Saç Ekimi Ne Zaman Yapılır?

SAÇ EKİMİ NE ZAMAN YAPILIR?

Saç ekimi yaptırmak isteyenler kişiler, saç ekimine karar verip, doktor seçimi yaptıktan sonra sıra saç ekimi ne zaman yapılır? Sorusuna geliyor. Saç ekimi zamanı için birkaç faktör sayılabilir. Saç dökülme seviyesi açısından, yaş aralığı açısından ve mevsim açısından bakmak gerekmektedir. Sizlere bu faktörler hakkında bilgi vermek isteriz.

A. Saç Ekiminde Saç Dökülme Seviyesi Önemi

Saçın dökülme seviyesi saç ekimi için oldukça etkili bir faktördür. Saç dökülme seviyesinin bir yere gelmiş olması, tamamlanması gerekmektedir. Saç dökülmesinin devam etmesi, dökülmenin tamamlanması saç ekimi sonrası saç dökülmenizin devam etmesi anlamına gelmektedir. Saç ekimi sonrası ekilen saçların dökülme olasılığı, var olan saçlarınızın dökülme süreci tamamlanmadığı için dökülme olasılığından daha düşüktür. Böyle bir durumda ekilen saçların çevresindeki var olan saçların dökülmesi ile istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Saç dökülme seviyesinin %60 oranda tamamlanması saç ekimi için uygun bir dönem olmaktadır.

B. Saç Ekiminde Yaşın Önemi

Saç ekimi ne zaman yapılmalı sorusu saç ekimi düşünen kişilerin aklında var olmaktadır. Saç ekimi, 20 yaş altı kişilerde saç ekimi önerilmemektedir. Çünkü 20 yaş altı kişilerde ergenlik hormonu nedeniyle saç dökülmesi gerçekleşebilir. Saç ekimi yapıldıktan sonra saç dökülmesi devam edebileceği için saç dökülme seviyesinin tamamlanması istenmektedir. Erkeklerde saç dökülme seviyesinin durması yaklaşık 30’lu yaşlarda olmaktadır. Saç ekimi için 30’lu yaşların tamamlanması önerilmektedir.

C. Saç Ekiminde Mevsimin Önemi

Saç ekimi yaptıracak kişiler diğer şartları tamamladıktan sonra sırada hangi mevsim yaptırmalıyım sorusu gelmektedir. Saç ekiminden sonra aşırı sıcak ya da aşırı soğuk olması istenmemektedir. Yaz aylarında aşırı sıcaklarda terleme, kaşınma hissi olacaktır. Saç ekimi sonrasında ekim yapılan bölgeleri kaşımamak gerekmektedir. Güncel teknoloji ve teknikler sayesinde saç ekimi 4 mevsim de yapılabilmektedir. Hastaların ilgili mevsimde kendilerini koruyarak hızlı bir iyileşme süreci geçirmeleri tavsiye edilir.

ne zaman yapılır.jpg

Tüm bunların yanı sıra sosyal yaşantınızı planlamak gerekmektedir. Yakın dönemlerde düğün, mezuniyet, nişan vs. gibi aktiviteler olduğunda iyileşme sürecinizin tamamlanıp yeni saçlarınızın çıkması 1 yılı bulacaktır. Bu dönemde planlamalarınızı saç ekimi işlemine göre yapmanız size ferah bir dönem sağlayacaktır.

Sizlere bu yazımızda saç ekimi ne zaman yapılır? sorunu yanıtlayarak yardım olmaya çalıştık. Saç ekimi hakkında merak ettikleriniz ve randevu için iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Referanslar;

https://tashairclinic.business.site/

“Saç Ekimi Ne Zaman Yapılır?” için 17 yorum

 • Şevket Hakkın dedi ki:

  Saç ekimin yazın yapılmasını önerir misiniz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Şevket Bey,
   Saç ekimi yaz veya kış ayrımı yoktur. Her mevsim yapılabilir. Ancak önemli olan nokta saç dökülmesi var ise saç dökülmesinin en az olduğu dönemde yapılmalıdır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Zeynel Karagöz dedi ki:

  Saç ekimi sonrası spor ne zaman yapılabilir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Zeynel Bey,
   Saç ekimi sonrası spor dalının hangisi olduğu da önemlidir. Hafif tempolu yürüyüşler yapılabilir ancak kan basıncını arttıracak spor dalları için bir kaç ay beklenmelidir.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Nejat Alıngaç dedi ki:

  Saç dökülmem hiç durmuyor. Her gün artıyor. Hemen saç ektirmek istiyorum.

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Nejat Bey,
   Saç ekimi işlemi öncesinde mutlaka saçlarınızın neden döküldüğü araştırılmalı ve hatta tedavi edilmelidir. Aksi durumda saç ekimi başarı oranı düşmektedir.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Güneş Talepoğlu dedi ki:

  Saç ekimi yaraları ne zaman geçer?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Saç ekimi sonrası oluşan kabuklar ve ufak kanamalar bir iki haftaya toparlamış olacaktır. Bakım çok önemlidir.
   Muayene randevunuz için bizlere iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz; +905320563693
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler

 • Levent Erdem dedi ki:

  Saç ekimi öncesi sonrası görsellerini nereden görebiliriz?

 • Levent Dağlı dedi ki:

  Saç dökülmesine ne iyi gelir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Levent Bey,
   Saç dökülme probleminiz var ise öncelikle sebepleri araştırılmalıdır. Dökülme sorununa, düzenli beslenme, düzenli ve yeterli uyku, stres olmaması, bol su tüketimi iyi gelmektedir.
   Sorunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

 • M. A. dedi ki:

  Merhabalar, ben yurt dışından geleceğim. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ne zaman gelmem gerek iznimi ona göre ayarlamam gerek

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhabalar, saç ekimi her mevsim yapılabilmektedir. Bize fotoğraflarınızı gönderebilirseniz değerlendirme yapılabilmektedir. +905320563693 numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Sağlıklı günler

 • Rıdvan Çalışkan dedi ki:

  Erken yaşta yapılan saç ekimi zararlı mıdır?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Rıdvan Bey,
   Erken yaşta yapılan saç ekiminin bir zararı yoktur ancak ilerleyen yaşlarda tekrar dökülme yaşanabilir. Öncelikle iyi bir hekime muayene olunmalı, saç dökülmesinin sebepleri araştırılmalı ve ona göre bir harita oluşturulmalıdır.
   Sorunuz için teşekkürler, sağlıklı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir