Göz Kapağı Estetiği Nedir?

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NEDİR?

En çok talep edilen bir diğer estetik cerrahi uygulaması ise göz kapağı estetiğidir. Göz kapağı estetiği nedir? Bu yazımızda sizler için ele aldık. Keyifli okumalar.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı kaldırma cerrahisi yani blefaroplasti, göz kapaklarındaki fazla deriyi veya gözaltındaki yağı gidermek için yapılan cerrahi bir girişimdir. Göz kapağı düşüklüğü tedavisinin amacı sarkan ve düşük görünen göz kapağını düzelterek daha estetik bir hale getirmektedir. Göz kapağı estetiğinde ihtiyaç dahilinde göz torbalarına da müdahale edilir. Gözaltı torbalarının alınması veya bir başka deyişle gözaltı torba estetiği gözaltınızı daha düz ve pürüzsüz gösterir. 

Göz kapaklarınızı yeniden şekillendirmek için yapılan bu ameliyat sayesinde kişilerin görüş kalitesi artar ve daha sağlıklı görmeye başlarlar. Aynı zamanda göz kapağı estetiğinden sonra gözleriniz daha büyük görünür, göz kenarındaki çizgiler azalır ve alt göz kapağındaki torbalanma problemi de ortadan kalkar. 

Göz kapağı estetiği iki özünde ikiye ayrılmaktadır;

Üst Göz Kapağı Estetiği

Estetiğin ve güzelliğin kendini gösterdiği bölgeler, gözler ve göz kapakları, aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin görüldüğü ilk bölgelerdir. Otuzlu yaşların başlarından itibaren üst göz kapağında yığılma ve sarkmalar, alt göz kapaklarında gözaltı yağ dokusunun dışarı doğru fıtıklaşması ile gözaltı torbaları oluşmaya başlar, göz kapağı sarkmaya başlar, mimiklere bağlı olarak göz çevresinde kazayağı adı verilen kırışıklıklar oluşur.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Otuzlu yaşların ortalarından itibaren gözaltlarında çökmeler ve morluklar gelişebilir, gözaltı torbaları ile yanağın birleşme ve gözyaşı oluğu adı verilen derin bir hat meydana gelir. Üst göz kapaklarındaki yığılmalar gözü açmayı zorlaştırabilir. Ve görmeyi azaltabilir.Bu yığılmalar nedeniyle sürekli kaşlarını kaldıran kişilerde, alın çizgilerinde derinleşme ve baş ağrıları oluşabilir. Yıllar geçtikçe oluşan bu durumlar; yaşlı, solgun, yorgun ve bitkin görünülmesine sebep olmaktadır.

Yalnızca üst göz kapağı estetiği yapılacaksa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilir. Üst göz kapağı ameliyatı süresi 30 ila 45 dakikadır.  Alt göz kapağı kirpik hattının hemen bittiği alandan yapılan kesi ile alt göz kapağı derisi kaldırılır. Yağ yastıkçıklarına yapılan küçültme işlemi çok nadir gerekli olur. Alt göz kapağı ise ek işlemlere göre 1 – 1,5 saat sürmektedir. Her işlem ikisi bir arada da yapılabilmektedir. O zaman işlem süresi genellikle 2 saat sürmektedir.

Sizlere bu yazımızda Göz kapağı estetiği nedir? Sorusunu ele alarak yardımcı olmaya çalıştık.  Faydalı olmasını umut eder, keyifli okumalar dileriz.

Referans;

https://www.tasklinik.com/

“Göz Kapağı Estetiği Nedir?” için 14 yorum

 • Süheyla Yıldırım dedi ki:

  Işık dolgusu da yapıyor musunuz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Süheyla Hanım,
   Göz altı ışık dolgusu uygulamamız mevcuttur.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Ayşe Topaloğlu dedi ki:

  Göz kapaklarım siyah renkte, bunun kalıcı bir tedavisi var mı?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım,
   Göz kapağı renk değişikliği için lazer ile soyma işlemi yapılmalıdır.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Ömür Gerdan dedi ki:

  Göz altı torbalarını lokal anestezi ile alır mısınız?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Göz altı ameliyatlarımızı genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Müdahalenin durumuna göre lokal olup olmaması detaylı muayenenizde anlaşılacaktır.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • İmren Fakir dedi ki:

  Göz kapağı düşüklüğü yaşlılıkla ilgili midir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba İmren Hanım,
   Göz kapağının düşmesi, yaş almanın etkisi ile doğrudan ilgilidir. Yaşlandıkça cilt elastikiyetini kaybetmekte ve aşağı doğru düşmektedir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir. Randevunuz için iletişim numaramızdan +905320563693 ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler
   Sağlıklı Günler

 • Sevinç Yıldırım dedi ki:

  Göz kapağı estetiği kaç yaşında yapılmalı?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Sevinç Hanım,
   Göz kapağı sarkması yaşın ilerlemesi ile cildin sarkması ile meydana gelmektedir. Kapak düşüklüğü görmenizi engellemeye başladıysa ameliyat planlaması yapılabilir. Bu durum ki hastalarda 45- 50li yaşlar civarında iken, kimi hastalar da ise genetik faktorler sebebi ile 30lu yaşlarda da yapılabilmektedir.
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

 • Y. Ü. dedi ki:

  Merhaba göz altlarımda torbalanma var. Ameliyat olabilir miyim?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhabalar, göz altı torbalanması için alt göz kapağı ameliyatı yapılabilmektedir. Sizi görüp muayene etmeden ameliyat konusunda bilgi vermek doğru olmayacaktır. Detaylı muayene randevusu için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sağlıklı günler

 • Lamia Aydın dedi ki:

  Göz kapağı neden düşer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir