Sitede Ara

İnce Derili Burun Estetiği

Rinoplasti sırasındaki tüm cerrahi işlemler genellikle cilt altında gerçekleşir. Bu noktada derimizin ince ve kalın olması sonuçları etkileyen faktörlerdendir. 

İnce Derili Burun Nasıl Anlaşılır?

Her kişinin burun yapısı birbirinden farklılık göstermektedir. İnce derili mi yoksa kalın derili bir buruna sahip olduğunuz hakkında kesin bilgilere burun estetik cerrahınızdan öğrenebilirsiniz.

Burun Estetiğinde İnce Derili Burunların Avantajları ve Dezavantajları:

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen ve ince derili burun yapısına sahip olan kişiler kalın derili burun yapısına nazaran pek çok avantaja sahiptir. İnce derili burun ameliyatlarındaki başlıca avantaj ve dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz. 

  • İnce derili burun ameliyatı sonrasında iyileşme süreci kalın derili burun ameliyatına göre daha kısa sürmektedir. 
  • İnce derili burun estetiği cerrahların ince işçiliklerini ve yeteneklerini daha rahat sergilemelerini sağlamaktadır.  
  • İnce derili burun estetiğinin kalın derili burun estetiğe göre dezavantajı yapılan en küçük hatanın bile fazlasıyla belirgin olmasıdır. Çünkü, ince derili burunda yapılan her müdahale daha fazla belirgindir. Bu noktada  ince derili burun yapısına sahip olan kişiler gerçekten güvenebilecekleri bir estetik cerrahına başvurmaları gerekmektedir.
  • Bahsettiğimiz bu dezavantaj iyi bir plastik cerrahının elinde avantaja da dönüşebilir. Seçmiş olduğunuz cerrah burnunuzda yaptığınız değişikliklerle burnunuzun kusursuz gözükmesini sağlayabilir. 

İnce Derili Burunda Ameliyat Nasıl Gerçekleşir?

İnce derili buruna sahip hastalarda cerrah seçimi fazlasıyla önemlidir. Bunun nedeni ince derili burun estetiğinde yapılan her müdahale kesi kalın deriye oranla daha fazla belli olmaktadır. Bu noktada iyi bir cerrah seçimi fazlasıyla önemlidir. İnce derili burunları hep aynı olmayıp, çeşitlere ayrılmaktadır.  Bunlar;

  1. Doğal İnce Cilt
  2. Parşömen İnce Cilt
  3. Yaşlanmayla Beraber Oluşan İnce Cilt

Ameliyat öncesi değerlendirme sırasında ince derinin belirlenmesi, rinoplastinin planlanmasında çok önemlidir. Böylece hastaya uygun şekilde danışmanlık verilebilir ve cerrahi plan ince derinin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir. İnce burun derisi olan hastalarda potansiyel hata payı daha azdır fakat ince cilt, burun ucunun incelmesini sağlamak için mükemmel bir fırsat sunarken, yapılan müdahalelerin gizlenmesi daha zor olacaktır. Bazı hastalarda çok güçlü veya belirgin kıkırdaklar vardır ve kıkırdak hatlarının tamamı ayırt edilebilir.

İnce Derili Burun İyileşme Süreci Nasıldır?

İnce derili burun estetiğinde iyileşme süreci kalın derili buruna sahip hastalara göre daha kolaydır. Burnun tamamen iyileşmesi için ince derili burunlarda 6-12 ay gibi bir zaman gereklidir. Kalın derili buruna sahip hastalarda ise bu süre 1-2 yıl kadar sürebilmektedir.

İnce Derili Burun Estetiği Fiyatları

İnce derili burun estetiğinde yapılan işleme, kalınan hastaneye, estetik cerrahının başarı geçmişine ve benzeri durumlara bağlı olarak ameliyat fiyatları değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak ince derili burun ameliyatı fiyatı da aynı olmamaktadır. Rinoplasti süreci hakkında genel bilgilere burun estetiği sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir