Memeye Yağ Enjeksiyonu Yapılır Mı?

MEMEYE YAĞ ENJEKSİYONU YAPILIR MI?

Meme estetiği, dünyada en çok yapılan estetik operasyonlar arasındadır. Kadınların meme estetiğini tercih etmesinde birçok neden bulunmaktadır. Sizlere daha önceki yazılarımızda meme estetiği çeşitlerinden  bahsetmiştik. Bu yazımız da son zamanlar da çok sorulan memeye yağ enjeksiyonu yapılır mı? sorusunu cevaplıyor olacağız.

Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği, kadınların var olan memelerinden farklı sebepler doğrultusunda memnun olmaması durumunda gerçekleştirilen estetik operasyonlardır. Bu sebepler arasında kilo alıp-verme, hamilelik ve emzirme süreci sonrası oluşan sarkmalar, genetik faktörler vb. durumlar sayılabilmektedir. Meme estetiği operasyonları; meme küçültme, meme büyütme ve meme dikleştirme olmaktadır.

Memeye Yağ Enjeksiyonu Yapılır Mı?

Meme estetiği ameliyatlarında birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Bu tekniklerin belirlenmesinde kişinin yaşı, kilosu, ciltteki sarkma miktarı, mevcut olan hacmi, verilmek istenilen form ve büyüklük hesaplanarak karar verilmektedir. Bu teknikler belirlenip, planlamanızın doğru bir şekilde yapılması sizin doktorunuz ile olan iletişiminiz ve isteklerinizi net bir şekilde dile getirmeniz ile olmaktadır.

Yağ enjeksiyonu kendi başına sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra birçok ameliyatta yardımcı bir faktör olarak kullanılmaktadır. Bu ameliyatlardan biri de memeye uygulanan yağ enjeksiyonu olmaktadır. Yağ enjeksiyonun meme ameliyatlarında kullanılmasını bazı faktörlere bağlı olmaktadır. Bu faktörler;

 • İki meme arasındaki asimetri,
 • Cilt yapısının inceliği,
 • Kişinin göğüs kafesinde bulunan asimetriler,
 • Kişinin üst fol dediğimiz memenin üst kısmının doluluk oranı vb. durumlar sayılabilmektedir.

Memeye Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Genellikle memeye yağ enjeksiyonu meme büyütme ameliyatlarında kullanılmaktadır. Planlama sırasında protezin kas altı veya kas üstüne konumlandırılacağı kararlaştırılmaktadır. Planlama sırasında doktorunuzun tecrübesi ile yağ enjeksiyonunun gerek olup olmayacağı sizi söylenmektedir. Protez yerleştirildikten sonra var olan asimetrilerinizi bir miktar yağ enjeksiyonu ile çözülebilmektedir. İki protezin birbirinden farklı boyutlarda konulması her zaman uygulanamayabilir. Böyle durumlarda yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Meme estetiğini sadece memeye yapılan müdahale olarak algılamamalıyız. Çünkü meme bizim gövdemizle bir bütün halindedir. Böyle durumlarda göğüs kafesinde asimetri olması nedeniyle yapılan ameliyat ne kadar güzel ve sorunsuz olsa da kişi hala asimetrik olarak görebilmektedir. Göğüs kafesini eşitlemek protezlerin eşit durmasını sağlamak için planlanan şekilde yağ enjeksiyonu uygulamak mümkündür.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı mıdır?

Memeye yapılan yağ enjeksiyonu kalıcı bir işlemdir. Yapılan yağ enjeksiyonun %60-70’i kadar erimektedir. Doktorunuz bunu hesaplayarak vereceği yağ miktarını hesaplamaktadır. Ameliyat sonrasında şiş, gergin ve biraz büyük görünmesi normal olmaktadır.

yağ enj..jpg

Sizlere bu yazımızda memeye yağ enjeksiyonu yapılır mı konusunda bilgi verdik. Meme estetiği hakkında sorularınız için bizlere iletişim numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Referanslar;

https://drsuleymantas.com/breast-surgery/

https://www.tasklinik.com/

“Memeye Yağ Enjeksiyonu Yapılır Mı?” için 6 yorum

 • Damla Ayna dedi ki:

  Yağ enjeksiyonunda vücuttan yağ alındığında kilodan da gidiyor mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Damla Hanım,
   Bu bir çok kişi tarafından merak edilen bir konu. Ancak büyük oranlarda yağ alınmadığından kilo durumunuzu etkilememektedir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı iletişim hattımızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Sezin Duyuloğlu dedi ki:

  Sadece yağ enjeksiyonu ile büyütme yapılabilir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Sezin Hanım,
   Evet, meme büyütme sadece yağ enjeksiyonu işlemi ile de yapılabilir. Ancak yağın belli bir kısmı ameliyattan sonra eriyecektir. İki memede erime oranı aynı olmayabilir ve memede asimetriler oluşabilir. Meme protezleri daha kesin ve memnun edici sonuçlar vermektedir.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • F. T. dedi ki:

  Ameliyatsız göğüs dikleştirme mümkün mü?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Ameliyatsız olarak maalesef kesin sonuç veren bir uygulama mevcut değildir.Cerrahi müdahale kesin olandır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir. Randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler
   Sağlıklı Günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir