızdan ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

“Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?” için 12 yorum

 • Senem Çıktıkçı dedi ki:

  Badem göz ameliyatı yapıyor musunuz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Senem Hanım,
   Bademgöz ameliyatı gerçekleştirmemekteyiz.
   +905320563693 numaralı iletişim hattımızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Emel Hancı dedi ki:

  Klinikte yapılabilir mi? Yoksa ameliyathane de yapılması mı gerekir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Emel Hanım,
   Üst göz kapağı Klinik ortamlarda yapılabilir iken alt göz kapağı için hastane ortamı gerekmektedir. Bizim önerimiz ise her iki işlemin de ameliyathanede yapılmasından yanadır.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Vesile Cangöz dedi ki:

  Göz kapaklarım görmeme engel olacak şekilde düşmeye başladı.

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Vesile Hanım,
   Göz kapaklarında sarkma var ise üst göz kapağı estetiği gerekmektedir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   İletişim numaralarımızdan +905320563693 , bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Aysu Tümak dedi ki:

  Kaşın kalkması ile göz kapağı düşüklüğü giderilir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Aysu Hanım,
   Kaşın kalkması, bir miktar göz kapağını da olumlu etkilemektedir. Bu durum için genellikle, ameliyatsız estetik olan botox uygulaması yapmaktayız.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Emine Karagülmez dedi ki:

  Göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Emine Hanım,
   Göz kapağı estetiği sadece üst ise yaklaşık 45 dakika – 1 saat sürmektedir. Sadece alt ise yaklaşık 1 saat sürmektedir. Her ikisi birlikte olur ise yaklaşık 2 saati bulmaktadır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir. İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz; +905320563693
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Saime Baş dedi ki:

  Tek taraflı göz kapağı düşüklüğü neden olur?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Saime Hanım,
   Tek taraflı göz kapağı düşmesi kaslarınızla ilgili olabilir. Sebebinin araştırılması gerekmektedir. Detaylı bilgi için muayene önem arz etmektedir.
   Muayene randevunuz için bizlere iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz; +905320563693
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir