Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapılır?

Saç dökülmesine karşı ne yapılır? Saç dökülmesi genetik olmakla birlikte, stres, vitamin eksikliği gibi sorular nedeniyle erken dönemde veya ileri yaşlarda karşılaştığımız sorunlardır. Saç dökülmesine karşı gerekli vitamin ve minerallerin alınması durumunda güçlü ve etkili saçlara sahip oluruz ancak saçları dökülmüş ve saçlarına yeniden hızlı bir şekilde kavuşmak isteyenler için tedavi var mı? Saç dökülmesine karşı ne yapılır? Tedavi süreci nedir? Kullanılan teknikler nedir? Tüm bu konular hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Saç Ekimi FUT Tekniği

Saç dökülmesi için kullanılan iki teknikten bahsedebiliriz. Eskiden FUT dediğimiz yöntem kullanılmaktaydı bu yöntemde ense bölgesinden saçlı deri kesilerek alınan saç dokusu küçük parçalara ayrılmaktaydı ve sonrasında kel olan bölgelere nakil edilmekteydi. Bu yöntem elbette diğer yönteme göre işlem sonrası daha ağrılı ve daha uzun sabır gerektiren bir süreç olmaktaydı. Alınan sonuca ise çok etkili değildir bu yüzden akıllara bu kadar zor bir sürece değer bir işlem mi? Sorusu elbette gelebilmekteydi ve insanlar etki alabileceği daha kolay yöntemler istiyorlardı. Eskiye göre teknoloji ve bilimin verdiği imkanlar ile sağlanan FUT tekniği istenilen efektifi alamamıştı.

Saç Ekmi FUE Tekniği

Saç ekimi dediğimiz yöntem günümüz teknolojisi kullanılarak FUT tekniğine göre daha fazla tercih edilmektedir. Bu işlemin iyileşme süreci ve alınan sonucuna bakacak olursak tercih edilmesi için bir çok sebebi bulabiliriz. FUE tekniği ense bölgesindeki saçlı deriden kıl folikülleri motor yardımı ile tek tek alınarak kel olan bölgeye mikro-greftleme tekniği ile nakil edilmektedir. Bu şekilde çok başarılı ve iyileşme sürecinin daha rahat geçtiğinin sonucunu alabiliriz.

Saç Ekimi Yapılmadan Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapılır

Saç ekimi yapılmadan kel olan bölgeden saç çıkması biraz mucize olabilmektedir. Ancak zayıf dökülmek üzere olan veya öyle hissettiğiniz bir dönemde alacağınız tedbirler saç dökülmenizi durdurur ve ileride saç ekimi yaptırmanız gerekmemektedir. Saç dökülmeniz var ise mutlaka ilgili alanında uzman bir Doktor ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Kullanacağınız basit ilaç veya vitamin desteği ile dökülmek üzere olan saçlarınızın dökülmesini durdurabilir, saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Ekilen Saçtan Sonuç Alamama İhtimali Var Mı?

Saç ekimi öncesi ve sonrası çok önemlidir bu öncesi sonrası süreçte Doktor secimi işlemi yapacak doktorun tecrübeli olması çok önemlidir. Saç ekiminden önce saç dipleri çok zayıf olan kişilerin saç diplerinden alınan güçsüz saçlar kel bölgeye ekildiği zaman ve iyileşme sonunda saçların istediği sonucu vermemesi mümkündür. Bu durumda saç ekiminden önce veya sonra saçlara çok iyi bakılmalı ve gerekli olan tüm vitamin mineraller eksiksiz alınmalıdır.

Saç Ekimi Kaç Saat Sürer

Saç ekimi ortalama 5 – 6 saat sürmektedir. Yapılan bölgeye göre değişebilmektedir. Lokal anestezi altonda sadece saçlı deri uyuşturularak yapılmaktadır. İşlem sırasında herhangi bir şey hissetmezsiniz.

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Etmemiz Gerekenler

Saç ekimi yapılmadan 3 hafta önce aspirin ve aspirin içeren ilaçlar kesilmedir. Alkol tüketimi 3 hafta öncesinden tüketilmelidir. Tütün ve tütün ürünler işlem öncesinde kesilmelidir. Kan sulandıracak veya kan sulandırma etkisi olan olan tüm ilaçlar Doktorunuz tarafına bildirilmelidir.

Ekilen Saçlar Dökülür Mü?

Ekilen saçlar 3 ay sonra dökülür ve 6 ay sonra yenden çıkmaya başlar. Gür ve sağlıklı saçlara kavuşmuş olursunuz. Saç ekimi işleminden sonra dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili mutlaka Doktorunuzun takibinde olmanız gerekmektedir.

Man before and after hair loss treatment on white background

Saç dökülmesine karşı ne yapılır? Konulu yazımızın sonuna geldik daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişim kurabilirsiniz.

“Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapılır?” için 16 yorum

 • Musa Aydın dedi ki:

  Saç dökülmesi devam ederken saç ekimi yapılabilir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Musa Bey,
   Saç dökülmesi devam ederken saç ekimi yapılması başarı oranını düşürmektedir. Saç ekimi öncesinde saç dökülmesi tedavi edilmelidir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Bülent Dörtköşe dedi ki:

  Kök alınan yerde iz kalır mı?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Bülent Bey,
   Saç ekiminde kullanılan tekniğe göre iz durumu değişmektedir. FUE tekniği ile alınan kök yerlerinde iz kalmamaktadır.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Aydın Kulaklı dedi ki:

  Tedavi sonrası saç dökülmeye devam ediyor mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey,
   Saç dökülmesi tedavisi ile ilgili branş dermatoloji bölümünün takibinde kalmanızı öneririz.
   Geçmiş olsun dileklerimizle.

 • Şevket Önal dedi ki:

  Ekilen saçlar cikartilip yeniden ekilebilir mi?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Şevket Bey,
   Ekim yapılan bölge de başarısızlık var ise tekrar ekim işlemi yapılabilir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   İletişim numaralarımızdan +905320563693 , bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Korkmaz Davut dedi ki:

  Saç dökülmesi tedavisi yapıyor musunuz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Korkmaz Bey,
   Saç dökülmesi tedavisi için dermotoloji branşına yönlendirme yapmaktayız. Tedaviniz tamamlandıktan sonra ekim işlemini gerçekleştirmekteyiz.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Remzi Lal dedi ki:

  Saç ekimi sonrası saçlar tekrar dökülür mü?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Remzi Bey,
   Şok dökülme görülebilir. Endişe etmemek gerekir.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler

 • Muhammet Yıldırım dedi ki:

  Sakaldan saç ekimi yapılıyor mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey,
   Sakal bölgesine saç ekimi uygulaması yapılabilir ancak sakal bölgesi donör olarak kullanılamaz. Saç dökülmesinin en az olduğu bölge ense bölgesi olduğundan ekim greftleri bu bölgeden alınır.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler

 • Adem Yıldız dedi ki:

  Saç ekimi ne kadara mal olur?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Adem Bey,
   Ekim fiyatları kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kliniğimiz ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim numaramız +905320563693
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir