Meme Büyütme Sonrası Egzersiz

Meme büyültme ameliyatları ve sonraki süreçleri ameliyattan önce bilmeniz ve konuya tam anlamıyla hakim olmanız meme büyültme estetiği olacak hastaların avantajlarından birsidir. Meme büyültme estetiği dünya da ve Türkiye de en çok yapılan estetik operasyonlardan birsidir. Meme büyültme ameliyatı sonrasında 2 – 3 saatte bir yorucu olmamak şartı ile hafif yürüyüşler yapılabilir. Bugün ki konumuzda meme büyültme sonrası egzersiz başlıklı konumuzu değerlendireceğiz.

Meme Estetiği Doktor Seçimi

Meme büyültme estetiği ameliyatı olacak hastaların en dikkat etmeleri geren konularda birisi Doktor seçimidir. Meme estetiği estetik ve fonksiyonel olarak çok önemlidir ve bu ameliyatın titiz ve özenle yapılması gerekmektedir. Doktor seçiminde doktorun öncelikle bu konu ile ilgili gerekli tecrübeye sahip olması, meme estetiği ile ilgili bilgili olması ve meme anatomisinden çok iyi anlayan bir doktor olması lazım tabi ki doktor ile birlikte kullanılan teknik de çok önemlidir. Kullanılan tekniğe bağlı olarak hem iyileşme sürecinizi hem de memenin fonksiyonel doğru çalışması sağlayabilir.

Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiğinden 1 hafta sonra ilk kontrol yapılmaktadır.  ilk 2 hafta kaliteli istirahat etmeniz gerekmektedir. İkinci ayınızdan itibaren spor yapabilirsiniz. Ancak meme estetiği için bir çok ameliyat bulunmaktadır. Meme toparlama, meme dikleştirme, meme küçültme ameliyatı gibi tabi ki her sürecin farklı iyileşme süreçleri vardır. İyileşme süreci ne kadar düzenli olursa o kadar hızlı iyileşme olur ve bu durumda normal yaşantınıza o kadar hızlı dönebilirsiniz.

Meme büyültme estetiği için iyileşme sürecini olumsuz etkileyen faktörden birisi sigara kullanımıdır. Sigara kullanımı yara iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilemektedir. Sigara tüketimi meme estetiği ameliyatından 6 ay önce bırakılmalıdır.

Meme estetiği ameliyatından sonra meme ye alınacak darbe ödem ve şişliklerinizi arttıracağı için şişlikleriniz daha geç iyileşecektir ve bu durum spor yapmanız için 2 aydan daha uzun süre beklemenizi gerektirmektedir. Bu yüzden ilk 2 ay darbe ve şiddetli çarpmalara karşı kendinizi en iyi şekilde korumanız gerekmektedir.

Meme Estetiği Öncesi

Meme estetiği ameliyatı öncesi hazırlık da meme ameliyatı öncesinde de iyileşme sürecini etkilemektedir. Meme estetiği ameliyatı öncesi 3 hafta öncesinde aspirin ve aspirin içeren kan sulandırma etkisi olan ilaçlar bırakılmalıdır. Aynı zamanda alkolünde kan sulandırma etkisi olduğu için 3 hafta önce bırakılmalıdır. Ameliyata kanamanız fazla olur ise hem ameliyatı yapan doktorun işini zorlaştırırken hem de ameliyat sonrasında daha fazla şişlik olmasına neden olacaktır. Özellikle meme toparlama, meme dikleştirme, meme küçültme gibi kesi yerlerin daha fazla olduğu yerler gibi o yüzden hasta tarafından çok daha dikkat edilmelidir. Sigara tüketimi her estetik ve ameliyatta olduğu gibi meme estetiği ameliyatında da 6 ay önce bırakılmalı ve ameliyattan önce kullanılmamalıdır.

Meme büyültme sonrası egzersiz yazımızın sonuna geldik aklınıza takılan sorular ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“Meme Büyütme Sonrası Egzersiz” için 6 yorum

 • Suna Dal dedi ki:

  Hafif tempolu yürüyüş için ne kadar beklemeyi önerirsiniz. Teşekkür ederim.

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Suna Hanım,
   Ameliyattan 1 veya 2 hafta sonra hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı iletişim hattımızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Ayşe dedi ki:

  Meme ameliyatından sonra önerdiğiniz yatış pozisyonu var mı?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım,
   Elbette, ilk günlerde başın biraz yukarıda olmasını ve ilk 2 ay yüz üstü yatılmamasını önermekteyiz.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Selin Sercan dedi ki:

  Aktif sporcu olan biri meme ameliyatı sonrası ne zaman başlayabilir?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Selin Hanım,
   Ameliyattan 2 ay sonra başlayabilirsiniz.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir