Sitede Ara

Hıfu En Çok Merak Edilen 5 Soru

Hıfu (Ameliyatsız Yüz Germe) teknoloji ve bilimin ilerlemesi ile birlikte ameliyatsız estetik işlemlerinin içerisinde en sık yapılan yüz germe işlemi diyebiliriz. Ameliyat olmaktan korkan, anestezi verilmesinden korkan, işlem sonrası şişlik, morluk, ağrı görülmesini istemeyen, işlemden sonra sosyal hayatına devam etmek isteyen kişiler için Hıfu en çok merak edilen 5 soru başlıklı yazımızı değerlendireceğiz.

Hifu Nedir? Hifu Tedavisine Ne için Başvurulmalıdır?

Hıfu açılımı High Intensity Focused Ultrasound şeklindedir ve baş harflerinden oluşan bir kelime olarak karşımıza çıkar. Türkçe karşılığı ise Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason olarak bilinir. Daha genç bir görünüme kavuşmanıza olanak tanıyan hifu uygulaması ile ameliyat olmadan genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hifu Yüz Gençleştirme Benim için Uygun mu?

Hıfu En Çok Merak Edilen 5 Soru
Hıfu En Çok Merak Edilen 5 Soru

Hıfu uygulamasından yararlanmak için en uygun yaş aralığı 30’dur. Cildinde sarkma ve kırışık bulunan cerrahi yüz germe ameliyatı olmak isteyen  sağlıklı herkes hifu uygulamasından faydalanabilir. 

Hıfu (Ameliyatsız Yüz Germe) Kaç Yaşında Yapılır?

Hıfu (Ameliyatsız Yüz Germe) işlemi yapılmadan önce detaylı muayene sonrası verilmesi gereken bir karar olması ile birlikte örnek verecek olursak 18 yaşını doldurmuş ve kaşları düşmüş birisi için uygulanabilir. Ancak 18 yaşında yüz sarkıklığı şikayeti ile gelen hastalara kesinlikle önerilmemektedir. 30 ile 35 yaşından sonra yüz sarkıklığı için kaldırma etkisi yaratmaktadır. Ancak çok ciddi sarkıklar için doktorunuzun tavsiyesi ile yüz germe ameliyatı önerilebilir. Ancak ameliyat gerektirmeyen ama sarkık yüz için toparla etkisi için bire bir diyebiliriz.

Hifu Yüz Germe Etkileri Nelerdir? Hıfu (Ameliyatsız Yüz Germe) Etkisi Ne Zaman Görülür?

Hıfu En Çok Merak Edilen 5 Soru
Hıfu En Çok Merak Edilen 5 Soru

Hifu (Ameliyatsız Yüz Germe) işlem öncesinde yüzde makyaj olmaması gerekmektedir.  Lokal krem sürülerek işlem öncesi uyuşturma yapılmaktadır. Hasta işlem öncesi kullandığı ilaçlar ve bulunan herhangi bir hastalığı varsa, kalp pili gibi yüksek tansiyon veya hamile ise mutlaka işlem öncesi doktoruna bilgi verilmelidir. Hıfu (Ameliyatsız Yüz Germe) ortalama olarak yüz bölgesine göre değişmekle birlikte 1,5 saat sürmektedir. İşlemden hemen sonra normal hayatınıza dönebilmektesiniz. Bir iki gün yoğun spor yapmanız önerilmemektedir.     İşlem sonrası nemlendirici krem kullanmanız yeterlidir. Tam olarak etkisi 2 sonra görülmektedir. İşlem sonrası cilt altında sıkılaşma başlar ve bu sıkılaşma ile birlikte sarkık bölge yukarı doğru kalkar.

Ameliyatsız Yüz Germe HIFU Tedavisi için Klinik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Daha önce hiç HIFU benzeri bir tedavi görmediyseniz, sizin için doğru tedavi merkezini seçmek de  oldukça zordur. Hem pek çok seçenek var hem de doğru tedaviyi doğru kişilerden aldığınız oldukça önemli. Hıfu uygulaması hakkında detaylı bir araştırma yaptıktan sonra ve uygulama için kendinizce uygun aday olduğunu düşünmeniz ardından klinik tercihinde izleyeceğiniz yol şu şekilde olmalı:

 • Deneyimli bir personele sahip olmadıklarını araştırın.
 • Hizmet alan kullanıcı yorumlarını okumayı deneyin
 • Kliniğe ulaşımı kolay merkezi bir konumda olup olmayacağını araştırın.

Hifu hakkında en çok merak edilen blog yazımızın sonuna geldik. Hifu yüz germe hakkında detaylı bilgi almak için ameliyatsız yüz germe (hifu) sayfamızı ziyaret edebilir, dilerseniz kliniğimizi +905320563693 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

“Hıfu En Çok Merak Edilen 5 Soru” için 8 cevap

 1. Nejla Aydın dedi ki:

  Herhangi bir zararı var mı bu uygulamanın?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Nejla Hanım,
   Hıfu uygulamasının herhangi bir zararı yoktur ancak uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 2. İlayda men dedi ki:

  Merhaba, 38 yaşındayım, buldog yanak sarkmam var biraz. Hifu bunu düzeltir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Ilayda Hanim,
   Konu ile ilgili daha çok yardimci olabilmek icin bize fotograflarinizi gönderebilir misiniz? Size ayni gun icinde dönüş yapmak isteriz. Eğer tibben uygunsa Ameliyatsız Yüz Germe (HiFU) işleminden ciddi yarar görebilirsiniz. Saglikli günler dileriz.

 3. Neslihan dedi ki:

  Merhaba 6 ay kadar önce elmacık ve çene için dolgu yaptırdım hifu yaptırdığım takdirde dolgularım zarar görürmü

  • TAS Clinic dedi ki:

   Merhaba, dolgu kalıcılık süresi 6-8 ay kadardır. Hifu yaptırmanız da sorun olmaz ama yine de emin olmak için dolguları yaptırdığınız Doktorunuzdan görüş almanızı öneririz.

 4. TUBA AÇIKEL dedi ki:

  Merhaba, diş için implant tedavisi olan kişilere hifu uygulanabiliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir