Meme Estetiği Emzirmeyi Etkiler Mi?

MEME ESTETİĞİ EMZİRMEYİ ETKİLER Mİ?

Kadınlar, her yaşta memelerinin dik, dolgun ve yeteri kadar büyük olmasını isterler. Farklı istekler ve rahatsızlıklardan kaynaklanan meme estetiği çeşitleri bulunmaktadır. Kadınlar için memeler, görünüş için önemli olsa da ilk düşündükleri emzirme süreci ve annelik duygusudur. Ameliyat olmak istiyorum ama meme estetiği emzirmeyi etkiler mi? diye sormadan edemiyorlar. Sizlere bu yazımızda bu konu hakkında bilgi veriyor olacağız.

Gelin birlikte her bir ameliyat için emzirme sürecinde bahsedelim;

Meme Küçültme Ameliyatında Emzirme Süreci

Meme küçültme ameliyatı, kadınların göğüslerinin büyük olması ile yaşadıkları bel, boyun, sırt ağrısı, kıyafet bulamama, istenilen kıyafetlerin giyilememesi gibi sorunlar karşısında karar verdikleri bir operasyondur. Genel olarak meme içerinden doku çıkartılması, kadınların artık emziremeyeceğim anlamasına yol açmaktadır. Meme küçültme ameliyatlarında kişinin meme dokusuna göre yapılacak teknik belirlenmektedir. Daha önce doğum yapmış, emzirme sürecini tamamlamış ve tekrar çocuk sahibi olmayı düşünmeyen kişiler için süt bezlerinin çok önemi olmamaktadır. Planlama süreci ona göre yapılmaktadır.

Meme Estetiği Ameliyatı Emzirme Sürecini Etkiler mi?

Daha genç, çocuk sahibi olup, emzirme süreci yaşayacak kişiler için süt bezlerinin zarar görmeyeceği şekilde planlama yapılmaktadır. Her meme küçültme ameliyatında farklı bir planlama yolu izlendiği gibi her yaş grubu için istenilen süt bezlerinin korunmasıdır. Kısacası meme küçültme ameliyatı sonrası emzirme süreciniz etkilenmemektedir.

Meme Büyültme Ameliyatında Emzirme Süreci

Meme büyültme ameliyatı, genetik faktörlerden veya gelişim geriliği yaşanması ile memelerin vücuda göre daha küçük olması durumunda yapılan operasyonlardır. Memenin içerisine, içerisi jel bir yapıda bulunan vücut ile uyumlu bir maddenin yerleştirilmesi kadınlarda endişe yaratmaktadır. Meme büyültme ameliyatlarında meme başı kesilerek protez yerleştirilmesi durumunda süt bezleri ve süt kanallarının az miktarda etkilenmesi söz konusu olabilir. Genel olarak memeye protez yerleştirilmesi, meme altından yapılan kesi ile dokuların kaldırılması sonucu protezin doğru bir şekilde yerleştirilmesidir. Süt bezleri veya süt kanallarının yakınından bile geçmeyen bir işlemdir. Sonuç olarak meme büyültme ameliyatlarında emzirme süreci etkilenmemektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Emzirme Süreci

Meme dikleştirme ameliyatı, kilo alıp-verme, emzirme sürecinin tamamlanması sonrasında memedeki sarkıklık oranının artması, meme dokusunun içinin boşalması gibi durumlarda yapılan meme formunun kazandırılması için yapılan operasyonlardır. Meme dikleştirme operasyonları protezli ve protezsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Bu tercih kişinin var olan meme dokusuna ve operasyon sonrası sahip olmak istediği görüntüye bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Meme dikleştirme operasyonların da süt bezlerine yakın çalışılmamaktadır. Dolayısıyla meme dikleştirme operasyonları emzirme sürecini olumsuz olarak etkilememektedir.

emzirme süreci.jpg

Kadınların çok hassas oldukları emzirme süreci, meme estetiğinden etkilenmemektedir. Doktorunuz ile görüşmeniz sırasında bu konuda, yapılacak teknik hakkında bilgi almanız mümkündür.

Meme estetiği hakkında bilgi ve randevu almak isterseniz, iletişim numaralarımız ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Referanslar;

https://drsuleymantas.com/breast-surgery/

https://www.tasklinik.com/

“Meme Estetiği Emzirmeyi Etkiler Mi?” için 8 yorum

 • Sinem Aycan dedi ki:

  Ameliyat olunsa dahi emzirme sonrası tekrar sarkar mı göğüsler?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Sinem Hanım,
   Tekrar sarkma olmayacağının garantisi verilemez. Cilt kalitenize bağlı olarak sarkma durumu olabilir de olmayabilir de.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı iletişim hattımızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Sevgül Hasırcıoğlu dedi ki:

  Hangi marka meme protezi kullanıyorsunuz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Sevgül Hanım,
   Yıllardır güvenle kullandığımız ve memnun kaldığımız mentor marka protezleri tercih ediyoruz.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • .b.ç. dedi ki:

  Meme sarkması nasıl oluşur?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Meme sarkması için bir çok sebep vardır. Emzirme, gebelik, yaş alma, cilt kalitesi, kilo alıp kilo verme ve benzeri durumlar cilt sarkmasına vesile olmaktadır.Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler

 • E. Ö. dedi ki:

  Meme ameliyatından sonra ne zaman emzirebilirim?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhabalar, meme estetiği çeşitleri olmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı için emzirme süreciniz bittikten sonra olmanızı tavsiye etmekteyim. Meme küçültme ve meme büyütme ameliyatları için iyileşme süreciniz tamamlanması ardından yani yaklaşık 1 yıl sonra emzirebilirsiniz.
   Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir