Meme Estetiği Ağrılı Bir İşlem Midir?

MEME ESTETİĞİ AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

Meme estetiği, kişilerin şikâyetlerini ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen estetik operasyonlardır. Meme estetiği yaptırmak isteyenlerin aklında ağrım çok olur mu, diye düşünmektedir. Sizlere bu yazımızda meme estetiği ağrılı bir işlem midir, konusu hakkında bilgi veriyor olacağız.

Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği, kadınların yüzyıllardır tercih ettiği estetik operasyondur. Kişilerin farklı şikâyetleri doğrulusunda planlama yapılarak, gerçekleştirilmektedir. Meme estetiği; meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme ameliyatları olmak üzere 3 farklı ameliyatı içermektedir.

Meme küçültme ameliyatı; kişilerin memelerinin vücut oranına göre büyük olması, zaman içerisinde boyun, sırt ve bel ağrısına sebep olması vb. nedenlerle farklı teknikler ile gerçekleştirilen ameliyatlar olmaktadır. Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen kişiler Doktoru ile muayenesi sırasında isteklerini, şikayetlerini ve istenilen boyutu hakkında konuşulup planlama yapılır. Kesiler ters T, ters L veya I (lolipop) şeklinde yapılabilmektedir. Yara izleri dikkatli bakıldığı zaman neredeyse belli olmayacak şekilde iyileşebilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı; genetik faktörler, gelişim geriliği vb. durumlardan kaynaklanan memelerin vücut oranlarına göre küçük olmasını gidermek amaçlı yapılan estetik operasyonlardır. Meme altından, meme başından veya koltukaltından yapılan kesiler yardımıyla meme dokusunun kaldırılarak protez yerleştirilmesi ameliyatlarıdır. 3-4 cm kadar küçük bir kesi yapılmaktadır, yara izleri güzel bakıldığı zaman belli olmayacak düzeyde iyileşme gösterebilmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı; hamilelik, emzirme süreci, kilo alıp-verme vb. durumlardan kaynaklanan memelerin sarkması, meme dokusunun içinin boşalması durumunda memeye yeniden form kazandırılması için yapılan ameliyatlardır. Meme dikleştirme ameliyatları, meme küçültme ameliyatı ile benzer kesiler yardımıyla yapılmaktadır.

Meme Estetiği Ağrılı Bir İşlem Midir?

Meme estetiği ameliyatı sırasında kanama kontrolü ve kişinin daha rahat bir şekilde uyanması için lokal anestezi uygulanmaktadır. Ameliyat sonunda yapılan ilaçlar sayesinde rahat bir gece geçirmeniz mümkündür. Ameliyat sonrası ilk 2 gün kullanılan ağrı kesici yardımıyla herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Meme büyütme ameliyatlarında kaslara müdahale edildiği için diğer ameliyatlara göre biraz fazla ağrı olmasına sebep olabilir. Meme estetiği ameliyatlarında ağrı seviyesi çok düşük olmaktadır. Rahat bir süreç yaşamanız muhtemeldir.

ağrılı işlem mi.jpg

Sizlere bu yazımız da meme estetiği ağrılı bir işlem midir? Sorusuna cevap verdik. Meme estetiği hakkında sorularınız ve randevu için iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Referanslar;

https://drsuleymantas.com/breast-surgery/

https://www.tasklinik.com/

“Meme Estetiği Ağrılı Bir İşlem Midir?” için 14 yorum

 • Aslı Fatak dedi ki:

  Ne kadar süre sonra ayağa kalkılıyor?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Aslı Hanım,
   Meme ameliyatı sonrası 1 gece hastanede kalmanızı önermekteyiz. Ertesi gün taburcu olmakta ve ayağa kalkılabilmektedir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı iletişim hattımızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Asuman Katırcı dedi ki:

  Keloid sorunum var. Meme estetiğini önerir misiniz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Asuman Hanım,
   Keloid durumunuz var ise memede şikayetleriniz çok ileri düzeyde değil ise ameliyat olmamanızı öneririz. Keloid durumu pek istenilen bir durum değildir. Ve ameliyattan sonra izler açısından sizin daha fazla rahatsız olmanızı sağlayabilirler.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Eslem Sündüs dedi ki:

  Meme estetiği sonrası günlük aktivitelerime ne zaman dönebilirim?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Eslem Hanım,
   Meme ameliyatının türüne göre değişmektedir. Meme büyütme de 4 – 5 gün sonra iş ve sosyal hayata dönüş yapılabilirken; meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları sonrasında en az 1 hafta kaliteli istirahat gerekmektedir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir. +905320563693 iletişim numaramızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler
   Sağlıklı Günler

 • Güldane Koyuncu dedi ki:

  Meme estetiği ile birlikte kitle var ise alınabilir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Güldane Hanım,
   Memede kitle var ise öncelikle araştırılmalıdır. Ameliyata engel bir sağlık problemi yok ise meme estetiği ile birlikte kitlenin alınması da mümkündür.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir. Randevunuz için iletişim numaramızdan +905320563693 ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler
   Sağlıklı Günler

 • H. L. dedi ki:

  Meme küçültme için en uygun adaylar kimlerdir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Meme büyüklüğü şikayeti olan herkese yapılabilir. Ancak istisnai durumlarda yapılamayan kişiler de vardır. Kimler meme estetiği için uygun değildir yazımızın linkini sizin için aşağıya bırakıyoruz. İncelemenizi tavsiye ederiz.
   https://www.tasklinik.com/meme-estetigi-kimler-icin-uygun-degildir/
   Randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler
   Sağlıklı Günler

 • T. P. dedi ki:

  Memede silikon kayması olur mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Meme büyütme ameliyatlarında protezlerin düşük de olsa dönme ihtimali mevcuttur. Bu nedenle genellikle yuvarlak protezler kullanmaktayız. Protezde dönme olsa dahi her boyutu aynı olduğu için dışarıdan veya içeriden rahatsız eden bir durum olmayacaktır.
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

 • L. T. dedi ki:

  Meme ameliyatı sonrası kaç gün ağrım olur bu durum beni biraz korkutuyor

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhabalar, meme estetiği sonrası 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir. Hastanede olduğunuz süre boyunca ağrı kesiciler sayesinde ağrınız olmamaktadır. Evdeki istirahat sürecinizde ağrınız minimum düzeyde olmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgilendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir