İnce ve Kalın Deri Burun Estetiği

İNCE VE KALIN DERİLİ BURUN ESTETİĞİ

Ülkemizde her yaş grubundan kişiler burun estetiği ameliyatı yaptırmaktadır. Burun estetiğine iten sebepler arasında büyük bir kemer olması, burun ucu düşüklüğü, burnun geniş olması gibi nedenler bulunmaktadır. Burun estetiğinde kullanılan farklı teknik ve yöntemler bulunmaktadır. İnce ve kalın derili burun estetiği de müdahale edilmesi gereken burun deformeleridir.

Burnumuzun %70’ini derimiz oluşturmaktadır. Burnumuz gibi küçük bir organ için büyük bir orana sahip olan derimiz ameliyat sırasında en çok söz sahibi olandır. Yapılan işlemlerin dışarıya yansıması derimizin bize müsaade ettiği çerçevede gerçekleşir. Kalın ve ince derili burun estetiği olmak üzere ikiye ayırabiliriz.

İnce Derili Burun Ne Demektir?

İnce derili burun, adından da anlaşılacağı üzere burun üzerini kaplayan derinin ince olmasıdır. Derinizin ince olup olmadığını burun üzerindeki derinizi tuttuğunuzda elinize fazla derinin gelmemesinden anlayabilirsiniz.

Kalın Derili Burun Ne Demektir?

Kalın derili burun, Doktorlar tarafından zor burunlar arasında yer almaktadır. İnce derili burun tipine göre ameliyat sırasında daha çok dikkatli olunması gerekmektedir. Peki, burun derimizin kalın olduğunu nasıl anlarız?

Kalın deriye sahip olan kişiler genellikle yağlanma problemi yaşarlar, burun kanatları normalden daha geniştir, burun üzeri genellikle gözenekli bir yapıya sahiptir, burun ucunun etli yapıya sahip olması gibi özellikler sizin kalın derili bir buruna sahip olduğunuzu gösterir.

İnce ve Kalın Derili Burun Estetiği Avantajları

Kalın deriye kıyasla ince derili buruna sahip kişiler daha avantajlıdır. İnce derili burunlar kalın deriye göre daha kısa iyileşme süreci yaşamaktadırlar. Kalın deriye sahip burunlarda kemik ve kıkırdak yapıyı örten daha kalın bir yapı olduğu için ufak asimetrilerin görünmesine engel olacaktır.

İnce ve Kalın Derili Burun Estetiği Dezavantajları

Kalın deriye sahip kişilerin ameliyat öncesinde istenilen sonucu alabilmek için tedavi sürecini tamamlaması gerekmektedir. Bu süreç 4-6 ay olabilmektedir. Tedavi süreci ameliyat olmak için daha uzun süre beklemek demektir.

Kalın deriye sahip kişiler ince deriye sahip olan kişilere göre iyileşme süreçleri daha uzun olmaktadır. İnce Deriye sahip kişilerin iyileşme süreçleri 1 yıl olurken, kalın deriye sahip kişilerin iyileşme süreçleri 1.5-2 yıl olmaktadır.

k. i. deri 1.jpg

Her ne kadar birbirinden farklı yapılara sahip olsalar da ince ve kalın derili burun estetiğin de istenilen sonucun alınabilmesi ameliyatı gerçekleştiren Doktorun bilgi ve tecrübesine dayanmaktadır. Ameliyat kararından sonra en az 3-4 doktor ile görüşüp kararınızı öyle vermeniz tavsiye edilmektedir.

Burun derinizin kalın veya ince olduğunu öğrenmek ve detaylı muayene için bize iletişim numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Referanslar;

“İnce ve Kalın Deri Burun Estetiği” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir