Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi sonuçları teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kullanılan tekniklerin gelişmiş olması saç ekimi sonuçlarını da etkilemektedir. Saç ekimi için 2 farklı teknik bulunmaktadır. Eskiden kullanılan teknik FUT yöntemiydi ve bu yöntemde ense bölgesinden saçlı deri kesilerek alınan saç dokuları küçük parçalara bölünerek saçsız alana nakili sağlanırdı. FUE dediğimiz yöntemde ise yine ense bölgesinden saçlı deriden kıl folikülleri tek tek motor yardımı ile alınarak kel olan bölgeye mikro – greftleme tekniği ile nakil edilmektedir. Bugün ki yazımızda saç ekimi sonuçlarını değerlendireceğiz… Keyifli okumalar.

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç ekimi genetik veya diğer sebeplerden dolayı saç dökülmesi yaşan kişilere yapılmaktadır. Günümüz teknolojisi kullanılarak en iyi sonuçları elde etmek mümkündür.

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi öncesinde her ameliyatta olduğu gibi sigarayı 6 ay öncesinde bırakmanız ve işlemden sonra içmemeniz gerekmektedir. Sigara iyileşme sürecini kötü etkilediği için işlem sonrası kötü iyileşen yaranın verdiği sonuç olumlu olmayacaktır. Kan sulandırıcı ilaç, yiyecek ve içecekler 3 hafta öncesinden kesilmelidir. En az 1 hafta öncesinden alkol kesilmelidir. Diyabet hastası ise şekerin, hipertansiyon hastası ise tansiyonun ölçülmesi ve kontrol altında olduğundan emin olunması gerekmektedir.

Saç Ekimi Kaç saat Sürer?

Saç ekimi kişiden kişiye değişebilmektedir. Kellik bölgesi az ise nakil işlemi az yapılacağı için saat sınırı kısa sürebilmektedir. Ortalama olarak 5 – 6 saat sürmektedir.

Saç Ekimi Aşamaları
Saç Ekimi Aşamaları

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu?

Saç ekimi sonrası en çok merak edilen soru bu olabilir. Saç ekiminden 3 ay sonra ekilen saçlar dökülür ve 6 ay sonra yeniden sık bir şekilde çıkmaya başlar. İstediğiniz sonuca 6 ay da varabilmek mümkün olabilmektedir.

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Saç Ekimi sırasında işlem yapılacak bölge uyuşturulmaktadır. Bu uyuşturulma sonrası işlem esnasında yapılan herhangi bir müdahale hissedilmemektedir.

En fazla Kaç Saç Kökü Alınır?

Saç ekimi ilk seans için ense bölgesinden 5000 adet saç kökü alınabilir. Daha fazla saç köküne ihtiyaç duyulursa seanslara bölünebilir. Her seans için 5000 adet saç kökü kullanılabilir.

Saç Ekimi En İyi Sonuç

Saç dökülmesi önce saç köklerinin güçsüz olması ve incelmesi ile olabilmektedir. Güçsüz saç kökleri saç kırılmalarına ve yıpranmalarına neden olurlar saç ekimi olmadan önce var olan saçların kökleri güçlendirilmesi saç ekiminden sonra alınacak en iyi sonuç olabilmektedir. İşlem önce alınacak tedavi veya işlem sonrası kullanmanız gereken ilaçlar işlemi yapan hekim tarafından belirlenmektedir.

Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapılır?

Saç dökülmesine karşın saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri besinlerden veya ilaç tedavisinden alınması ile saç dökülmesi durdurulabilir. Genetik saç dökülmesi varsa ve 20 li yaşlarda saç dökülmesi başlamış ise bu sizin kel kalmanız mecburiyetini sağlamaz düzenli beslenme ve saça yapılan güzel bakım ile bu dökülmeyi durdurabilirsiniz.

Saç Ekimi Anestezi Almayı Gerektirir Mi?

Saç ekimi lokal anestezi ile sadece işlemin yapılması gereken kısma uygulanır. İşlem aynı gün tamamlanır ve taburcu olabilirsiniz.

Saç Ekimi Doktor Seçimi

Saç ekimi sonuçları en çok etkileyen faktörlerden birinin de hekim seçimin olduğunu unutmayalım alanında bilgili ve tecrübeli hekim secimi yapmanız operasyon başarısını da etkileyecektir.  

Yazımızın sonuna geldik ve umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Aklınıza takılan ve daha fazla bilgi için bizlerle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“Saç Ekimi Sonuçları” için 12 yorum

 • Evren Atik dedi ki:

  Saç ekimi için fiyat alabilir miyim?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Fiyat bilgisi analiz sonrası belirlenmektedir.
   +905320563693 İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Ertem Şahin dedi ki:

  Memnun hastalarınızın oranı nedir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Ertem Bey,
   Hastalarımıza uyguladığımız işlemler doğrultusunda memnuniyet derecesi oldukça yüksektir.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Vedat Ak dedi ki:

  Saç ekiminde ense bölgesinde iz oluşur mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Vedat Bey,
   Saç ekiminde enseden alınan greftler için hangi tekniğin kullanıldığı çok önemlidir. FUT tekniğinde enseden şerit halinde greftler alınmakta ve bu daha sonra açılan deri dikilmektedir. Bu teknikte iz kalabilmektedir. FUE tekniğinde iz kalmamaktadır.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Davut Yemiş dedi ki:

  Saç ekimi yaptırdım. 2 ay oldu. Saçlarım ne zaman çıkar?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Davut Bey,
   Yeni saçlar 6 aysan sonra çıkmaya başlamaktadır. Ancak gözle görülebilir hale gelmesi 1 yılı bulmaktadır.
   Detaylı muayene randevunuz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • F:P. dedi ki:

  Saç ekimi kimlere uygulanmaz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Saç ekimi için engel bir hastalığa sahip olanlarda,ağır ilaç kullanımlarında, saç dökülmesi ileri durumda olanlara yapılması uygun değildir.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler

 • İbrahim Tecmal dedi ki:

  Saç ekimi sonrası kaşıntı olur mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey,
   Saç ekimi sonrası iyileşmeye bağlı kaşıntı olabilir. Takip etmeli, kaşıntı durumu artarsa alerjik bir durum oluşmuş olabilir. Bu durumda hekiminizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir