Meme Estetiği Öncesi Sonrası

Meme estetiği ameliyatları meme büyültme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme toparlama, meme yağ enjeksiyonu, meme dolgusu, meme ucu estetiği gibi bir çok işlem bulunmaktadır. Ancak en çok tercih edilen meme büyültme estetiği aynı zaman da en çok yüz güldüren estetik operasyondur. Bu estetik müdahaleler ayrı ayrı yapılması ile birlikte gerektiği durumlarda komplike bir vaka ile birden fazla işlem memeye yapılabilmektedir. Meme büyültme ve meme toparlama veya meme küçültme ve meme dikleştirme gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Meme estetiği öncesi sonrası yazımızda sizleri bilgilendireceğiz… Keyifli okumalar.

Meme estetiği Doktor Seçimi

Meme estetiği öncesi sonrası bilgi vermeden önce bilmeniz gereken en önemli faktörlerden birisi Doktor seçimidir. Meme estetiği hem fonsiyonel hem de estetik olarak güzel görünmelidir. Doktor kullandığı teknik, tecrübe ve dokulara verdiği minimum hasar ile ameliyat sonrası ve öncesi sürecinizin daha rahat geçmesini sağlayacaktır. Meme estetiği operasyonlarında Doç.Dr. Süleyman TAŞ’IN gerçekleştirdiği yöntem ile ameliyat öncesinde detaylı muayene planlamanız yapılmaktadır. Kullanılan teknik ve dokuya verilen maksimum özen ile meme estetiği sonrasında emzirme sürecinizde herhangi bir engel olmamaktadır.

Meme Estetiği Öncesi

Meme estetiği öncesi her hastaya söylediğimiz gibi özellikle ilk defa meme estetiği olacak kişilerin ve meme estetiği hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler için en az 3 – 4 farklı doktor tarafından muayene randevuları alıp görüş almalarını tavsiye etmekteyiz. Meme estetiği öncesinde her ameliyatta olduğu gibi sigara, tütün ve tütün ürünlerinin ameliyattan 6 ay önce bırakılması gerektiğini ve ameliyattan sonra hiç içilmemesi gerektiğini belirtmek isterim. Tütün ve tütün ürünlerinin içerisinde bulunan zararlı maddeler iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilediği için sigara hayatınızdan tamamen çıkarılmalıdır. Kan sulandırma etkisi olan aspirin ve aspirin içeren ilaçların ameliyattan 3 hafta öncesinde bırakılması gerekmektedir. Aynı şekilde kan sulandırma etkisi olan alkol tüketiminin 3 hafta öncesinde bırakılması gerekmektedir. Ameliyat sırasında kan sulanması hem doktorun çalışmasını zorlaştırırken ameliyattan sonra şişlik ve ödemlerin daha fazla olmasına neden olacaktır. Ameliyattan önce grip, soğuk algınlığı, hava yolu enfeksiyonu gibi durumlarda ameliyatın başka bir tarihe ertelenmesi nedeniyle ameliyattan önce hasta olmamaya dikkat edilmelidir.

Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiği ameliyatı genel anestezi altında kişiden kişiye ve yapılan operasyona göre değişmekle birlikte ortalama 2 saat sürmektedir. Ancak genel anestezi verildiği için hastanın uyutulması ve uyandırılması, hasta tamamen kendine geldiği zaman odasına alındığı için bu 3 – 4 saat gibi görünmektedir. Ameliyattan önce hasta yakınları bu konuda bilgilendirilmelidir. Ameliyattan sonra 3 – 4 saat kadar meme de verilen anestezi nedeniyle hissizlik olur ve ağrı hissetmezsiniz 3 -4 saat sonrasında verilen ağrı kesiciler araya girdiği için ağrılı bir süreç diyemeyiz. 1 gece hastanede kaldıktan sonra ertesi gün taburcu olabiliyorsunuz 7 gün sonra ilk kontrolünüz yapılmaktadır. İlk kontrolünüzün ardından çalışmaya başlayabilirsiniz ancak ilk iki hafta boyunca kaliteli istirahat etmeniz gerekmektedir. İki hafta sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. İlk ay sonrasında hafif tempo spor yapmaya başlayabilirsiniz ancak 2 aydan sonra ağır spor yapmanız gerekmektedir. Memelerin ameliyat sonrasında tam iyileşme süreci 1 yıl olmaktadır.

Meme estetiği öncesi sonrası yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir