Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası

Yüz estetiğine genel olarak bakıldığı zaman yaş ile birlikte oluşan sarkmalar, deformasyonları gidermek yönünde yapılan işlemlerdir. Yüz üst kısımdan başlayacak olursak alın, göz kapakları sarkması, göz kapaklarındaki fazla deri, göz altlarında oluşan fazla deri, orta yüzde oluşan sarkmalar, çukurluklar, gıdı bölgesindeki sarkmaları önlemek için yapılan estetik operasyonlardır. Bugün ki konumuz da sizleri göz kapağı estetiği öncesi – sonrası yazımızda bilgilendireceğiz.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi

Göz kapağı ameliyatı öncesinde detaylı planlamanız ve fotoğraf çekimleriniz yapılarak deformasyonlarınız belirlenir. Yapılacak işlem ve kullanılan teknik hakkında doktorunuz tarafından bilgilendiriyor olacaksınız. Ameliyat öncesinde her ameliyatta olduğu gibi göz kapağı ameliyatında da sigara kullanımı ameliyattan 6 ay önce bırakılmalıdır ve ameliyattan sonra hiç içilmemelidir. Göz kapağı ameliyatı olacak kişilerin genetik sorunları dışında ameliyat gerektiren yaş sınırı otuz yaş olmaktadır. Otuz yaşından sonra hastaların yer çekimi etkisi ve yaşlanma belirtileri olarak göz kapaklarında düşmeler olabilmektedir. Üst göz kapağında deri katlanarak gözü kapatma eylemindedir. Bu yüzden fonksiyonel olarak düzeltilmesi gerekmektedir bu düşüklük görüş açınızı daraltacaktır. Alt göz kapağında ise şişme, morarma ve aşağı sarkma gibi problemler estetik olarak düzeltilmesi gereken önemli huşulardır. Kan sulandırma etkisi olan aspirin ve aspirin içeren ilaçların ameliyattan 3 hafta önce kesilmesi gereklidir. Yine kan sulandırma etkisi olan alkol tüketimi ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir. Göz kapağı estetiği öncesinde hastanın grip, soğuk algınlığı, hava yolu enfeksiyonları gibi hastalıklardan uzak durmalı ve dikkat etmelidir. Aksi durumda ameliyatları iptal olabilir veya ertelenebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Üst göz kapağı Estetiği;

Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi altında ortalama olarak 30 ile 45 dakika sürmektedir. Ameliyattan sonra kesi yerlerine bandaj takılır ancak bu bandajlar sizin günlük hayatınızı olumsuz etkilemez veya zorlaştırmaz. Kesi yerleri en iyi şekilde güneşten korunmalıdır ve doktorunuz tarafından verilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır. İlk haftadan itibaren sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.  Ameliyat veya ameliyat sonrasında herhangi bir ağrı olmamaktadır. 2 ay içerisinde yaraların ve ödemlerin büyük bir kısmı iyileşmiş olacaktır. Tam iyileşme süreci bir yıl olmaktadır.

Alt Göz Kapağı

Alt göz kapağı estetiği biraz da titiz ve özen isteyen bir ameliyattır. 1 veya 1, 5 saat sürmektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyattan 7 gün sonra kontrolleriniz yapılır ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Genelde morluk görülmez ancak bir miktar şişlik olabilmektedir. Şişlik sizi endişelendirmemelidir hızlı bir iyileşme süreci olmaktadır. Alt göz kapağı estetiği için 2 yöntem kullanılır biri izli diğeri ise izsiz olarak yapılmaktadır. Ancak hangi operasyonun yapılacağı detaylı muayene ve deformasyonlarına göre belirlenmektedir.

Göz kapağı estetiği öncesi sonrası yazımızın sonuna geldik. Daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz içib bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası” için 6 yorum

 • Asuman Dilek dedi ki:

  Göz kapağı ameliyatı kaç para?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Fiyat bilgisi muayene sonrası netleşmektedir.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkür eder,
   Sağlıklı günler dileriz.

 • Sunay Çalışkan dedi ki:

  Göz kapağı estetiği ne kadar sürer?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Göz kapağı ameliyatları yaklaşık 30 dakika 1 saat civarıdır.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkür eder,
   Sağlıklı günler dileriz.

 • Şilan Armağan dedi ki:

  Göz kapağı düşüklüğü neden olur?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Bir çok sebebi olabilir ancak en çok etkileyen faktör yaşın ilerlemesidir.
   Detaylı bilgi ve muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkür eder,
   Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir