Kapalı Burun Estetiği

KAPALI BURUN ESTETİĞİ

Günümüzde estetik operasyonlar sıklık ile gerçekleşmektedir. Ülkemizde ve dünyada en çok yapılan operasyonlar arasında burun estetiği bulunmaktadır. Kapalı burun estetiği son dönemde en çok talep edilen ameliyattır. Sosyal medyanın yaygınlaşması, ünlülerin estetik operasyonları yaptırdıkları paylaşmaları kişilerin estetik operasyonlara olan ilgisinin artmasında bir neden olarak gösterebilir.

Kişiler burun estetiği olmaya karar vermesi ile araştırmaya başlarlar. Birçok Doktor araştırması, sosyal medya üzerinden fotoğraflara sıklıkla bakmak gibi faaliyetlerde bulunurlar. Araştırma sonrasında açık ve kapalı teknik olarak iki farklı teknik ortaya çıkmaktadır. Ameliyat sırasında yapılan işlemler ve iyileşme süreçleri farklılık gösteren bu iki teknik ile istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Sizlere bu yazımızda Kapalı burun estetiği hakkında bilgi veriyor olacağız.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Özellikle 1960 yıllarından itibaren yoğunlukla kullanılmaya başlamış ve günümüzde birçok cerrah tarafından da tercih edilmektedir. Kapalı burun estetiği, her iki burun deliği içerisinden yapılan kesiler ile burun cildinin kaldırılması, kemik ve kıkırdak dokuya erişimi ile gerçekleşmektedir. Bu teknik ile yumuşak dokulara ve sinirlere müdahale oldukça azdır. Bu teknik ile başarı oranını etkileyen en önemli faktör ameliyatı gerçekleştiren Doktorun el becerisi, tecrübeleri ve başarısıdır.  Dışarıdan görünen hiçbir kesinin olmaması kişilerin ameliyat sonrasında sosyal yaşantısına kolaylıkla dönmesine destek olmaktadır.

kapali_teknik_kesisi_1.jpg
Kapalı Burun Estetiği

Kapalı Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Kapalı burun estetiğinin tercih edilmesindeki en büyük sebep burun ucunda veya dışarıdan görünen herhangi bir kesi olmamasıdır. Ameliyat olmaya karar veren kişilerin birçoğu çevresine ameliyat olduğunu söylemek istemezler. Ameliyatın izsiz olması kişiler için büyük bir avantajdır.

Bu ameliyatta dokulara ve sinirlere daha az dokunulduğu için ameliyat sonrası uyuşukluk, hissizlik gibi sorunların yaşanma olasılığı daha azdır.

Kapalı burun estetiğinde burun içerisinden yapılan kesiler sayesinde dokular daha az hasar görmektedir. Ameliyat sonrasında iyileşme süreci diğer tekniklere göre daha kısa olmaktadır.

Burun ameliyatı atel döneminde yani ilk haftada yüzde oluşan şişlikler minimum olmaktadır, ameliyata bağlı olan morluklar neredeyse hiç oluşmamaktadır.

Kapalı burun ameliyatı sonra kişiler sosyal yaşantısına 8-10 gün içerinde dönebilmektedirler.

Kapalı burun estetiği her mevsim yapılabilmesi açısından oldukça avantajlıdır.

Burun estetiği yaz aylarında gerçekleştirildiği zaman 2-3 hafta sonra denize ve havuza girilebilmektedir.

 Kapalı burun estetiğinin birçok avantajı bulunmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi ve muayene için bizlere ulaşabilirisiniz.

Referanslar;

https://drsuleymantas.com/rhinoplasty/

“Kapalı Burun Estetiği” için 6 yorum

 • Olcay YÜKSELEN dedi ki:

  Burnumdaki şekil bozukluğunu gidermek ve burnumu küçültmek istiyorum ortalama fiyat nedir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Kesin fiyatlar muayene sonrası belirlenmektedir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Sude Aşan dedi ki:

  Burun ucunda iz olmaması çok iyi. Her burnu kapalı mı yapıyorsunuz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Sude Hanım,
   Açık tekniği kullanmak zorunda olduğumuz ameliyatlarımız da olabiliyor. Ancak Kapalı ve Atravmatik Tekniğin hasta açısından avantajları sebebi ile tercihimizdir. Hemen hemen tüm ameliyatlarımızı Kapalı Teknik ile gerçekleştirmekteyiz.
   Muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • hakan ay dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra dikişler ne zaman alınır?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey,
   Kapalı ve atravmatik teknik kullandığımızdan dolayı burun ucunda kesi yapmamaktayız. Dolayısı ile dikiş de olmamaktadır. Burun içerisinde kullandığımız dikiş materyalleri eriyen türdendir. Ve 2- 3 ay içerisinde kendiliğinden erimektedirler.
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir