Meme İmplantı Kas Üstünde Mi, Kas Altında Mı Olmalı?

Meme implantı, meme estetiği ameliyatı oldukça sık yapılan estetik ameliyattır. Meme estetiği olacak kişilerin bu ameliyat ile ilgili tüm süreçleri kullanılan teknikleri avantajları ve dez avantajlarını bilmesi bu ameliyatı olmadan önce en az 3 – 4 farklı doktoradan görüş aldıktan sonra ameliyat olunulması tavsiye edilir. Meme estetiği olacak kişilerin bilmeleri gereken önemli bir konuyu bu yazımızda yazacağız. Meme implantı kas üstünde mi olur, kas altında mı olmalı? Önemli koyu sizler için değerlendireceğiz.

Meme İmplantı Kas Üstü

Meme implantı kas üstüne yapılması avantaj ve dez avantajı olan ameliyattır. Öncelikle kas üstü yapılan implantlar kas altına yapılan implanta göre iyileşme süreci daha hızlıdır. Ameliyat ortalama olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. Genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Genel anestezi alınması durumunda 1 gece gözlem altında hastanede kalmanız gerekmektedir. Ertesi gün taburcu olabilirsiniz hatta 3. günden itibaren işe başlayabilirsiniz ameliyattan sonra ağrınız olmaz şişlik ve iyileşme süreci kas altı implantına göre daha hızlıdır. Buraya kadar her iyi ancak buradan sonra neden kas altı yapılması gerektiğini daha iyi anlayacaksınız. Kas üstü yapılan implantlarda kas üstüne koyulduğu için ileri dönemde meme de sarkma ve estetik olarak kötü bir görüntü oluşabilmektedir.

Meme İmplantı Kas Altı

Meme implantının kas altına yapılması ameliyat esnasında kaslara yapılan müdahale sonrası şişlik ve ödem biraz daha fazla olabilmektedir. Ameliyat genel anestezi altında ortalama olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. Genel anestezi alındığı için 1 gece gözlem altında olmanız gerekmektedir. Meme estetiği ameliyattan 1 hafta sonra kontrolleriniz yapılmaktadır. 2 Hafta kaliteli istirahat etmeniz gerekmektedir. 2 hafta sonra sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Kas altına yapıldığı için ameliyat sonrası kas üstü implanta göre biraz daha uzun olabilmektedir. Ancak bu ameliyatın ileri dönemde sarkma veya estetik görünüşünde değişme söz konusu değildir.

Meme İmplantı Kas Üstünde Mi, Kas Altında Mı Olmalı?

Meme İmplantı Kaç Yaşında Yapılır?

Meme İmplantı meme gelişimi tamamlamış 18 yaşını dolduran her hastaya yapılabilir. Ancak ameliyat olacak kişinin sağlık açısından ciddi problemleri olmaması gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırma etkisi olan ilaçlar kullanılmamalıdır. Alkolün de kan sulandırma etkisi olduğu için ameliyattan 3 hafta öncesinde kesilmelidir. Sigara ameliyattan 6 ay önce kesilmelidir.  

Meme implantı kas üstünde mi, kas altında mı olmalı? Konumuzu yazımızda değerlendirdik daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

“Meme İmplantı Kas Üstünde Mi, Kas Altında Mı Olmalı?” için 6 yorum

 • Sevgi k. dedi ki:

  Kas altından olunca ağrı oluyor mu?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba Sevgi Hanım,
   Ameliyat esnasında kaslara da dokunulduğundan bir miktar kas ağrısı olabilmektedir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı iletişim hattımızdan bizlere direkt ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • ş.y. dedi ki:

  Bende meme ameliyatı olmak istiyorum. Randevu mu almak gerekiyor?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Evet, +905320563693 İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Cemal Tatlıcı dedi ki:

  Koltuk altından protezlerin yerleştirilmesini önerir misiniz?

  • TAŞ Klinik dedi ki:

   Merhaba,
   Koltuk altından protezler yerleştirilmektedir ancak şu an kullandığımız yöntem daha avantajlıdır. Koltuk altından yapılan ameliyatlarda ilerleyen dönemlerde protezler yukarı doğru çıkabilmektedir. Şu an meme altından ufak bir kesi ile ameliyatı gerçekleştirmekteyiz.
   Detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefonumuzdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir