Sitede Ara

Işıltılı Bir Cilt İçin Neler Tüketmelisiniz?

Yaşımızın ilerlemesi, eski hücrelerin yerine yeni hücrelerin gelmemesi, uykusuzluk, inanılmaz derece de meşgulseniz, sigara kullanımı gibi bir çok faktörden cilt ışıltısını kaybetmektedir. O zaman ışıltılı bir cilt için neler tüketmelisiniz? Neler yapmamız gerekiyor? Nelere dikkat etmemiz gereklidir? Sorularını ve daha fazlasını sizinle yazımızda paylaşıyor olacağız.

İnsan vücudu yaş ilerledikçe hızlı ama etkili bir değişime uğramaktadır. Her yaş için yalan işlemler veya yaşa orantılı olmasıyla birlikte yüzde oluşan solgun, sarkık ve kırışıklıkların oluşması yaşantımızda bizleri psikolojik olarak etkileyen önemli faktörlerden birisidir. Yaşınız çok geç ama yine de yüzde solgunluk oluyorsa bu durumda profesyonel destek almanızı öneririm. Yapılacak cilt bakımı sizin ve yüzünüzün ışıltılı olmasına katkıda bulunacak ve doğrudan etki edecektir. Yaşlanmaya bağlı sarkmalar veya kırışıklık için yüz germe, dolgu ve botox gibi işlemlerden iyi bir sonuç almak mümkündür.

Yaş ilerlemesi ile birlikte eski hücrelerin yerine yeni hücrelerin gelmemesi veya yavaşlaması dolayısıyla orada ölü hücrelerin birikmesi cilt üzerinden ışıltı olması gerekirken soluk bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır. Taze ve nemli bir cilt, ulaşması zor gibi görünebilir. Ancak bu durum sizinle birlikte hayatınızın sonuna kadar gelmek zorunda değildir.

Temel olarak yapmanız gerekenler sigara içiyorsanız acilen bırakmanız gerekir. Sigaranın içerisinde bulundurduğu zararlı maddeler iyi hücrelerin oluşumunu engeller cilt üzerinden kirlilik yapar ve siyah nokta, sivilce, solgun ve yorgun bir ifade oluşmasına neden olacaktır.

Su tüketimi son derece önemlidir. Su içmek çok kolay ve zahmetsiz olmasına rağmen bir çok insan su içmeyi çok kolay ihmal eder ve unuturlar sadece ağız veya dudakta kuruluk hissi başladığı zaman su tüketimi ihtiyacımızı karşılamamız gerektiğini anlamamız aslında bizim su ihtiyacımızın tam anlamıyla karşılandığı anlamına gelmez bu konuda günde en az 2 buçuk litre su tüketilmesi gerektiğini söylememiz doğru olacaktır.

Güneş korucu kullanmak cilt ışıltınızı kazanmanız için son derece önemlidir. Güneş ışıklarından gelen zararlı maddelerin direk cilt üzerinde oluşturduğu lekeler cildinizin ışıltısının azalmasına neden olacaktır o yüzden güneşe çıkmadan önce mutlaka en az 50 faktörlük güneş koruyucu krem yüzümüz için gereklidir çünkü güneş koruyucu kremler güneş ışıklarının zararlı maddelerinin cilt üzerinde etki etmesini önler ve sadece ihtiyacımız olanının cilt ve cilt üzerinden kalmasını sağlamaktadır.

Profesyonel medikal cilt bakımı yaptırmanız cildinizi tazeleyen ve nemlendirilebilmesi için en iyi uygulama denilebilir. Uzmanlar ayda 1 kez yapılması cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin karşılanmasında en önemli rol oynadığını söylemektedir.

TAŞ® Bebek Cilt Bakımı;

Cildinizin ihtiyacını karşılayan son teknoloji profesyonel 4 farklı tedavi içermektedir. 

1)Medikal Cilt Bakımı;

Cildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanmasını sağlamaktadır. Cildin derinlemesine temizlenmesini, peeling uygulamalarını, yoğun nemlendirmeyi, göz çevresi bakımını, antioksidan korumayı, vitamin desteklerini ve gençlik ışığı led terapisini içeren bir bakımdır. Tüm cilt tiplerine rahatça uygulanmaktadır.

2)Altın İğne Radyofrekans;

Cildi sıkılaştıran, kırışıklıkların görünümünü azaltan ve cildinizin dokusunu iyileştiren yenilikçi bir kozmetik tedavidir. Cildin gençleşmesini, sıkılaşmasını, toparlanmasını, kırışıklık ve izlerin giderilmesini, sivilce iz tedavisini ve vücut çatlak tedavisini sağlamaktadır.

3)Ultrasonik Cilt Sıkılaştırma (HIFU);

Yüz, boyun ve çeşitli vücut bölgelerinde ciddi cilt sıkılaştırma ve kaldırma etkilerini gerçekleştiren ameliyatsız etkili bir estetik tedavidir. Kaş, boyun ve yüz kaldırma, nazolabial kat azaltma ve cilt sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi için kullanılmaktadır.

4)Ultrasonik Yanak İnceltme;

Yanağı tombul gösteren yağ yastıkçıklarına ağız içinden ameliyatsız radyofrekans teknolojisi ile yapılan başarılı bir tedavidir. Yanak bölgesinde incelme ve sıkılaşma elde edilmektedir.

Işıltılı bir cilt için neler tüketmelisiniz? Sadece tüketerek tam olarak etki alamayabilirsiniz o yüzden yukarda belirttiğiniz 4 aşamalı profesyonel destek almanız hem sizin hem cildinizim ışıldaması için yeterlidir. TAŞ® Bebek Cilt Bakımı hakkında daha fazla bilgi almak için bize (+905320563693) numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Işıltılı Bir Cilt İçin Neler Tüketmelisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir