Meme İmplantları Kaç Şekilde Yerleştirilebilir

Meme küçüklüğü ile şikayete gelen hastaların genel olarak tavsiye edilen ve en çok yüz güldüren ameliyatlardan birisi olan meme implantı kaç şekilde yerleştirilebilir sizleri bilgilendireceğiz. Bu implantı için bir çok teknik yöntem kullanılmaktadır ancak hepsinin ortak hedefi hastanın istediği ve meme anatomisini bozmadan yapılan meme estetiği ameliyatıdır. Koltuk altı, meme ucu, meme altı, göbek deliği gibi bir çok bölgeden meme protezi yerleştirilebilir. Seçimi nasıl yapılır derseniz öncelikle detaylı muayene sonrasında kişinin talepleri, istekleri, muayene bulguları çok önemli olmaktadır. Muayene sonrasında hasta izsiz ameliyat olmak istiyorsa koltuk altı veya göbek deliğinden yapılması önerilebilir. Koltuk altı her hasta için uygun olabilir ancak göbek deliği çok her hastaya uygun olmayan bir yöntem olmaktadır. Ancak belli sorunlar nedeniyle koltuk altından yapılan implantların hasta kol hareketleri ile birlikte memenin orantısı yukarı kalması rahatsız edici durum olabilmekteydi bu yüzden bizim en çok kullandığımız ve memnuniyet seviyesini en üst seviyede tutan işlem meme altından küçük bir kesi ise implantın kas altına yerleştirilmesidir. Kas altı kas üstü implant yerleşimi de bulunamaktadır. Meme implantları kaç şekilde yerleştirilebilir konu başlığını değerlendireceğiz.

Kas Altı Meme İmplantı

Kas altına yapılan meme estetiği ameliyatın da iyileşme süreci biraz daha uzun olabilir, kas üstüne göre daha uzun iyileşme süreci olabilir ancak meme protezinin kas altına yapılması protezin tutunması gereken bir kas yapısı olduğu için kas altına yapılan meme protezleri kas üstüne göre görünüş olarak daha kalıcıdır ameliyattan ve belli bir süre sonra meme de bozukluk olmamaktadır. Ameliyat ortalama olarak  1,5 saat sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan ameliyatta 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir. Ameliyattan 1 hafta sonra kontrolleriniz yapılır iki hafta sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. İlk iki ay ağır spor yapılmamalıdır.

Kas Üstü Meme İmplantı

Kas üstüne yapılan meme estetiğinde ameliyattan sonraki süreç kas altına göre yapılan ameliyatta daha kolaydır. Ameliyattan  3 gün sonra çalışmaya başlayabilirsiniz 1 hafta sonra kontrolleriniz yapılır ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Genel anestezi altında ortalama olarak 1 saat süren ameliyatta 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir. Ancak kas üstüne yapılan meme protezinin tutunduğu bir kas yapısı olmadı için ameliyattan belli bir süre sonra estetik olarak bozukluklar görülebilmektedir.

Meme implantları kaç şekilde yerleştirilebilir konu başlıklı yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir